Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, mocznik i saletra, razem koło 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale dlaczego nie rośnie od początku kwietnia i ma taki żółty kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

a ile na jesień dostała PK ? Jak nie dałeś PK , to jest po robocie........teraz N mało co da.Bez Fosforu i Potasu pszenica ładna i zdrowa nie będzie a gdzie jeszcze ph gleby.dsc02361m.jpg Pszenica to nie żyto czy owies że zasiejesz ją byle gdzie i na byle na czym.Stanowisko musi być dopracowane i odpowiednio nawożone a wtedy bedziesz miał taka jak na fotce.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Moje pszenżyto ładne, ale trochę za rzadkie myślę, że się rozkrzewi... w marcu dostało 150 kg/ha :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Renault 150 kg czystego składnika czy 150 kg saletry na hektar?Bo jak dałeś 150 kg saletry czy saletrzaku na hektar to nawet ją nie ruszy masz me słowo ...to dla niej te 150kg jak " na byka ziemniak" .Ja daje na 1 raz 250-300 kg saletry na hektar a na drugi raz przed samym deszczem Canvil w dawce 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie na zime, nie było nic dawane potasu i fosforu. Ale nigdy nie było dawane i pszenice miałem bardzo dobrą, plon około 6-7 t/ha. A czy to moze nie jest jakaś choroba grzybowa lub coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Poprostu zasiałeś na stanowisku bardzo słabym w PK i być może o niskim ph gleby a to zrobiło swoje............Ja tak miałem dawniej.Teraz na jesień zawsze daje Polifoske 8 bo warto.Rosliny są zdrowe i dobrze rozkrzewione.To tak jakbyś rano przed pracą zamiast kiełbasy czy kilku kanapek zjadł kromke chleba i popił wodą to tak tu jest nie dasz jej to nie będzie mieć siły do rozkrzewienia się i w rezultacie bedzie słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Dokładnie Mało azotu fosforu i potasu ;)

Musisz to uzupełnić a co do czerwonego paska mogą być to pierwsze objawy grzyba ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie nie ma co się licytować w ilości danej saletry, widziałem już pszenice plonującą ponad 6t po dawce 200kg saletry, a nawet miałem taką, zależy jaki był przedplon nawożenie czy był dany obornik no i oczywiście pogoda ma decydujący wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Myślę że jeśli chcesz mieć dobry plon to musisz dać ze 200kg/ha polisfoski 8 i ze 200kg/ha fosforanu i jeszcze ze 250 saletry.No i te czerwone paski to moze byc grzyb takze tez bym opryskał :)

Ja jesienia dałem po 250kg/ha polisfoski,fosforanu i 100kg/ha soli a na wiosne 300kg/ha saletry amonowej i 300kg/ha wieloskładnikowego sulfamo.

Nie wiem jakie masz ziemie ale ja na wiosne od razu z grubej rury jej daje a potem jeszcze odżywki i mocznik do opryskiwacza i jest zawsze plon 6-9t/ha B)

Edytowano przez Johny66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Renault 150 kg czystego składnika czy 150 kg saletry na hektar?Bo jak dałeś 150 kg saletry czy saletrzaku na hektar to nawet ją nie ruszy masz me słowo ...to dla niej te 150kg jak " na byka ziemniak" .Ja daje na 1 raz 250-300 kg saletry na hektar a na drugi raz przed samym deszczem Canvil w dawce 200 kg.

 

Dostało 150 kg saletry a pod korzeń dostało 200 kg polifoski 8 i 50 kg moczniku... jest dosyć ciemna, tylko za rzadka...jak chcesz to wstawię zdjęcia :rolleyes:

 

Klasa ziemi III i dobre stanowisko po tyoniu... :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie 150 kg saletry nawet by ją nie ruszyło.Pomyśl logicznie co to jest 3 woreczki na 1ha.Pozdr :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

no tak nie za dużo ale lepiej tyle niż wcale... o uprawie zboża nie za bardzo wiem, głownie to tytoń a pod tytoń woziłem obornik i dostał 700kg/ha najlepszego nawozu i moim zdaniem wszystkiego nie wyciągnął, sorry że trochę zmieniłem temat ale to się z tym wiąże.

Jutro wstawię zdjęcia to jeszcze rzucisz okiem :rolleyes: jak zechcesz :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacpero12k    0

witam! mam problem z pszenica jest ona rzadka i słabo rozkrzewiona początkiem kwietnia dałem jej 100kg saletry i 50kg saletrzaku na 1ha troszke sie odbiła lecz dalej wyglada słabo.zastanawiam sie nad sypnieciem 100kg sletrzaku i bronowaniu da to coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Na ratunek może być za pożno bronowanie może przynieść więcej złego niż dobrego na saletrzak zdecydowanie za póżno może jeszcze saletra- można zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Mam pytanie czy w jednym zabiegu można połączyć mocznik, siarczan magnezu i mikroelementy, bo zaoszczędziło by to trochę czasu i pieniędzy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam! mam problem z pszenica jest ona rzadka i słabo rozkrzewiona początkiem kwietnia dałem jej 100kg saletry i 50kg saletrzaku na 1ha troszke sie odbiła lecz dalej wyglada słabo.zastanawiam sie nad sypnieciem 100kg sletrzaku i bronowaniu da to coś ??

 

Po I w I dawce za mało N poszło, ew bronowanie w fazie krzewienia, teraz zboża zaczynają strzelać z źdźbło(zależnie od regionu polski) i teraz bronowanie bardziej zniszczy czy da coś pozytywnego.

Po II to II dawka N przyda się jak najbardziej, najlepiej saletra. I jeszcze polecił bym coś dolistnie np basfoliar, ekoplon, insol, agroleaf itp.

 

@miturskir to wszystko zależy od fazy. Krzewienie ok 20%, im dalsza faza rozwojowa to mniejsze stężenie, na strzelanie w źdźbło chyba 16-18% ale nie mam pewności.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Rędziny to gleby o odczynie zasadowym, przy głębszej orce wychodzą kawałki węglanu wapnia. Przynajmniej u mnie tak jest, mam w kilku miejscach rędzinę. Gleba dobra ale trudna w uprawie, jesienią wychodzą skiby wielkości wiader a na wiosnę miotłą można zabronować.

W związku z wysokim pH twojej pszenicy może brakować mikroelementów które pszenica nie może pobrać z gleby, duża zawartość wapnia uwstecznia również fosfor. Jak piszesz nigdy nie dawałeś PK, może do tej pory rośliny wykorzystywały te składniki zbuforowane przez kompleks sorpcyjny gleby ale fosfor i potas się "skończyły" albo uwsteczniły do form niedostępnych.

Moim zdaniem powinieneś zastosować mikro- i makroelementowy nawóz dolistny żeby od razu dostarczyć te składniki roślinom. Doglebowo zastosuj polifoske 4 i fosforan amonu. A za jakiś czas znowu mikroelementy i Mg dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujesz taką miksturę w odpowiednich warunkach i stężeniu, to jak najbardziej. Nie przesadzaj z ilością mocznika. Tylko jest pytanie, czy w taką pogodę warto. przynajmniej u nas grzeje i suszy od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam

mam takie pytanie pryskałem nie dawno pszenicę na chwasty i chciałbym teraz pojechać dolistnie mocznikiem i moje pytanie brzmi, po ilu dniach po pryskaniu na chwasty mogę pojechać z tym mocznikiem i ile dać kg/ha żeby było wszystko ok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj