MichalG

Problem z sąsiadem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalG    1

Witam, sąsiad wapnował pole podczas barzdo dużego wiatru i dostało się to (wapno) na moje podwórko na którym stały 4 samochody i ciągnik. Wsztkie maszyny wyglądają jakby je ktoś mąką posypał i jest ogromny problem z usunięciem tego cholerstwa. Moje pytanie- gdzie to zgłosić żeby usyskać jakie kolwiek odszkodowanie? Bo usunięcie tego lub lakierowanie będzie kosztowało kupe kasy. A może znacie jakiś magiczny sposób na usunięcie tego z lakieru? Sytuacja miała miejsce wczoraj podczas delikatnego deszczu dziś wyschło i widać efekty wapnowania ale na moich maszynach....

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    5219

To w takim razie rozmowa z sąsiadem o zadośćuczynieniu , albo policja i myślę że powiedzą co dalej .

ZETOR TEAM

MichalG    1

Właśnie myślałem żeby to jakoś z OC ściągnąć bo do dnia dzisiejszego nie mieliśmy żadnych problemów ze sobą a koszty teraz będą bardzo dużę żeby to naprawić i może być konflikt ale inaczej tego się nie da załatwić. Więc jutro rano czeka mnie konkretna rozmowa z sąsiadem.

stachu0007    19

każdy rolnik ma obowiązkową polisę OC więc prosta sprawa weź od niego numer polisy i nazwę Towarzystwa Ubezpieczeniowego dzwonisz i zgłaszasz szkodę tylko nie możesz usunąć uszkodzeń póki rzeczoznawca nie wykona oględzin naprawdę to nic nadzwyczajnego więc nie powinien się sąsiad obrazić

Sadek    551

Mieliśmy taką sytuację że pies zobaczył w aucie znajomych pluszaka i się do niego dobijał, szkoda została skasowana właśnie z polisy OC budynków.

Fakt jest to obowiązkowe ale wiem że cześć rolników nie posiada.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

stachu0007    19

pracuję obecnie w likwidacji szkód i szczerze Wam powiem że ktoś kto nie ma ubezpieczenia OC czy budynków to głupi jest. Każdy myśli że to kolejna kara i zabieranie pieniędzy. Otóż nie to cena spokoju i pomocy jak coś złego stanie się w gospodarstwie. Niech każdy pomyśli co by zrobil jakby spalily mu się wszystkie traktory, kombajn i budynek i dostanie za to max 100 tyś bo oszczędził na ubezpieczeniu. Niestety znam takie przypadki z autopsji. Nawet nie zaczynasz od zera tylko z długami i bez podstawowych maszyn. Ubezpieczajcie się ze świadomością że moze nam się spalić magazyn (a pożarów najwiecej było po zbiorach siana i slomy -głównie samozapłony) Nie oszczedzacie na traktorach po 300 tyś ale niektórzy żałujecie 3 tyś za ubezpieczenie majątku życia

ZUCH1234    77

Doradzi ktoś gdzie mam zgłosić to ze u mojego sąsiada krzaczowy wyrosły takie ze musze juz 1metr od miedzy odjeżdzać bo takie gałezie a on nie pozwoli mi podciać tych krzaków

zetorki12    5219

To co za miedzą to twoje i śmiało możesz ciąć . Nie wiem tylko do jakiej grubości . Dla pewności weź może pozwolenie w gminie i tnij .

ZETOR TEAM

stachu0007    19

o ile się nie mylę to możesz ciąć tak jak jest granica w pionie bez wchodzenia na działkę sąsiada ale dla pewności idz do gminy powiedz co i jak i powinni właściciela zobligować do przecięcia drzewa w końcu to on powinien ponieść koszty a nie Ty. Jak ustalisz co i jak to pochwal się na forum

mat22889    11

tnij te krzaki tak jak koledzy piszą to co na Twojej działce jest Twoje. Jak by to było coś co ma owoce to i te owoce by były Twoje :)

Szymi40    498

I tu  się  mylisz  -  owoce  jak  spadną  na  twoją  działkę  są  Twoje  dopóki wiszą   na  drzewie  należą do sąsiada.

Sadek    551

Nie oc budynków  tylko oc gospodarstwa

Zgadza się, dobrze myślałem a źle napisałem (może dlatego że mam to razem z polisą budynków).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

aro1975    147

Doradzi ktoś gdzie mam zgłosić to ze u mojego sąsiada krzaczowy wyrosły takie ze musze juz 1metr od miedzy odjeżdzać bo takie gałezie a on nie pozwoli mi podciać tych krzaków

nie musisz mieć żadnego pozwolenia, napisz do sąsiada pismo i wyślij za potwierdzeniem odbioru (żółta karteczka). w piśmie wyznacz mu termin na usunięcie gałęzi z twojej posesji, jak tego nie zrobi to śmiało możesz ciąć po linię granicy. a jak usunie i zniszczy Ci zasiewy możesz dochodzić odszkodowania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez Magda_86
      Witam.

Ostatnio mi ktoś powiedział, że oprócz książki oprysków kazdy rolnik musi prowadzić plan nawozowy. Czy to prawda? 

Chciałam dodać ze nie mam zwierząt i mam trochę mniej niż 15 ha - głównie produkcja zbóż. W 2014 otrzymałam MR
    • Przez Shogun
      O ile mniej więcej wzrosły obecne stawki OC dla ciągników rolniczych i jeśli można to w jakim towarzystwie?
      Niedługo kończy mi się polisa i chciał bym mniej więcej się zorientować.

Pytam bo miałem przypadek na wiosnę z samochodem osobowym, chcieli mi wcisnąć polisę za 740zł (40% zniżki) na szczęście wcześniej się orientowałem i w innym towarzystwie za 420zł miałem ofertę, jak to facetowi powiedziałem to za 30 sekund znalazł za 520zł a finalnie doszukał się po 5 minutach polisy za 430zł, więc się zgodziłem i nie szukałem więcej. Nie dajmy się naciągać, zwłaszcza że obecne ceny w niektórych towarzystwach są kosmiczne.

W tamtym roku płaciłem za Belarusa 952 2010r 64zł (30% zniżki) w TUW.

• Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.