Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

mirasek    7

Do jakiego ciągnika ma być ten olej (domyślam sie że Massey Ferguson ale jaki model)? Do znacznej większości modeli klasa GL-4 będzie odpowiednia jednak czy reszta parametrów spełnia wymagania producenta tego nikt Ci nie powie bez wskazania na konkretny rodzaj oleju, bo GL-4 to nawet Hipol przekładniowy ma (broń Boże nie lej go do skrzyni).

Do skrzyń MF powinno lać się oleje typu STUO (super tractor universal oil) lub UTTO (universal tractor transmision oli) ze względu na hamulce w kąpieli olejowej jak i samą przekładnie oraz hydraulike.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zgadzam się w żadnym wypadku nie lej hipolu do skrzyni MF i jednak bym zalecał olej typu STOU bo UTTO jest bardziej napędów hydrostatycznych. UTTO leje do JD.

mirasek    7

Różnica między olejem STUO a UTTO jest taka że tego drugiego nie można stosować do silnika. UTTO to typ uniwersalnych olejów hydrauliczno-przekładniowych.

Do MF serii 30xx polecam BP Terrac 10W40, olej typu STUO, norma silnikowa: API CF-4/CE/SF, norma przekładniowa: 80W-90 API GL4, norma hydrauliczna: ISO VG 68/100. Co do innych opcji to wystarczy poszukać na forum ;)

rozal22    15
Różnica między olejem STUO a UTTO jest taka że tego drugiego nie można stosować do silnika. UTTO to typ uniwersalnych olejów hydrauliczno-przekładniowych.

Do MF serii 30xx polecam BP Terrac 10W40, olej typu STUO, norma silnikowa: API CF-4/CE/SF, norma przekładniowa: 80W-90 API GL4, norma hydrauliczna: ISO VG 68/100. Co do innych opcji to wystarczy poszukać na forum :)

hm jeśli w skrzyni olej musi mieć taką specyfikację 80W-90to już chyba bez róznicy jaka to firma tylko żeby miał taki symbol.

maras    0

Witam

Zeby wymienić filtr od hydrauliki musze spuścić cały olej ze skszyni ?

Daniel215    0

Gdzie najlepiej kupić olej??? u korbanków????,a hipol może być do skrzyni czy orginalny,jak orginalny to ile tak ok. za litr?????????proszę o odp.

mirasek    7
a hipol może być do skrzyni

Widać jak dokładnie czytasz forum... kilka postów wyżej napisałem:

(...) bo GL-4 to nawet Hipol przekładniowy ma (broń Boże nie lej go do skrzyni).

Do skrzyń MF powinno lać się oleje typu STUO (super tractor universal oil) lub UTTO (universal tractor transmision oli) ze względu na hamulce w kąpieli olejowej jak i samą przekładnie oraz hydraulike.

Olej można kupić u Korbanka albo w sklepie z artukułami rolniczymi lub smarowymi, kwestia ceny, wielkości opakowań i samego oleju.

milk    0

Korbanek ma teraz olej do przekładni GA 12 po 13 zł za litr jest to olej zalecany przez MFa.

Nie będę zakładał nowego tematu bo chodzi o mniej więcej to samo, czy do MF 1104 mogę wlać taki olej co pisaliście tutaj? Może inny?

Ferdek07    62

dlaczego do niektórych przekładni,np. w samochodach stosuje sie oleje 80w90 a do innych 10w30, skąd aż taka duża różnica?

czy ten olej utto to jest tylko 10w30 bo w instrukcji nawet nie ma tego podanego, czy w przednim napędzie i zwolnicach ten utto zastąpiło by coś lepszego? i jak często zmieniacie oleje w przednim moście?

mirasek    7

Zależy gdzie i jaki olej. Może być od ręki, może być na jutro, może być za dwa dni. Dłużej sie nie spotkałem ;)

Właśnie stoję przed wyborem oleju nie ma chyba co kombinować i kupić zalecany Bp teraac,ma ktoś może numer katalogowy filtra hydraulicznego do MF 6140 może być zamiennik?.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal16
      hej mam wielki problem mam zamiar kupic deutza 6.45 i mam pytanie czy nie wie ktos czy to jest normalne jak sie ciagnik nagrzeje i jest na niskich obrotach to swieci mu kontrolka o nie smarowaniu. Bardzo prosze o o pomac mam niewile czasu aby sie zasranowic nad kupnem :-(
    • Przez janek999
      Tak jak w temacie .Pompa podnosiale trzeba bardzo dlugo czekac i co jakos 1 min sie podniesie troszeczke i za 1 min znowu i slychac z przodu ciagnika jakies jakby obcieranie czy takie cos jakby olej saczyl sie -niewiem jak to opisac. W domu normalnie jak sie doleje do pompy oleju to podnosi na podworku normalnie.Wyjade na pole podiesie ze 2 raz i juz niepodnosci- na podworku niewidac zeby olej lecial.Wie ktos mzoe w czym problem ? W pompie jest 15 L .Tak podejrzewam bo niewiem gdzie sie wlewa z tylu nad ramionami miechanik mowil.A do jakiegos serwisu niemam nr zeby zadzwonic.
      Jaki to model to niewiem wiem ze ma 31 lat bo niepisze jaki model -wiem ze ma 98 czy 100 KM.
      Z gory dziekuje bardzo.
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez xFarmeRx
      W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
      ??
    • Przez problem
      witam, mam problem ze skrzynią biegów w ciagniku r 4 105 polega on na tym że
      pękają łożyska na jednym z wałków na skrzyni biegów w ciągu 6 miesięcy wymieniałem je juę 2 razy
      ciągnik ma ok 2000 mtg może ma ktoś podobny problem i pomoże mi usunąć awarię i co może być przyczyną tego stanu.
      z góry dzieki i czekam na odpowiedź