Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a jeszcze jedna sprawa. bede wymieniał pąpke sprzęgłową. jak mam potem sprzeglo odpowietrzyc? w c360 taki interes kosztuje ze 40 zł a tutaj 550 zł (oryginał) :)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

A nie masz czasem skrzyni Dynashift 32/32?

Opublikowano

posiadam mf 3050 od roku wszystko jest ok nic sie nie działo złego do teraz . nagle przestały działac hamulce. wszystko jest tam zasilane hydraulicznie czy hamulce też ? a wogóle sprzęt jest nie zawodny można nim robic wszystko.

Opublikowano

Witam

Też mam MF 3050 i użytkuje go już 4 lata i nie miałem z nim większych problemów. Zaraz po kupnie wymieniłem tarcze sprzęgła ale to rzecz normalna. Czasami zaśniedzieje jakiś bezpiecznik czy zapowietrzą sie hamulce i nic poza tym. Zgodzę się sie z kolegą który pisał, że wszystko zależy jak wyeksploatowany ciągnik sie kupi. Spalanie ma bardzo niskie jak już wcześniej ktoś wspomniał.

Opublikowano

w moim gosp pracuje 3065 czyli 3050 tylko ze z turbiną, prosta skrzynia 4x2 i mozna bez obaw pracowac nim , i wykonac wiele prac z powodzeniem,polecam a pracuje dwa lata u mnie;)

Opublikowano

siema ja tez posiadam 3050 od 3 lat przeprowadzilem naprawe pompy paliwowej ale to byla wina wczesniejszego wlasciciela ktory nie dbal o jakosc paliwa kupilem nowa pompe za 1200zl ale naprawa kosztowala mnie 800zl ale nie ma to jak orginalna pompa nawet odowiona jesli ktos sie zna to zrobi to bardzo dobrze oraz wymienialem uszczelke tylko juz nie pamietam gdzie chyba gdzies w okolicach sprzegla wraz z naprawa pompy wymienilem 2 wtryski po tych zmianach nie dymil przez ok. rok przy plugach mimo tego ze sie gleboko oralo ale teraz puszcza dymek na skrzynie biegow nie narzekam, jest w nim bardzo mocny podnosnik dociskowy sterowany elektronicznie to jest bardzo duza wygoda mimo tego ze jest 89r. 70-75KM swietnie sie trzyma pracuje z turem i uzywam go wszystkich ciezkich prac kultywator+2 walek 3m. i plugi 4 35cm. podwyzszany za 50 tysiecy nie kupisz takiego wygodnego ciagnika z turem jakim jest massey seria 30xx

 

silnik prekins i czesci sa latwo dostepne

Opublikowano

Witam!

Moj pierwszy wpis na tym Forum.

Witam Wszystkich Jestem Andrzej ;)

 

Mam pytanie odnośnie MF 3050

Chodzi mi o wymiary głownie o szerokość. (Od krawędzi opon zew.)

Planuje kupno nowego Ciągnika ale uprawiam Chmiel i nie mogę sobie pozwolić na szeroki traktor a sadownicze większe jest trudno dostać, bynajmniej ja nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam!!

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Tu znajdziesz wszystko ;)

mam nadzieje ze w miarę czytelne

87398374.jpg

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Zgadza sie. Wartości bez nawiasów są w mm ,a w nawiasach w calach.

Więc tak ma szerokości 257 cm jak cała seria 30XX

Opublikowano

Pewnie jest to szerokość obrysowa ale z lusterkami ;) Większość zależy od wybranego rozstawu kół i szerokości opon/felg, myśle że w 3050 koła pewnikiem można schować w całości pod błotnikami

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

.

Edytowane przez kaiad
Opublikowano

jestem nowym użytkownikiem mf 3050 i mam pare pytań (problemów)np;

-przedni napęd nie wyłącza się (kontrolka nie świeci)

-koła (opony) z przodu mam 14,9 r24 tył 15,5 r38 czy to jest ok?

-z przodu na jednym z kół wyrzuciło mi olej i piasta była gorąca

proszę o odpowiedzi

Opublikowano

Jak kontrolka się świeci to przedni napęd jest włączony, a jak nie świeci to jest wyłączony.

Z przodu powinieneś mieć 13.6 R24 a tył 16.9 R34 coś jest nie bardzo.

Gdzie ci olej wyrzuciło? Z osi, tam gdzie wychodzi wał napędowy? Jeśli tak to uszczelniacz do wymiany, ale to nie takie łatwe.

Opublikowano

z zalanczaniem przedniego napędu jest już ok zaworek hydrauliczny się zawiesił ciśnienie ok .Od tego kolesia z kieleckiego co nabyłem mojego mf 3050 tłumaczył mi ze przedni napęd załacza się automatyczni NIE MIAŁ RACJI PRZEDNI NAPĘD WŁACZA I WYŁACZA SIĘ ZIELONYM PRZYCISKIEM usterka usunięta dzięki wpisom na forum oraz mojego miejscowego mechanika.Teraz potrzebuje schemat przedniej piasty w napędzie kola od mf 3050 ponieważ muszę wymienić łożysko i nie wiem czy tylko ło...,oraz schemat podłączenia linki od hamulca ręcznego zdięcia możecie przesłać na mejla [email protected] dziękuje

Opublikowano

Sprawdź połączenie pojedyńczego przewodu przy alternatorze, może pomyliłeś wtyk. Aby dzialał musi też zgasnąć kontrolka smarowania silnika. Sprawdź podłączenie czujnika smarowania silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v