roxor

problem z wolkiem zbożowym

Polecane posty

roxor    0

Witam panowie mam taki problem zakupiłem kilkadziesiąt ton zboża posypalem je w magazynie i jak się okazało w zbożu pojawił się wołek zbożowy. Chcąc z nim walczyć pojechałem zakupić środek zwalczający tegoż szkodnika pani poleciła mi świece dymne (actellic 20 fu) i tu moje panie do tych którzy praktykowali ten produkt czy zboże to będzie nadawało się później do skarmiania zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Świece dymne to raczej na pusty magazyn. Sam pare lat temu trułem w silosach. Wytruć to możesz tylko tabletkami ale w sklepie tego nie kupisz tylko u handlarzy co skupują zboża. Najlepszy sposób i pewny, ale na pewno do skarmiania zwierząt paszą to długo trzeba czekać aż się wygazuje także tu ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to chłopie masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po świecach nadaje się na cele konsumpcyjne. Ale one tylko na pusty magazyn. Teraz tylko tabletki które można stosować jeśli posiada się uprawnienie. Ewentualnie nająć firmę która świadczy usługi gazowania zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Najlepiej zwalczyć go tabletkami Quickphos, są w sprzedaży w każdym większym punkcie ze środkami ochrony roślin. Możesz zwalczać nimi także krety.. Sprawdzałwm, działa. Za większe opakowanie zapłaciłem ok 100 zł. za 1kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandi36    1

Wołek zbożowy

zwalczanie:

na pryzmie  w magazynie czy w silosie tylko fumigacja w ziarnie

dezynsekcja magazynów

profilaktyka:

przed żniwami puste magazyny i silosy zbożowe wysprzątać z pajęczyn i podać zabiegowi dezynsekcji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

u nas w tamtym roku wgryzł się w pszenice wołek ale świnki i kury zjadły tylko ze pszenica ma mniej lub w ogóle wartości odżywczych bo cały środek wyjedzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandi36    1

Dlatego tak ważne jest profilaktyczna dezynsekcja magazynów zbożowych przed nowym załadunkiem po żniwach co roku. Zboża uszkodzone przez szkodniki magazynowe nadają się już tylko na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na paszę? - raczej do utylizacji . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandi36    1

Jak chce Pan zapłacić za utylizacje proszę bardzo nie widzę przeciwwskazań.W końcu to pana problem nie mój. Do lasu na sezon zimowy potrzebują siana  i paszy na dokarmianie zwierzyny.Ale tam byle czego też nie wezmą wolą kukurydzę.Można jeszcze spalić w piecu  centralnego przynajmniej ciepło będzie  ale wybór zawsze jest.Osobiście znalazłbym sposób zagospodarowania nawet x ton zbóz .No ale to ale zostawiam dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
Dnia 30.07.2015 o 06:16, hopper5 napisał:

Najlepiej zwalczyć go tabletkami Quickphos, są w sprzedaży w każdym większym punkcie ze środkami ochrony roślin. Możesz zwalczać nimi także krety.. Sprawdzałwm, działa. Za większe opakowanie zapłaciłem ok 100 zł. za 1kg

możesz podpowiedzieć jak to stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Nie masz na to przeszkolenia i legalnie tego robić nie możesz, z kupnem nie ma problemu, ale po kupnie możesz mieć kontrolę z PIORiNu co ty z tym zrobiłeś i czy masz uprawnienia na kupno i stosowanie. Także radzę teraz uważać, z resztą to jest silna trucizna, wydziela silnie trujący gaz fosforowodór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3405
25 minut temu, Desperado napisał:

Nie masz na to przeszkolenia i legalnie tego robić nie możesz,

A weś...

Nie strasz...

Legalnie to nawet pobzykać przed ślubem nie można...😆

@Rolnik1973, jesteś?

Tak mnie coś zastanawia i zapytać bym chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Nie straszę, tylko ostrzegam żeby nie narobił sobie ktoś kłopotu, spokojnie i dobrze panie to już było. 🙆‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Drogi Panie, no słowo w słowo moje zdanie.  :P

7 minut temu, 12Pafnucy napisał:

 

Legalnie to nawet pobzykać przed ślubem nie można...😆

 

Można, tylko trzeba być przygotowanym na konsekwencje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

A weś...

Nie strasz...

Legalnie to nawet pobzykać przed ślubem nie można...😆

@Rolnik1973, jesteś?

Tak mnie coś zastanawia i zapytać bym chciał...

No jestem

Pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3405
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No jestem

Pytaj

No bo tak się zastanawiam...

No ciekawość mnie zżera...

Wiem że nie powinienem pytać, ale...

Kurna....jak nie chodzita z małżonką do kościoła... No i do spowiedzi i komunii też nie...

No to teraz jak zmarł. Teść, tato małżonki....to też nie pojdzieta ani do kościoła, ani do komuni?...

Tak z ciekawości tylko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3405

Tylko 4?

Myślałem że dłużej.

Czyli strach przed tym co ludzie by powiedzieli 

Taki z ciebie chojrak 😆

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ototooo

Nie ma co się łamać

Obcy ksiądz nie zna to się P0 wciska i będzie dobrze

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianmatys
      Witam. Uprawę ziemniaka zniszczyły mi drutowce. Poszukuje oprysku na nie, ale takiego skutecznego. Granulat nie daje rady. 
    • Przez Patrykpa2600
      Dzień dobry, 
      Mam problem co zrobić gdy 1/4 beli jest ścisło zwinięta a pozostała część jest luźna i nie reaguje na zgniot. Czym to może być spowodowane? 
    • Przez DamianSza
      Witam. Wiedzą Państwo jak pozbyć się peszu? Może być jakiś środek, ale najlepiej taki, który wyżre mi od razu z korzeniami. Zależy mi na czystej glebie 
    • Przez Mati3005
      Panowie, od kilku tygodni na pszenżycie dziwnym trafem tylko na taka skalę w moim stołuja się sarny tak że jest wygryzione jest około 30% roślin, pytanie odnośnie  roślina która nie jest objedzona odrośnie czy nie? Nigdy czegoś takiego nie miałem, może ktoś miał podobne doświadczenia i jak wyglądała kwestia odrostów z objedzonych korzeni, pytam bo za chwilę trzeba n2 i nie wiem czy sens jest to nawozić???? Za odpowiedzi dziękuję, koło łowieckie poinformowałem, ale wątpię żeby coś u nich ugrać ale zobaczymy, 
    • Przez Ceres96
      Czy macie jakieś sprawdziłem sposoby na myszy, ponieważ gryza mi worki idpylajace w mieszalniku. Kot tam nie wchodzi, pułapki klejowe szybko zabijają sie pyłem. Wczoraj założyłem nowy worek, a już dziś prawie dookoła pocięty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj