Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

czy w tej fazie czyli t2 stosowanie mikroelementów ma sens. Tzn. ma do dyspozycji Wuxal mikro NP+mikro. Literatura różnie o tym traktuje, jedni piszą na T1 i na T2 dawać inni, że na T1 i potem na T3 z potasem w celu poprawy białka i glutenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zaoszczędzisz całe 11 zł. CCC nie działa na jęczmień. Jak nie jedziesz nad Bałtyk to "morze" piszemy przez Ż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Ile dawałeś boogie i fandango ? Tez planuje tym pojechać. Co na t3 ? Jest potrzeba ?

Bi 58 dać teraz czy z t3 ? Tylko co jak nie będzie t 3 ...

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to  jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7
Napisano (edytowany)

Jaka może być maksymalna temperatura podczas pryskania modusem ??
I co mogę dodać na skrzynkę do modusa w jęczmieńu jarym ?

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

10-14 pięterek , ale przy jakiej obsadzie kłosów na m2 ? jak 300 to nawet 16 pięterek cudu nie zdziała.. mówią , że zboże samo redukuje pięterka jak gęste i sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19
Napisano (edytowany)

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.

Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

Edytowano przez NowyRolnik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.

Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

 

 

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę.  Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

 

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę. Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

 

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"

Widzisz żeby to wymieszać to tez pomysł profesora. Także z nimi to tez rożnie jest i każdy będzie mówił co innego w zależności jaki maja punkt widzenia. Ja zrobiłem tak zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Mieszanie Boogie z Fandango w obnizonbych dawkach to nie tylko pomysl jakiegos profesora na emeryturze. W moim rejonie gosć z Bayera zajmujący się doswiadczeniami polowymi w tej firmie równiez prowadzi takie eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Przedstawiciela z Bayera rozumiem. Sprzedają paki Boogie + Fandango i coś z tym nieszczęsnym Fandango trzeba zrobić. Boogie jest środkiem z najwyższej półki ale jak dla mnie na T2 a nie na T1 bo nie radzi sobie z mączniakiem na poziomie topowych produktów z konkurencji, a dodawanie Taliusa czy Keno winduje i tak wysokie koszty. A fandango ?? Do jęczmienia bardzo dobre, ale na pszenice w cenie 160-180 za ha można wykonać zdecydowanie wyższej klasy zabieg. Gdybym miał wycenić "wartość" fandango to na pewno nie przekroczyła by 150 zł. Dlatego też przedstawiciele po dwóch latach sprzedawania Univo w tej formuje zaczynają kombinować bo nawet oni widzą że można ułożyć lepszą ochronę w tych samych pieniądzach i nawet ich wszędobylskie reklamy nie wiele pomagają. Sami robiliśmy różne kombinacje w zeszłym roku dla gospodarstwa 200 ha pszenicy i najlepiej w ochronie 2 zabiegowej wyszedł wariant T1 Capallo a T2 Boogie a nieznaczenie gorzej  T1 Capallo T2 Adexar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

do jakiej fazy można stosować axial w ozimej bo huzar przepuscił troche miotły, pszenią jest w fazie liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Czy do modusa mogę dodać insektycyd karate zeon w jęczmieniu jarym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Boogie nie jest kosą na mączniaka, ale istnieje jeszcze coś takiego jak choroby podstawy źdźbła, które stanowią wieksze zagrozenie niz ten ustawowy mączniak.. A ograniczamy je w zabiegu T1, a nie T2. Dodam ze koszt Fandango oscyluje wlasnie w okolicach 150 zl. Dodam jeszcze ze formulacja przypadkowych produktow stosowanych do tworzenia ekonomicznych mikstur nawet nie moze rownac sie produktom takim jak Boogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Wczoraj opryskane na grzybka i odżywką... 0.5l/ha mondatak, 0.5l propico, 0.25l corbel, 2.5-3kg opti zboza 14-16-16
Zobaczymy efekt. Pszenica ma juz flage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

A ja się zastanawiałem co z T2 u mniew większości odmian zero oznak jakichkolwiek chorób i co w takiej sytuacji pryskac czy może jeszcze czekać?
To bardzo ciekawe co piszą i skąd mają te wyniki, bo np u mnie hondia przezimowala najgorzej ze wszystkich odmian które miałem

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

robiłem w sobotę zabieg na T2 i pszenica była czysta, a wczoraj zauważyłem na niektórych liściach brunatną plamistość. pryskane fandango w dawce 1l/ha - mam nadzieje ze zadział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dużo dtr i rdzy brunatnej sie pojawia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No aro zdecydowanie twoja sugestia działa mi na wyobraźnię, pszenice póki co rokuja u mnie na rekordowe zbiory więc chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest haczyc opryskiwacz i jechać niż próbować zaoszczędzić, jednak kolejne pytanie w tej sytuacji czy jechać czymś z średniej półki czy iść w większe koszty...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Ovi,axial 0.8 można dać gdy w zbożach jest liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dużo dtr i rdzy brunatnej sie pojawia

pojawiło się na liściu podflagowem w skagen i angelusie - po kilka plamek na co 5-6 liściu. co dziwne nigdy nie miałem tego w pszenicy przeważnie rdza brunatna była w życie hybrydowym, a w tym roku żyto czyste - specjalnie sprawdzałem wczoraj, ale zabieg T2 był robiony na pod koniec tamtego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Przedstawiciela z Bayera rozumiem. Sprzedają paki Boogie + Fandango i coś z tym nieszczęsnym Fandango trzeba zrobić. Boogie jest środkiem z najwyższej półki ale jak dla mnie na T2 a nie na T1 bo nie radzi sobie z mączniakiem na poziomie topowych produktów z konkurencji, a dodawanie Taliusa czy Keno winduje i tak wysokie koszty. A fandango ?? Do jęczmienia bardzo dobre, ale na pszenice w cenie 160-180 za ha można wykonać zdecydowanie wyższej klasy zabieg. Gdybym miał wycenić "wartość" fandango to na pewno nie przekroczyła by 150 zł. Dlatego też przedstawiciele po dwóch latach sprzedawania Univo w tej formuje zaczynają kombinować bo nawet oni widzą że można ułożyć lepszą ochronę w tych samych pieniądzach i nawet ich wszędobylskie reklamy nie wiele pomagają. Sami robiliśmy różne kombinacje w zeszłym roku dla gospodarstwa 200 ha pszenicy i najlepiej w ochronie 2 zabiegowej wyszedł wariant T1 Capallo a T2 Boogie a nieznaczenie gorzej T1 Capallo T2 Adexar

Możesz sobie przecież solo kupić boogie.

A w packu w tamtym roku był Soligor albo Aviator.

Boogie plus fandango jest od tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Jeśli klos zaczyna powoli wychodzić na świat to dobry czas żeby dać 3 dawkę azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj