Gość Profil usunięty

Obornik

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No paliwo się zmarnuje jak się wywozi gnój bezcenny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

azot i inne składniki to nie gaz że wyparuje w góre przecież tak samo sztuczne nawozy by parowały nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też się zgadzam z tym. Wreszcie ktoś powiedział o co w tym chodzi.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
azot i inne składniki to nie gaz że wyparuje w góre przecież tak samo sztuczne nawozy by parowały nie?

właśnie azot się ulatnia.... obornik czy gnojowice np jak najszybciej powinno się zmieszać z glebą... podobnie jest ze sztucznymi... chodzi o azot.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

My wywozimy ale prze oraniem a żeby po zbożu wozić gnuj to jeszcze nie słuszałem i nikt u nas tak nie robił a o tym że na łąki się wywozi to wiem


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwnie nie uprawia. Też wywozi pod zboże, a na zboże dopiero pierwszy raz wywiózł.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja nawet pod zboże nie wywożę, kiedyś wywiozłem i rewelacji nie było, a na zboże to nigdy ani nie wywoziłem ani nie widziałem aby ktoś tak robił. Jak dla mnie bezsens.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sam mysle w tym roku po zbozach trzęśc, teraz wytrzęsłem i kultywatorkiem z wałkiem zmieszałem, przez lata praktyki wiem że oranie na głboko to ten gnój na moich piaskach nie iwem co jest ale efektu nie ma czy wszystko wypłukiwane jst niżej czy co tam, ale nawożenie organiczne na lekkie gleby przesusza ziemie, a dobry deszcze rosa itd i sama wilgoć ziemi przecież to wszystko wchłania składniki, pisałem już o pomyłce u znajomegi i miał efekty tego co roku dawał obornik orał i dopiero siał a gdy przez przypadek wywieźli mu obornik na posiany już owies był piorunujący efekt, myśle że obornik leżący jest bardziej wchłaniany przez licie niż korzonki i szybciej działa, wiem to po pastwisku bo tam gdzie daje obonik nie wiem ile ale ogromna dawka sztucznego musiała by byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym nawożeniu chodzi o to żeby nie tylko dostał korzeń, ale także liść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
azot i inne składniki to nie gaz że wyparuje w góre przecież tak samo sztuczne nawozy by parowały nie?

 

Chyba kolego nie znasz podstawowej zasady, że po wywiezieniu obornika, należy go w miare szybko zabezpieczyć (czytaj ztalerzować bądź zorać pole) bo azot szybko się ulatnia i po kilkunastu dniach już praktycznie obornik nie ma swoich optymalnych właściwości (nie mówiąc już o kwestiach zapachowych). A jeśli chodzi o nawóz, to azot się w nim troszke inaczej rozkłada... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jaki wogóle jest sens wozić na jesieni gnój na łąki przecież do wiosny wszystko by wyparowało!! a efekt jest widoczny, tamn gdzie było na jesieni przejechane rozrzutnikiem nawet bardzo cienko trawa na wiosnę jest ciemniejsza więc tak w kilka dni wszystko nie wyparuje chyba jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Chyba logiczne jest ze jak azot paruje z obornika to rosliny go w jakim stopniu przechwyca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
dla mnie to troche dziwne ale ciekawie jaki bedzie efekt

A jak na trawę wywieziesz obornik, to efektu nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
to jaki wogóle jest sens wozić na jesieni gnój na łąki przecież do wiosny wszystko by wyparowało!! a efekt jest widoczny, tamn gdzie było na jesieni przejechane rozrzutnikiem nawet bardzo cienko trawa na wiosnę jest ciemniejsza więc tak w kilka dni wszystko nie wyparuje chyba jednak ;)

 

Wszystko nie, ale prawie wszystko... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja u sąsiada rozrzucałem na poplony więc

to może jes poplon i przyorze to ten koleś


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Chyba kolego nie znasz podstawowej zasady, że po wywiezieniu obornika, należy go w miare szybko zabezpieczyć (czytaj ztalerzować bądź zorać pole) bo azot szybko się ulatnia i po kilkunastu dniach już praktycznie obornik nie ma swoich optymalnych właściwości (nie mówiąc już o kwestiach zapachowych). A jeśli chodzi o nawóz, to azot się w nim troszke inaczej rozkłada... ;)

 

Najlepiej odrazu chyba że popada to lepiej takiego mokrego nie zaorywać bo już nie będzie miał takiego działania jak powinien mieć


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No widzę @Adik_ziel, że też znasz się na rzeczy... Pozdrawiam... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja u sąsiada rozrzucałem na poplony więc

to może jes poplon i przyorze to ten koleś

To nie jest poplon, wyraźnie napisałem, że to jest pszenica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas jakieś 3 tyg temu brat rozrzucał obornik z bardzo przegniłej pryzmy (prawie kompost) na pszenżyto i dzisiaj jadąc na pole różnica jest bardzo widoczna, wiadomo część azotu uciekło, ale inne składniki zostały. Było to w dobrą pogodę i 60-siątka z rozrzutnikiem na tandemie nawet koleiny nie zrobiła, co pewnie dzisiaj było by po wjeździe na pole.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jakieś 3 tyg temu brat rozrzucał obornik z bardzo przegniłej pryzmy (prawie kompost) na pszenżyto i dzisiaj jadąc na pole różnica jest bardzo widoczna, wiadomo część azotu uciekło, ale inne składniki zostały. Było to w dobrą pogodę i 60-siątka z rozrzutnikiem na tandemie nawet koleiny nie zrobiła, co pewnie dzisiaj było by po wjeździe na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
U nas jakieś 3 tyg temu brat rozrzucał obornik z bardzo przegniłej pryzmy (prawie kompost) na pszenżyto i dzisiaj jadąc na pole różnica jest bardzo widoczna, wiadomo część azotu uciekło, ale inne składniki zostały. Było to w dobrą pogodę i 60-siątka z rozrzutnikiem na tandemie nawet koleiny nie zrobiła, co pewnie dzisiaj było by po wjeździe na pole.

Zobaczysz, jakie na żniwa będą plony... rewelacyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj