SirAdams

JD 590 Nieprawidłowa praca noża tnącego siatkę.

Polecane posty

SirAdams    0

Mam problem z prasą JD 590, mianowicie od jakiegoś czasu system wysuwający siatkę w systemie automat się zawiesza na pozycji podawania siatki czyli siłownik pozostaje całkowicie wysunięty i cały czas pracuje a komputerek pokazuje kontrolkę "akumulatora".

Pozostaje w tej pozycji aż ręcznie nie podam sygnału do podania siatki a następnie przecięcia.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem lub wie co może być przyczyną takiego zachowania się komputerka?

Dodam że testowałem na postoju system podawania sznurka i wygląda że pracuje prawidłowo.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

zetores    16

Zasilanie słabe. Pewnie z zapalniczki. Weż zasilanie grubym kablem. Plus pociągnij bezpośrenie z akumulatora. Bezpiecznik (16 A powinno starczyć) i załóż gniazdo 3 pinowe. Coś taiego: http://img-cdn.shopgate.com/12895/1/9b2d9626ea40b370475e3338ce2d827de3ff295b79dfc991eecfa7604b9a3ba1?w=640&h=640&zc=resize&fillc=FFFFFF

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

SirAdams    0

Kabel pociągnięty bezpośrednio z akumulatora 2,5 albo grubszy, gniazdo łączące takie jak przy przyczepie do świateł.

Problem pojawiał się stopniowo a nie od razu od samego początku.

Edytowano przez SirAdams

Wiadomość z agroFakt.pl

zetores    16

To gniazdo od przyczepy za bardzo moim zdaniem sie nie nadaje bo lubi przerywac i niełączyć.
Wez może wszystko poodejmuj i zamontuj jeszcze raz. Coś może lużne jest. U mnie nie łączył dobrze bezpiecznik.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Mikos22    2

Jeśli powyższe rady nie pomogą to jeśli masz możliwość podmien sam akumulator i wytestuj, znam przypadek, że właśnie leciwy akumulator, mimo sprawności był winowajcą.

SirAdams    0

Dzięki za podpowiedź, rady pomogły. Zrobiłem przegląd całej linii prądowej od początku eliminując 3 słabe punkty styków, albo i lepiej.

1. Napięcie na akumulatorze spadało nieznacznie, napięcia na maszynie spadało o 2v.

2. Napięcie za bezpiecznikiem spadało o 1V.

3. Podłączenie masy do akumulatora grzało się.

4. Kable w jednym miejscu były tylko skręcone i zaizolowane, nie moja produkcja ;)

Podsumowując:

Oczyszczone styki bezpiecznika i gniazda bezpiecznika, do zakuwki/oczka na aku wlałem topnika a potem cyny poprawiając tym samym powierzchnię przewodzącą.

Gniazda chwilowo nie wymieniłem ale kabel rozdzieliłem na dwa piny więc zwiększyłem powierzchnię styku, miejsce w którym kable były łączone dodatkowo przeplotłem wzajemnie a następnie zalałem cyną.

Na postoju w garażu działa i zapowiada się dobrze, test końcowy odbędzie się w polu ;)

Pozdrawiam.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez tomekciemny
      Siemka,
      Co polecacie z Polskich producentów?
      Pozdrawiam, 
      Tomek
    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Ursus-23
      Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 2000 NET - 329 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 2000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m

Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 3000 NET - 489 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 3000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m

Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1000 - 339zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1000 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1500 - 499zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1500 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

Jeżeli chcesz zobaczyć czy produkt sprawdzi się w Twojej prasie - Zamów próbnik o długość 200m w atrakcyjnej cenie:
      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 200 - 87zł Brutto(z Vat)
      Długość: 200 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

Przy większym zamówieniu ceny podlegają negocjacji, wystawiamy fakturę VAT
      Więcej informacji pod nr tel: 505839011

Sprzedaż detaliczna i hurtowa (Zapraszamy do współpracy sklepy i hurtownie).
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.