center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

center    11

hmmm czyli wraz pewności nie ma na 100% no to morze lepiej nie zmieniać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1

ale ja nikomu nie każe zmieniać. Jak masz zalaną do stanu to nie kombinuj. Problem w tym że oryginału nie dostaniesz (dowiadywałem się nawet w Swisspolu). A bywa że ktoś kupił z pustą skrzynią i nie ma wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Hej ludziska mam takie pytanie, czy ktoś mierzył faktyczną szerokość siewnika amazone d7 25 standard bo wg instrukcji ma 2,5 metra a mi wychodzi 2,35 więc coś jest nie tak, a może wszystkie tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Musisz jeszcze dodać troche na łączenie siewnika,w moim 3 m jak mierze od pierwszej redlicy do ostatniej to mam nie całe 2,9 m.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Aha rozumiem dzięki.Mam kolejne pytanie,przy próbie kręconej którą szerokość brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

2,5 metra zawsze przy próbach bierzesz pod uwagę szerokość roboczą maszyny, a nie gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrob    1

Mam amozonkę d7 mam tabeli ale niewiem jak ją ustawić aby mi wysiała np 250 kg na he ktośmi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Zależy jakie zboże chcesz wysiać 250 kg na ha ,są inne ustawienia dla różnych zbóż

jak chcesz to pisz na gg jak będe dostępny


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrob    1

no dobra a wie ktoś jak ją ustawić ????? aby było dobrze

z tej regółki co tam jest podane to to co na próbie kręconej wykręcisz to mnożysz razy 40 i ci wyjdzie materiał siewny w kg na ha

a jak jest np 1.30 ha no to co teraz

jak to ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

ale w czym masz problem? ustawiasz siewnik robisz probe - wyliczasz dawke na hektar, przeciez dawkujesz na ha a nie na pole.

oczywiste jest ze jak chcesz wysiac 125kg jeczmienia na 6ha to musisz miec przygotowane 750kg ziarna plus cos na zapas


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

witam.

robimy próbę kręconą siewnikiem amazone d7 dla owsa. problem jest taki, że za każdą próbą wysiewa prawie tyle samo. opuszczanie klapek (tych co chodzą po nich trybiki) nic nie zmienia. nawet im bardziej są opuszczone to mniej wysiewa ;)

jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie.

proszę o w miarę możliwości szybką pomoc bo trza siać


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

tak, wajchą też się zmienia, ale klapkami również.

 

ale już temat nieaktualny bo się problem rozwiązał, przepraszam za pośpiech ;)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

te zasówki co są nad trybikami trzeba było podwyższyć i to spowodowało że ziarno bardziej dostawało do trybików.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1

Witam.

 

Ja swoim pierwsze siewy robiłem. Sieje bardzo ładnie. Szczególnie ładnie spisują się te skośne grabki (kupiłem komplet nowych) i super przykrywają. Jeśli chodzi o próbę i wysiew to co ciekawe na polu wychodzi o ok 5-10% więcej niż przy próbie (wysiany jęczmień na 6 hektarach z pomiarem tym mechanicznym licznikiem hektarów).

 

Mam tylko pytanie co do wysiewu gorczycy. Chcę wysiewać tymi drobnymi kółeczkami (znalazłem te bolczyki odblokowujące :) ) i mam mieszadło podłączone pod lewe koło z możliwością wyłączenia (wyjęcie śruby). Czy do siewu gorczycy nie powinienem wyłączyć tego mieszadła??? Bo w instrukcji do niego było że przy roślinach oleistych i tych których mieszadło może uszkadzać ziarna (np groch) powinno się je wyłączyć.

 

To powinienem je odłączyć czy zostawić włączone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W tabelach pisze że do gorczycy powinno być wyłaczone ale nie przy grochu.

Jak wyłączysz mieszadło to co jakiś czas przemieszaj te nasiona patykiem bo jak siądą to może być tak że będziesz coraz mniej siał.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My mamy D9 z 2008 r , super siewnik , jego wyposażenie możecie zobaczyć w galerii , z wyjątkiem , komputera i zastawy w skrzyni do rzepaku ,gdyż nie zrobiłem zdjęcia .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubzell    0

a czy ktoś wie na jakiej zasadzie napędzane są kółka wysiewające, te przy ścieżkach przy amazonce D7 30E. Bo kupiłem taki siewnik i tam ścieżki troche są za szeroko i muszę to przestawić i zastanawiam czy jak przestawie aparat o 2 kółka obok to jak sie zamknie ścieżka czy sie te drobne trybiki nie wyłamią bo ośka bedzie napędzać kółko, a aparat ścieżkowy będzie je blokował. troche zawiłe ale mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubzell    0

dziś sprawdzałem hydraulike i jest taka zagadka nie wiem czy ma tak być czy coś jest nie tak, mianowicie przy przerzucaniu znaczników razem z nimi opuszczają sie również te znaczniki z tyłu chyba posiewowe sie nazywają co zagarniają ścieżkę a wydaje mi sie, że powinny opuszczać sie tylko wtedy jak siewnik robi ścieżkę i kółko w automacie jest na pozycji zero podpowiedzcie czy tak ma być czy nie do końca. Acha dodam, że moja D7 podłączona jest do MTZ-a (może ruskie wymyślili coś dla zmylenia przeciwnika) ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a rzepak siejesz?? jezeli nie to odlacz te znaczniki. ja nie sieje rzepaku i mam je wykrecone bo pewnie juz dawno bym mial je urwane. u mnie tak bylo ze tylko na pozycji "0" sie opuszczaly i tak powinno byc. moze u Ciebie jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj