rolniczka1990

Przechył traktora z ładowaczem

Polecane posty

Cześć, od kilku dni mam w gospodarstwie tura. Chcialabym wiedziec jak u Was jest z ladowaniem obornika? U mnie sa gorki i doliny przy stercie i kiedy moj brat chcial ladowac gnoj to przechylalo go na prawa strone. Po dwoch takich akcjach zrezygnowal. Jest jakis sposob zeby mimo niekorzystnego ukształtowania terenu mozna bylo nabierac obornik ladowaczem? Czy trzeba wrocic po stary sprawdzony cyklop? Mieliscie kiedys podobne akcje? Z gory dzieki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

dobrze dociaz coagnik minimum tonę na tył i nic się mie powinno dziać ale zawsze musisz uważać żeby ciagnik nie był na dozym przechyle z ovornikiem na poniesianym ladowaczu wybieraj możliwie równe miejsca bo balast nie pomoże i możesz położyć ciagnik na boku najlepiej ladawac jak jest możliwość by rozrzutnik był na górce i podjezrzdzac pod górkę niż zgorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik nie mial z tylu zadnego balastu, ale czy jakies obciazenie pomoze jak go kladzie na strone? Widzialam osobiscie jak ludzie przy podlaczonych ladowaczach z obornikiem nie mieli z tylu zadnego obciazenia i nic im sie nie dzialo. Na prostej nasz ciagnik bez dociazenia bierze obornik normalnie, ale jak natrafia na spad okolo 30cm to unosi tylne kolo w powietrze. Na szczescie nic sie nie stalo... Tylko nastepnym razem mozemy nie miec tyle szczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja swojego 5714 też mało nie położyłem na boku ale od kiedy mam balast nie ma tego problemu mam 500kg ale wyciągnięte na ramię o 150cm od listw (ramion) ciągnika do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w NH  muszę mieć balast jak podnoszę  około 1 tony na turze, zaraz tylne koła  do góry lecą. Mam dorobiony obciążnik 1 tonę i wieszam go z tyłu na tuza. bez niego nie ma roboty.

Teraz będę zakładał obciążniki  na koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Jeżeli masz felgi na gwiazdach to rozszerz rozstaw kół, (jeżeli nie masz na najszerszym ustawieniu) lub zamień koła lewe na prawe i załóż porządny obciążnik, to też pomoże zapobiec przechylaniu ciągnik na boki, bo tył będzie cięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

rolniczka, a przy jakim ciągniku masz tura?

Odnośnie tematu to poszerzenie na kołach o dociążenie niesamowicie dużo daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ewentualnie zamiast obciążnika można zaczepić np. talerzówkę, pług, nawet opryskiwacz (tylko zalany wodą). Jakąkolwiek maszynę dla przeciwwagi.

Rozstawić koła na felgach można, ale wtedy trzeba wyregulować pług (jeśli ten ciągnik z nim pracuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtiiX    9

najlepiej obniżyć środek ciężkości np. założyć obciążnik i go opuścić na np.15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam koledzy nie wiem gdzie szukać pomocy mam polski ładowacz tur 8 - trzy sekcyjny i z jednego miejsca mam duży wyciek oleju, nie wiem od czego jest ten rozdzielacz i nie da się tego ani odkręcić ani dokręcić , może ktoś podpowie mi jak zredukować ten wyciek ? patrz foto

post-135469-0-56502500-1436718897_thumb.jpg

post-135469-0-46363800-1436718977_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z tego co widać, to powinno dać się wykręcić ten nypel (czy jak to tam zwał). Są wycięcia na klucz, to jakoś trzeba to wykręcić. Klucz nałożyć, młotkiem bić, na początek można 2, 3 razy uderzyć w ten nypel od góry, a potem w klucz. ewentualnie rurkę na klucz i puścić musi. Tylko dobrze byłoby przytrzymać korpus, bo tylko przez rurki się trzyma Tura. W środku powinna być podkładka miedziana, ewentualnie oring (nie wiem co to za zawór, może regulator przepływu?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj