Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Możecie mi coś powiedzieć o MF 3050 ?

Jakie spalanie, ceny cześci i awaryjność, co najbardziej siada ?

Czy wogule 3050 opłaca sie kupić ?

Opublikowano

a czy są tutaj jacyś użytkownicy MF 3050, bo szykuje mi się okazja kupić właśnie taki model, i tak jak OKI39 chciałbym się czegoś konkretnego dowiedzieć, a nie postów typu "podobno, słyszałem że..." itp

Co prawda mam już jednego Masseya, ale to jest duży ciągnik z innym silnikiem i skrzynią, więc jakiekolwiek porównianie odpada.

Opublikowano

tesz bym się czegoś chciał dowiedzięć bo mam zamiar coś takiego kupić obecnie posiadam zetorka 5245 czy są jakieś większe różnice między 3050 a 3060 czy tylko w mocy

Opublikowano
tesz bym się czegoś chciał dowiedzięć bo mam zamiar coś takiego kupić obecnie posiadam zetorka 5245 czy są jakieś większe różnice między 3050 a 3060 czy tylko w mocy

Znasz powiedzenie "zamienił stryjek sikierke na kijek?"?Jak masz w dobrym stanie tego zetorka to nie ma co się rwać z zamianami, bo to jest sprzet wyporacowany i może ładnie wygląda i silnik ładnie pracuje ale przebieg może być przerażajacy

Opublikowano

Silver dobrze mówi, ja już bym dawno pogonił 912 tylko że na jego miejsce nie kupie raczej nic poniżej 10.000 mth (nie mówie o licznikowych tylko rzeczywistych, bo to zazwyczaj dwie różne bajki) a Ursus ma ledwo 2200 mth więc jaki sens? Bardzo mi sie podoba 3060, do tura byłby idealny, jednak jest czym pracować (jakkolwiek ale jest czym :lol:) więc obejdzie sie bez roszady.

Opublikowano
Silver dobrze mówi, ja już bym dawno pogonił 912 tylko że na jego miejsce nie kupie raczej nic poniżej 10.000 mth (nie mówie o licznikowych tylko rzeczywistych, bo to zazwyczaj dwie różne bajki) a Ursus ma ledwo 2200 mth więc jaki sens? Bardzo mi sie podoba 3060, do tura byłby idealny, jednak jest czym pracować (jakkolwiek ale jest czym :lol:) więc obejdzie sie bez roszady.

z waszych opini wynika że nie warto zmieniać

Opublikowano

Witam

Ja posiadałem MF-3050. Miałem go 3 lata zrobiłem 1600h i nic tam się nie popsuło. Też słyszałem o tych skrzyniach biegów ale słyszałem bo u mnie żadnych problemów.Spalanie w prasie Z-224 wychodziło 3,5-4l/h. W cięzkiej pracy 8-9l/h bardzo oszczędny to jest trzeba przyznać.Dynamiki i mocą nie grzeszy także lepiej go do lekkich prac brać(TUR, siewnik itp.)Dobry podnośnik u mnie dźwigał Lecha z Expomu Krośniewice 3.3 m sładanego hydrulicznie i ARESA 3.0m TC (1350kg). U mnie był przeciążany. Pod obciążeniem prawie cały czas kopcił delikatnie ale spalanie bomba.Mój największy błąd to zamiana MF-3050 na Zetora 3320 nowego (cofnąłem się w ewolucji).Z uwagi że taraz mam Fendta 309 CI to MF by chodził w lekkich pracach to byłby wieki a do Tego komfort ...bajka. Mój był z 1992 roku jak go kupiłem miał 4200h i chodził w gospodarstwie na zachodzie z TUR-em. Ja go kupiłem bez TUR-a.

Jakbym miał teraz go kupić z powrotem to z zamkniętymi oczami.

Pozdrawiam

Opublikowano
Witam

Ja posiadałem MF-3050. Miałem go 3 lata zrobiłem 1600h i nic tam się nie popsuło. Też słyszałem o tych skrzyniach biegów ale słyszałem bo u mnie żadnych problemów.Spalanie w prasie Z-224 wychodziło 3,5-4l/h. W cięzkiej pracy 8-9l/h bardzo oszczędny to jest trzeba przyznać.Dynamiki i mocą nie grzeszy także lepiej go do lekkich prac brać(TUR, siewnik itp.)Dobry podnośnik u mnie dźwigał Lecha z Expomu Krośniewice 3.3 m sładanego hydrulicznie i ARESA 3.0m TC (1350kg). U mnie był przeciążany. Pod obciążeniem prawie cały czas kopcił delikatnie ale spalanie bomba.Mój największy błąd to zamiana MF-3050 na Zetora 3320 nowego (cofnąłem się w ewolucji).Z uwagi że taraz mam Fendta 309 CI to MF by chodził w lekkich pracach to byłby wieki a do Tego komfort ...bajka. Mój był z 1992 roku jak go kupiłem miał 4200h i chodził w gospodarstwie na zachodzie z TUR-em. Ja go kupiłem bez TUR-a.

Jakbym miał teraz go kupić z powrotem to z zamkniętymi oczami.

Pozdrawiam

wreszcie ktoś napisał coś pozytywnego o tym modelu mam zamiar zmienić w przyszłym roku zetora 5245 na mf 3050 lub 3060 a do tej pory wszyscy odradzali :angry: ja myśle że taki mf to troche lepszy niż zetor

Opublikowano
wreszcie ktoś napisał coś pozytywnego o tym modelu mam zamiar zmienić w przyszłym roku zetora 5245 na mf 3050 lub 3060 a do tej pory wszyscy odradzali :angry: ja myśle że taki mf to troche lepszy niż zetor

przeciesz nikt nie pisze że są takie złe tylko te skrzynie ;/ mało palą to fakt bo koledzy mają i nie narzekają ;]

 

Nie wiem czy lepszy ale może Hiltonik-kowi trafił sie dobry model z kim bym nie pisał każdy mówi że modele 30xx mają wade fabryczną z tymi skrzyniami ;]

 

Ale przeciesz to twój wybór jeden tryb kosztuje 4tyś a chyba w MF-ach są 3 tryby

Opublikowano

Mój znajomy ma Mf 3070 od bodajże roku to narzazie miała problemy ze skrzynią ze biegi zaczęły zanikać i miał problem z odłączeniem przedniego napędu a ogólnie to sam bym takiego sobie kupił tylko żeby się nie trafił taki żeby zaraz w skrzynie musiał wsadzać kase

Opublikowano

Mój kolega ma 3060 i jak ubijał kiszonke to mu sie skrzynia rozleciała i tylko wsteczny mógł włonczyć i z 4km na wstecznym do domu jechał xD i chyba jeszcze go nie naprawił a to było z 4 miesiace temu ;]

Opublikowano

niewiem jaki model mi się trafi może taki jak Hiltonikowi a może gorszy tak wogule to narazie zbieram informacje o tych modelach ,a są różne jedni chwalą jedni nie a jaka jest opinia kolegów o tych skrzyniach czy któremu już siadła ?

Opublikowano
Znajomy coś robił właśnie z przodem to w kraju nigdzie nie mógł jakiejś części dostać tylko musiał czekać 2 miesiące na sprowadzenie z zagranicy

Słabo szukał ;) Znajomy kolegi ma plac z maszynami i serwisem, stoi tam kilka 30xx, tzw. dawców z których złożyłbyś conajmniej jeden sprawny ;) Handlują i serwisują głównie MF i jakoś problemu z częściami nie mają. Także nie przesadzajmy, 2 miesiące to nawet z Japonii części nie płyną. Mi paczka z USA przyszła w ciągu tygodnia ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v