Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a ja mam dobrą o pinię o moim 3060 pomimo ,że robiłem w nim remont skrzyni i czasem dręczą go jakieś drobne bolączki typowe dla 20 letniego ciągnika. poprostu dobrze się w nim czuje ^_^

Opublikowano
a ja mam dobrą o pinię o moim 3060 pomimo ,że robiłem w nim remont skrzyni i czasem dręczą go jakieś drobne bolączki typowe dla 20 letniego ciągnika. poprostu dobrze się w nim czuje ^_^

wkońcu w każdym 20 latku trzeba coś podreperować

Opublikowano

riki moze masz i racje , duzo sie naczytalem odnosnie tych mf i ich skrzyn wiec bardzo uwazam przy pracy.nie ma takich sprzetow ktore sie nie psuja.Rino wcale nie chce cie odwiesc od zamiaru zakupu tego mf napisalem tylko swoje spostrzezenia,na twoim miejscu poszukalbym takich mf o prostej konstrukcji takich jak np.http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?autocom=gallery&req=sc&cat=69 on jet super i chetnie wymienil bym sie na 3060 pozdrawiam

Opublikowano
riki moze masz i racje , duzo sie naczytalem odnosnie tych mf i ich skrzyn wiec bardzo uwazam przy pracy.nie ma takich sprzetow ktore sie nie psuja.Rino wcale nie chce cie odwiesc od zamiaru zakupu tego mf napisalem tylko swoje spostrzezenia,na twoim miejscu poszukalbym takich mf o prostej konstrukcji takich jak np. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...q=sc&cat=69 on jet super i chetnie wymienil bym sie na 3060 pozdrawiam

 

Wiem ze to twoje zdanie i je cenie bo kazda wypowiedź jest cenna, nie marwi mnie to ze sie coś popsuje, bo coczłowiek złożył to i człowiek uszykuje, tylko te ceny części jek tu piszą ze jeden tryb czy krzyzak kosztuje 8tys zł to trochę zniechęca.

pozdro

Opublikowano

szyba to pikus ok 300 zl nie musisz kupywac orginalnej kup szybe z pleksy jest drozsza niz ze szkla ale bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne

Opublikowano

Ja bym nie polecał pleksy, gdyż łatwo się rysuje a po jakimś czasie robi się matowa, pozatym ciekawe jak się zachowuje pod względem bezpieczeństwa w jaki sposób pęka i się kruszy?

Ja bym wstawił jednak hartowaną albo klejoną.

Opublikowano
Ja bym nie polecał pleksy, gdyż łatwo się rysuje a po jakimś czasie robi się matowa, pozatym ciekawe jak się zachowuje pod względem bezpieczeństwa w jaki sposób pęka i się kruszy?

Ja bym wstawił jednak hartowaną albo klejoną.

też tak myśle

Opublikowano

Nie przesadzajcie że części nie możecie dostać.... Tych firm wcale nie jest tak mało:

Granit

Greene

importerzy używanych maszyn też oferują

Opublikowano

Ja w grene pytałem i sa czesci na zamówienie, Jeszcze nie mam mf tylko zamierzam kupić i orientuje sie w cenach hehe. Już bym pewnie kupił ale ta awaryjność skrzyń mnie troche ostudziła!!

Opublikowano
Ja w grene pytałem i sa czesci na zamówienie, Jeszcze nie mam mf tylko zamierzam kupić i orientuje sie w cenach hehe. Już bym pewnie kupił ale ta awaryjność skrzyń mnie troche ostudziła!!

ja gdyby nie AF pewnie już bym jezdził mf3060 lub3050

Opublikowano

ja mniałem takiego mf3050. to bez prawie żadnych zarzutów ciągniczek spalanie małe komfort jazdy i wogule. chłopacy majo racje one coś majo z tą skrzynią i ten mój były w zime mi niechciał palić. i zmieniłem go na kombajn. tak to sprzęt super!!!

Opublikowano

EHR i elektryka w tych ciągnikach to akurat jest najmniejszy problem. Nie rozumiem ludzi którzy tak głośno krzycza że elektronika to coś stasznego. domyślam się że ci co tak mówią nie maja pojęcia jak to działa i nie mają nawet pojęcia jakie to proste. Ehr w tych ciągnikach to trche bardziej skomplikowne radio. Przy pomocy lutownicy dobrego miernika i pobliskiego sklepu z elektroniką można naprawić wszystko. Mówie to wszystko na podstawie własnego doświadczenia poniewaz mam MF 3090 i dzięki niemu i sprzętom sąsiadów dowiedziałem się sporo na temat tych ciągników. Z pełną świadomością mogę powiedziec iż najkosztowniejszą naprawą jaką miałem okazję przeprowadzić to była wymiana przekaźnika w panelu sterowania EHR i koszt tego wynosił 21 zł. A jacyś pseudo serwisanci za to zaspiewali mi 2000 zł ponieważ ponoc trzeba było wymienic trzeba cały panel bo tego nie da sie naprawić. Jeżeli nie macie panelu od autotronic zalanego syntetyczna żywicą to wszystko w tych ciągnikach można naprawic we własnym zakresie wystarczy trochę cierpliwości i wyobraźni.

Opublikowano
EHR i elektryka w tych ciągnikach to akurat jest najmniejszy problem. Nie rozumiem ludzi którzy tak głośno krzycza że elektronika to coś stasznego. domyślam się że ci co tak mówią nie maja pojęcia jak to działa i nie mają nawet pojęcia jakie to proste. Ehr w tych ciągnikach to trche bardziej skomplikowne radio. Przy pomocy lutownicy dobrego miernika i pobliskiego sklepu z elektroniką można naprawić wszystko. Mówie to wszystko na podstawie własnego doświadczenia poniewaz mam MF 3090 i dzięki niemu i sprzętom sąsiadów dowiedziałem się sporo na temat tych ciągników. Z pełną świadomością mogę powiedziec iż najkosztowniejszą naprawą jaką miałem okazję przeprowadzić to była wymiana przekaźnika w panelu sterowania EHR i koszt tego wynosił 21 zł. A jacyś pseudo serwisanci za to zaspiewali mi 2000 zł ponieważ ponoc trzeba było wymienic trzeba cały panel bo tego nie da sie naprawić. Jeżeli nie macie panelu od autotronic zalanego syntetyczna żywicą to wszystko w tych ciągnikach można naprawic we własnym zakresie wystarczy trochę cierpliwości i wyobraźni.

czyli nie taki diabeł straszny jak go maluja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v