Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ghanew    0

Głównie problem mam w tym że nie wiem na czym polega przycisk w yoisticku na 3 sekcje no bo mam tura na 3 sekcje i mam zamiar do rozdzielacza dołączyć yoistick no ale jest tak że yoistck ma - pierwsza sekcja lewo prawo - druga sekcja przód tył - 3 sekcja elektrozawór na przycisku <<<< no i pytanie jak to działa ten elektrozawór i jak go używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czyli jaki masz rozdzielacz? 3 sekcje na wajchy? W ładowaczu z joystickiem i sterowaniem na linki rozdzielacz masz 2 sekcyjny. 3 sekcja (chwytak, krokodyl) jest na zasadzie, że po wciśnięciu przycisku elektrozawór kieruje olej z 2 na 3 sekcję.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolassss    12

3 sekcja jest np od zamykania krokodyla a nie od wychylenia łyżki
elektrozawor zastepuje linki ktore steruja 1 i 2 sekcja otwiera 3 sekcje nie za pomoca linek tylko właśnie elektrozaworem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co inne miałem pisać i się machnąłem... poprawione. Autorowi zdaję się, że chodzi o zwykły joystick na linki. Poczekamy co więcej napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghanew    0

Głównie mi chodzi o to żeby sterować turem na trzy sekcje joistickiem - do tura mam łyżke i widły do palet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghanew    0

No ale mam kupionego na 3 sekcje i chodzi mi o to czy trzeba 2 joysticki robic do poslugiwania sie turem 3 sekcyjnym przy uzyciu łyżki

Edytowano przez ghanew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zacznij od początku, rozdzielacz 3 sekcyjny mechaniczny czy elektrohydrauliczny? Jeżeli mechaniczny cały to z dżojstika  nici, jeżeli chociaż jedna sekcja jest EH to da radę wstawić sterowanie dżojstikiem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Najlepiej wstaw zdjęcie tego rozdzielacza i joysticka bo już się pogubiłem... Jak nie to patrz post #2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghanew    0

Chodzi mi o to czy musze robić 2 joysticki do rozdzielacza 3 sekcyjnego mechanicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W końcu jaki masz rozdzielacz 3 sekcyjny, 2 sekcyjny czy jeszcze żadnego nie masz?

Do tura 3 sekcyjnego potrzeba joystick z przyciskiem, rozdzielacz 2 sekcyjny i dzielnik przełączalny cewką.

Pierwsza sekcję rozdzielacza podpinasz do podnoszenia tura.

Druga sekcję rozdzielacza podpinasz do dzielnika strumienia.

Z dzielnika jedna para przewodów idzie do pochyłu łyżki(2 sekcja tura), a druga para do zamykania krokodyla (3 sekcja tura)

Używanie 2 pierwszych sekcji tura odbywa się normalnie machając joystickiem przód-tył podnoszenie-opuszczanie tura. Prawo-lewo przechył łyżki. Natomiast 3 sekcja tura naciskasz przycisk i w tym momencie pchając joystick na boki prawo lewo nie sterujesz pochyłem łyżki a zamykaniem krokodyla. Po puszeniu przycisku znowu sterujesz pochyłem.

I to tyle, wystarczyło poczytać opisy aukcji z rozdzielaczami z joystickami do turów 3 sekcyjnych.

Jeśli nawet masz już rozdzielacz 3 sekcyjny to 3 sekcji nie używasz, podłączasz jak 2 sekcyjny.

Wygoda pracy na 3 dźwigniach a joysticku bez porównania.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj