Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Gdzieś na pewno jest coś źle. Robi się zwarcie i tyle... spróbuj wypiać kabelek pod kierownicą jak odkręcisz u dołu tą osłonę to bedzie taka kostka i pare kabli na wsówkach to chyba będzie pierwszy od prawej i chyba jak się go zdejmie to kontrolki będą gasły po wyłączeniu zapłonu tyle ze autotronic wtedy chyba nie będzie działał i jak zmostkowałeś to moze to Ci coś pomoże... nie wiem czy to wgl coś da.

Edytowane przez Lukash3060
Opublikowano

Mam parę pytań, czy ktoś zakładał obciążniki na tył do mf, jak wyglądają te boczne trzymaki tych otwieranych szyb, gdzie mogę kupic tą malutką małą z przodu z prawej bo nie mogę znaleśc może ktoś pomoże? A i jeszcze no bo nie wiem dlaczego mf nisko mi podnosi znaczy na ehr no i ten ciągnik ma mały zakres ruchu ramion góra dół c-360 ma większy mi to przeszkadza dosyc bo np. pług to ledwo wjadę w bruzdę i już chaczy. A teraz najważniejsze bo mfem się strasznie ciężko jak już olej ciepły a mam na nim tura a nim zawsze wszystko podnoszę nie ma problemu z niczym. A o tym żeby skręcic z czymś na turze i w miejscu to nawet na całym gazie nie ma szans, nawet jadąc. Filtry czyszczone olej niedawno wymieniony najlepszy jaki był dostępny. A i jeszcze mi coś klima nie działa zn niekiedy działa niekiedy nie a jak działa to wieje zimnym powietrzem. Pomógłby mi ktoś jak się za to zabrac?

Opublikowano

Z tym skręcaniem to nie czyscić filtrów tylko nowe było założyć :) Ale to i tak chyba wina orbitola ( tak mi sie wydaje). Podnoszenie to ustawiasz na EHR max pozycję na pokrętle przy którym jest narysowana laga i przy niej strzała w górę. Jak to nie pomoże to do pługa jeszcze powinno sie przekładać ramiona na łączniku na górną dziurę ( te bolce sie przekłada) i tam przy ciagniku u dołu też chyba na te dolne powinno byc przełożone :) Z resztą najlepiej jak byś znalazł instrukcję i poczytał to byś zrozumiał bo to wytłumaczyć bez rysunko to jest cieżko. Szybki były na allegro nie wiem czy sa nadal ale były, ten zamek też pewnie byś dostał w takim sklepie a jak nie to korbanki :)

Opublikowano (edytowane)
1454105 obsluga ehr może masz zle ustawiona wysokość 1454105.jpeg ale nie a jeśli chodzi o wspomaganie to wina orbito albo pompy wepnij się zegarem pod przewod wyjściowy i sprawdz jakiedaje ciśnienie pompa Edytowane przez wojtas972
Opublikowano

A widzę że temat aktualny bo mi też nie działa wspomaganie i podobnie jak koledze się to objawia, ciut mniej stało się uciążliwe gdy zapnę przeciw wagę prawie 800kg to wiadomo odciąża przód no ale to nie rozwiązuje problemu. Na 90% jestem pewien że to orbitrol. No i chciałbym się dowiedzieć czy np. jak w ciągniku jest orbitrol 100 a założę 200 to będzie duża różnica w skręcaniu? No i jak z wygodą skręcania czy nie będzie się za wolno skręcać (w mf pompa chyba 50l) . No i jaka pojemość orbitrola plus minus bo z mojego wiele nie odgadnę, proszę pomóżcie bo teraz będzie wiele prac załadunkowych i sobie chyba ręce urwę.

Opublikowano (edytowane)

Szybę znalazłem w minute, tylko trzeba poszukać, nisko podnosi to sprawdz czy przyciskiem na błotniku podniesie wyżej, a klima to sprawdz połączenie kabli przy sprężarce, pewnie złącza zaśniedziały. http://parts-online.pl/pl/szyba-przednia-dolna-massey-ferguson-3050.html

 

A widzę że temat aktualny bo mi też nie działa wspomaganie i podobnie jak koledze się to objawia, ciut mniej stało się uciążliwe gdy zapnę przeciw wagę prawie 800kg to wiadomo odciąża przód no ale to nie rozwiązuje problemu. Na 90% jestem pewien że to orbitrol. No i chciałbym się dowiedzieć czy np. jak w ciągniku jest orbitrol 100 a założę 200 to będzie duża różnica w skręcaniu? No i jak z wygodą skręcania czy nie będzie się za wolno skręcać (w mf pompa chyba 50l) . No i jaka pojemość orbitrola plus minus bo z mojego wiele nie odgadnę, proszę pomóżcie bo teraz będzie wiele prac załadunkowych i sobie chyba ręce urwę.

 

Jak do końca nie jesteś pewien że to orbitrol to sprawdz ciśnienie oleju, bo może pompa oleju jest zużyta, orbitrol 100 a 200 to duża róźnica, przy tym 200 mniej się nakręcisz kierownicą a przy100 dwa razy więcej.

Edytowane przez ppiotr
Opublikowano

A którym będzie lżej się kręcić pod obciążeniem? Ciśnienie myślę że ok bo jak tył ciągnika niekiedy podniesie z łychą pełną ziemi tak więc siłę ma a czy jest jakaś możliwość podniesienia ciśnienia w układzie?

Opublikowano

Koledze raczej o ogrzewanie chodzi które klimą nazwał bo wydaje mi się że ten ciągnik w nią wyposażony nie jest. co do podnoszenia to może wieszaki rozkręcone są na max i nie podnosi wysoko za to nisko opuszcza

Opublikowano

Pompa jest dwuczęściowa,1 steruję hydraulikę zewnętrzną i podnośnik a 2 wspomaganie i resztę, pomiar ciśnienia to podstawa, a ciśnienie reguluję się ale tylko to co na podnośnik i na zewnątrz, ma być 185 bar max 200 bar.

Opublikowano

A jaka pojemność orbitrolu i wytłumaczy mi ktoś czy jak kupię większy to czy będzie się lżej kręciło niż mniejszym bo nie wiem. No bo jak większy to więcej oleju przez niego idzie czyli na jeden obrót kierownicą więcej oleju pójdzie do siłownika czyli powinno się ciężej kręcić.

Opublikowano

No to chyba powinno się ciężej kręcić, tak mi się zdaje tylko zastanawia mnie fakt że np. 100 to do ursusa a 500 to do k700 no a przecież 100 powinno się lżej kręcić.

Opublikowano

Lżej będzie się kręcić gdy pompa będzie miała większą wydajność i odpowiednie ciśnienie, wydajność orbitrola dobiera się pod średnice siłownika, czym siłownik grubszy to orbitrol wydajniejszy, jeśli producent założył orbirtol np.160 to taki powinien być, bo jak założysz 100 to się nakręcisz kierwnicą a jak np.300 to mały ruch kierownicą i koła skręcają bardziej co w czasie szybkiej jazdy będzie trudno utrzymać prostą.

Opublikowano

A może ktoś zrobić fotkę albo z neta jak wygląda ten boczny trzymak szyby w drzwiach tej uchylnej bo za cholerę nie wpadnę na pomysł jak to działa. A pewnie trzeba będzie samemu to zrobić bo na necie nigdzie nie będzie, a szkoda.

Opublikowano (edytowane)

witam

 

Panowie wiem że dla większości zabrzmi to banalnie ale proszę o wyjaśninie sprawy z biegami w 3050. Dostałem taki ciągnik w rozliczeniu od znajmego ale mniejsza z tym. Nigdy nie miałem do czynienia z jazdą ciągnikiem. Proszę o wyjaśnić oznaczenia biegów. Mam dwie dźwienie na jednej 1 2 3 4 ( oraz na lewo żółw i zając) druga dźwignia z napisaem A B i reszta nie widoczna.. Najbardziej intrygują mnie te AB. Które są szybkie które wolne ? Które oznaczenie to biegi polowe które szosowe ? Dzięki

Edytowane przez bercik302
Opublikowano (edytowane)

Witam! Chodzę z zamiarem zakupu MF 3050/3060 z turem i interesuje mnie jego szerokość, gdyż nie wiem czy zmieści mi się w kukurydzę, która jest posiana co 70 cm. Wszystkie dane, które można znaleźć w tabelach to jest jakiś wymysł kogoś chyba... Mam MF 3090 i w tabelach jest, że ma 2,79 m chyba szerokości, a w praktyce ma 2,15 m. Może ktoś ma taki ciągnik na sprzedaż? ;)

Edytowane przez Przemek1988
Opublikowano

Witam, od niedawna jestem posiadaczem MF 3050 bez napędu przedniego. Mam problem ze skrzynią biegów, a dokładniej z zakresami AB. Mianowicie bywa tak, że pracuję cały dzień ciągnikiem i nic się nie dzieje, wszystko jest ok. Ale czasami bywa że przy zmianie jazdy przód/tył ciągnik nie jedzie tylko słychać jakby się jakieś trybiki ślizgały. Po kilku próbach w końcu zaskoczy i działa sobie dalej ale czasami trzeba się pomęczyć. Pytanie co może być przyczyną i jakie ewentualnie mogą być koszty naprawy?

Opublikowano

Panowie, gdzie jest odpowietrznik zbiornika paliwa. Zapchalo  chyba jakims syfem i zapowietrza sie uklad wtryskowy. Po odkreceniu korka od wlewu  slychac jak ssie powietrze. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v