Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam, mam mf 3050 z przednim napedem, problem polega na tym ze coś przytrzymuje koła, traktor gdy jest zgaszony i koła sa podniesione, idzie nimi obrócić rękami, natomiast po odpaleniu juz nie idzie obrucic, myslałem ze hamulec wiec odłaczyłem całkowicie i nic nie pomogło. Tak samo ustawiony z górki nie stoczy sie sam gdy jest odpalony, natomiast zgaszony idzie lekko, no i oczywiscie podczas jazdy ma ciezko i czuc jakby cos go przytrzymywało, może ma ktos jakis pomysł co może być przyczyną? napewno nie hamulce i przedni naped (zostało sprawdzone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z podniesionymi wszystkimi kołami na zgaszonym silniku można lekko obracać koła? Czy tylko przednie były podniesione i sprawdzane, a potem tylne z opuszczonym przodem?

 

Myślałem jeszcze o przekładni planetarnej od półbiegów. Jeśli by niewłaściwie pracowała i oba zakresy by częściowo były załączone, to by właśnie przyhamowywało ciągnik.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Skoro nie hamulce i przedni napęd jak twierdzisz to pozostaje nam tylko tył.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A włącz i wyłącz półbieg jeśli masz... w 3080 miałem wrażenie jakby na włączonym półbiegu coś go trzymało. W dodatku biegi ciężej wchodzą na włączonym półbiegu. W 3060 mam chyba półbieg jakoś zablokowany i tez czasem uczucie jakby go coś trzymało. Niby to trochę bez sensu ale uczucie trzymania jest

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tu kolega nie mówi o uczuciu trzymania tylko o stanie faktycznym, skoro gdy silnik nie pracuje idzie kołami zakręcić a gdy pracuje już nie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja gadam o uczuciu bo nie chciało mi się podnosić traktora żeby stwierdzić stan faktyczny. Mój 3060 przedniego napędu nie ma więc związek złego doboru opon odpada bo tez mogłoby trzymać wtedy traktor. A może hamulce mu nie odbijają? Choć chyba bezpośredniego związku z pompą hydrauliczną nie mają bo to raczej pewne jest że jak pompa pracuje to mu go trzyma... temu opcje półbiegu może sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koła wszystkie były podniesione, biegi wchodza dobrze czy zółw czy zajac, opony dobrze dobrane, swoja droga dziwna sprawa, sam już nie wiem, a czy olej z pompy hydraulicznej może w jakiś sposób przyblokowywac koła? tak myśle o przyspieszaczu, chociaz niby on tez działa prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klekot22    0

rozwalilo ci sie lozysko w tylnim moscie od walka atakujacego nie jezdzij tak bo obudowa ci się wytrze i będzie tez do wymiany
odkrec dekiel z lewej strony lub prawej i będzie wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałeś taki przypadek? czy ma to wpływ po odpaleniu nie właczajac biegu, nie ruszajac z miejsca na hamowanie ? jesli rozwaliłoby się to łożysko to są jakieś dodatkowe objawy tzn. jakieś zgrzyty czy luzy przy ruszaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klekot22    0

objawem moze byc 'wycie' glosny dzwiek jak sie jedzie wychodzacy z mostu.naprawialem w takim fergusonie tylko ze trochę nowszym noi objawem bylo wycie i jak się jechalo to przez sile tylko ze to juz byl stan krytyczny bo gosciu tak jezdzil od wiosny a robiłem to w lipcu a do tego czasu juz sie obrocilo w obudowie
niejest to powiedziane ze u ciebie tak sie stalo mogę się mylic ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział .zdejmij ten dekiel przy moscie po lewej stronie zlap reka jak dobrze pamiętam taki dlugi walek chyba i poruszaj czy będzie luz czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yeti2032    0

Witam 

Czy udało się zlokalizować przyczynę tego trzymania?

U mnie dzieje się to samo i coś czuję że chyba trzeba będzie rozjechać ciągnik zeby się dowiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj