xUrsusekc330x

Wyposażenie opryskiwacza

Polecane posty

Witam, planuję zakup opryskiwacza, będzie to najpewniej opryskiwacz biardzki 400l 12 m.

Moje pytanie, które do was kieruję, to czy opłaca się wziąć z dodatkowego wyposażenia zawór stało ciśnieniowy, czy jest on bardzo przydatny? Oraz potrójne końcówki typu RSM ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

na ile ha bedzie pracowac to jest glowne pytanie, 400l to jest malo bo rozlozysz die i juz sie musisz skladac. Nie maja tam moze 600l albo 500l przynajmniej 2ha zrobisz jak ustawisz po 250l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

jak kolega chce 400litrów to pewnie obszarnikiem nie jest, pewnie ma małe kawałki, a w sumie jak ma C-330 to i bardzo większego nie zaczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

ja bym CI kolego doradził abyś zastanowił się nad zakupem opryskiwacza firmy Tad len zamiast białeckiego. Mam taki parę sezonów i jestem bardzo zadowolony. Mocne lance, dobrze pomalowane. Biardzkiego ma znajomy to narzeka na wytrzymałość lanc.
a końcowki do rsm to zależy czy wykonujesz zabiegi rsm, jak nie to niema sensu brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zawór stałociśnieniowy- kiedy warto? Wtedy gdy często zamykasz skrajne sekcje np na klinach, lub jak masz wąskie pola, nawet jak nie ma tego dużo to i tak bym brał.

Głowice trójpozycyjne- mając dotychczasowy opryskiwacz, zmieniałeś rozmiary dysz w czasie sezonu? Albo czułeś ten niedosyt że masz tylko jeden rozmiar? Nawozisz RSM'em? Jeżeli nie- to nie bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Zawór stałociśnieniowy to super sprawa nie musisz ciągle regulować jak zamkniesz jedną lance, poza tym to ja mam burego już 10 lat i też nie mam z nim problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

bierz ze stało ciśnieniowym, jak ustawisz 0,3 atmosfery to po skończeniu pryskania nie musisz już nic ustawiać do kolejnego pryskania ja posiadam opryskiwacz biardzki 400 l 12 m lance i mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskiwacz to na pewno będę brał 400l, posiadam ursusa c 330 no i jak kolega wyżej pisał " obszarnikiem " nie jestem, tak więc 400l w zupełności wystarczy :)

Co do tego zaworu stało ciśnieniowego, to czy jeśli pryska się na wszystkich sekcjach opryskiwacza to jest on nadal potrzebny, czy tylko gdy wyłącza się sekcje ?

Co do tych potrójnych końcówek, to nie pryskam żadnymi nawozami RSM, także lepiej będzie jak wezmę zwykłe pojedyńcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

chłopie daj se spokój z tym rozdzielaczem stałociśnieniowym od biardzkiego on nawet nie leżał przy takim zabacz ile kosztuje z araga pół opryskiwacza potrójne kołpaki to też kpina u nas mają opaskami zabezpieczone żeby sie nie zamykaly u nas pokupili te biardzkigo takie samo g...o jak innych tylko kolor ładniejszy ja mam z renala rama w porządku ale reszta to jak u reszty pompa co roku do roboty a jest tad-len monsum zakręcanie powietrznika porażka rozdzielacz to samo ale kupić dobry rozdzielacz i pompe to koszt ponad 3000tyś to lepi dołożyć i kupić używke z zachodu pozdrawiam

ps wiem ze jak sie przesiadasz z termita na biardzkigo to niebo a ziemia ale to jest tylko pierwsze wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj