ziom343

Książki do szkoły na temat :mechanizacji ,produkcji roślinnej i zwierzęcej .

Polecane posty

ziom343    0

Witam.

Sytuacja mnie w pewnym sensie zmusiła ,że musiałem iść do szkoły zawodowej ,bo jedyna szkoła była w mojej okolicy do której mam możliwość dojeżdżać a za to po szkole pomagać rodzicom w gospodarstwie.Ta klasa to taka wielo zawodowa klasa.Tam jest kilka zawodów ,zawodowych lekcji nie mamy tylko raz w roku 1 miesiąc kursów mam i tam przedioty zawodowe i to za szybko wszystko idzie ,wszystkiego się tam nie zapamięta jak przez 5-8 godzin ciągle zawodowe przedmioty wałkować wiem ,bo już miałem te kursy no niby nauczyłem się dużo ,ale to jeszcze mało.Myśle sobie jakieś książki dodatkowe kupić i uczyć się wolnym czasem w domu do egzaminu zawodowego.Pytanie moje brzmi zna ktoś jakieś ciekawe książki do produkcji roślinnej ,zwierzęcej i ew mechanizacji.Mam książki na razie tylko do produkcji roślinnej  i mechanizacji z mechanizacji nawet spoko książka dużo rzeczy wyjaśnione ,ale jak coś znacie fajnego to podajcie tytuł i autora ew link jakiś.A jeszcze nie powiedziałem o roślinnej.Czytałem ta książka to mało tam jest napisane wgl mało ciekawa książka czarno-biała i wydanie jej to chyba 98 rok !A ja bym sobie chciał kupić książke jakaś nowszą (bo przez 15 lat to troche się zmieniło w rolnictwie) , dobrze by było jak by były tam jakieś obrazki (nowe kolorowe) bo w tej mojej starej nic nie ma to znaczy o chorobach roślin , szkodnikach lub chwastach tylko pare śmiesznych podstaw książka wgl lipa moim zdaniem.

Jak ktoś zna jakieś fajnie ciekawe książki w których jest dużo wiedzy i ciekawie przedstawione to prosiłbym ,aby ktoś mi dał autora i tytuł książki.Może wy takie u siebie w szkole macie czy jak nie wiem.Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Książki typowo szkolne niestety dadzą Ci zapewne podstawy o których w większości już słyszałeś. Tam jest prowadzona opisana produkcja raczej standardowo lub wzmianki o nowych rozwiązaniach. Stare książki czasami są mądrzejsze od tych nowych i nawet teraz zaczynam je odnajdywać i przeglądać.

 

Sam swoją wiedzę staram się poszerzać poprzez różnego rodzaju szkolenia (oczywiście pod kątem rolniczym) organizowane w szkole. Kolejnym źródłem jest dla mnie AF na którym spędzam też dużo czasu i czytam spostrzeżenia innych (pamiętaj z przymrużeniem oka, bo są różnie ludzie) i staram się wprowadzać to u siebie, bądź konfrontować te wpisy z rolnikami na wsi. Czasami można też wiele się nauczyć. Kolejnym źródłem jest dla mnie prenumerata top agrar, ale to chyba jako taki zbór wiadomości rolniczych, chociaż są tam też artykuły, które też czasami dają do myślenia. No i ostatnim to szeroko pojęty internet.

 

Zastanawiam się także nad zakupem kilku książek lub atlasów np. chwastów, szkodników, chorób roślin, a także coś o bydle mięsnym, bo do przyszłej produkcji jak i do konkursów by mi się przydało tylko nie wiem też na jakie tutaj się zdecydować, ale myślę, że w ten sposób też wiele by zostało.

 

Jak byś chciał poszukać jeszcze informacji na temat kształcenia rolniczego to znajdź plan wynikowy, który nauczyciel musi zrealizować z uczniem w danej klasie. Do tego są często prezentacje w internecie i tam też można czasami coś ciekawego wyczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj