Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
niewiem jaki model mi się trafi może taki jak Hiltonikowi a może gorszy tak wogule to narazie zbieram informacje o tych modelach ,a są różne jedni chwalą jedni nie a jaka jest opinia kolegów o tych skrzyniach czy któremu już siadła ?

 

No koledze już siadał a miał go nie całe 2 miesiące musiał kupić z może uszkodzona ale dało sie jeździć kupił za 40tyś mówił że okazja to bierze drugi kolega też kupił ale MF 3850 i chwali go bo nic w nim nie robił też kupił za 40tyś okazja ;] jeszcze znam jednego gościa który ma Mf 3050 jakis z tym modeli i też ma NH nie wiem jaki model ma 80km z turem i mówi ze NH jest lepszy w komforcie i w awaryjności do MF

Opublikowano

czyli jeden kupił uszkodzonego drugi kupił mf 3850 a nie 3050 lub 3060 a trzeci twierdzi że w NH jest lepszy komfort niż MF czy tak bo tak zrozumialem twojego posta. pozdrow... ;)

Opublikowano
czyli jeden kupił uszkodzonego drugi kupił mf 3850 a nie 3050 lub 3060 a trzeci twierdzi że w NH jest lepszy komfort niż MF czy tak bo tak zrozumialem twojego posta. pozdrow... ;)

 

Nie nie xD Jeden kolega musiał kupić pewnie z uszkodzoną skrzynią bo po 2 miesiącach mu sie rozleciała.

 

Drugi kolega kupił MF 3850 i nie narzeka na niego jest zadowolony ;] czyli napewno w serii 30xx mają fabrycznie coś z skrzyniami a większe model już nie ;]

 

Trzeci kolega ma MF 3060 czy jakiś z serii 30xx i też ma NH jakiś 80km i mówi że wykonanie NH jest lepsze od tego MF-a i komfort też a skrzynia też mu sie rozleciała w tym MF-ie ;] tera może troche jaśniej ? ;]xD

 

Nie umiem jeszcze jaśniej xD

 

może byś sie zastanowił nad jakimś JD z serii 2850 one mają88km albo troche większego

Opublikowano
czemu przeciez nie są złe i sprawdzone w Polsce i nie tylko

niemam jakoś przekonania do JD wolałbym zostać przy zetorku atak a propo to ile taki JD proponowany przez ciebie kosztuje ,tak +,-

Opublikowano
niemam jakoś przekonania do JD wolałbym zostać przy zetorku atak a propo to ile taki JD proponowany przez ciebie kosztuje ,tak +,-

 

w dobrym stanie tak z 50 tyś ;]a jakiego masz zetorka jak masz dobrego to nie ma sensu wymieniać

Opublikowano

cze

Posiadam Mf 3060 juz 4 sezon skrzynia narazie dziala bez zarzutu, robimy nim niewiele bo 200 mtg rocznie glownie w pracach z ladowaczem. Nie narzekam na ten traktor ma niskie spalanie i to sie chwali:))

Opublikowano

Do transportu MF-3050 to jakoś nie polecam.

Z uwagi na skrzynię biegów i dużą ilośc oleju w skrzyni a zbyt małą moc.

Poprostu przy mrozie jak się nie rogrzeje wszystko to nie ma szans go rozpędzić samego ciągnika do max prędkości.

W transporcie jest poprostu słaby.

W TUR-ze w pracach polowych gdzie nie potrzeba dużych prędkości jest wszystko ok.

Pozdrawiam

Opublikowano
Do transportu MF-3050 to jakoś nie polecam.

Z uwagi na skrzynię biegów i dużą ilośc oleju w skrzyni a zbyt małą moc.

Poprostu przy mrozie jak się nie rogrzeje wszystko to nie ma szans go rozpędzić samego ciągnika do max prędkości.

W transporcie jest poprostu słaby.

W TUR-ze w pracach polowych gdzie nie potrzeba dużych prędkości jest wszystko ok.

Pozdrawiam

może masz zbyt gęsty olej i w zimie poprostu robi się z niego smar miałem już taki przypadek w 330

Opublikowano

Dokładnie, pewnie jakiś gęsty Hipol tam pływa ;) Wymień na 10W40 lub 10W30 kalsy GL4, taki jest najbardziej odpowiedni do tego ciągnika (BP Terrac, Castrol Agri, Total Multiagri, itp.)

 

Poza tym niezdrowo jest cisnąć zimny ciągnik do prędkości maksymalnej...

Opublikowano

Siemika mam okazje kupić mf 3050z 89r z turem stohla za 50tyś wart jest tych pieniedzy??? Już bym go kupił ale ta skrzynia mnie przeraża naprawde jest az tak źle. ????????????

Opublikowano

Tak jestem zadowolony z niego narazie nie miałem żadnej awarji . Dobry sprzęt polecam te ciągniki , mają dobrą siłe uciągu i zwrotność.

Opublikowano

witam

mf 3050 z turem za 50tys to nie zadna okazja,zrobisz i tak co bedziesz uwazal za sluszne.To sa dobre ciagniczki tylko ze jak bysmy byli wlascicielami od nowosci to mozna jakies swoje spostrzezenia napisac a tak to kazdy pracuje na uzywce i nie jedna ksiazke by onich mozna napisac Maja za soba przeszlosc o ktorej nic nie wiemy i moze spotkac nas przykra niespodzianka a nie wierze ze traktory na zachodzie stoja w garazu. przy zakupie nie sugeruj sie licznikiem mtg bo to jeden wielki przekret(czy traktor ma 10czy 25 lat zawsze mtg sa w granicach 4000-6000 mtg to troche dziwne nie sadzisz?(ale ta sama sprawa tyczy sie samochodow) nie jest to taktor ktorego naprawi samoluk z mlotkiem w dloni a czesci sa drogie.wiec na twoim miejscu bym ta decyzje bardzo przemysal.Sam jestem posiadaczem 3060 co prawda ze skrzynia sie nic nie dzialo jest zwinny oszczedny dobry do pracy z turem ale ponownie bym tego mf z tej serii nie kupil.Pozdrawiam

Opublikowano

to czemu byś nie kupił ? piszesz same zalety zwinny ,oszczędny itd.. może cały czas podczas pracy tym ciągnikiem myślisz o tej skrzyni kiedy się popsuje

Opublikowano

Jest w stanie bardzo dobrym i ma 8600mtg to chyba nie był cofany, brak sladów jakichkolwiek napraw, malowania, uszczelniania itp, a czy np deutz fahr dx był by lepszy od tego mf.??

Opublikowano

A ty riki masz takiego mf??? Oglądałem go dzisiaj i nawet mi się spodobał bo jest w bardzo dobrym stanie, nie wiem co o nich myśleć bo jedni mówia że seria30xx to jedna z najlepszych, a inni wręcz odwrotnie.he

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v