Polecane posty

kevinsmuk    0
Napisano (edytowany)

Witam potrzebuję ciągnika o mocy 95-110 jako drugi ciągnik z turem prace które będzie wykonywał

-uprawa

-koszenie łąk 

-transport w żniwa

-rozsiewacz

To jest typowo drugi ciągnik proszę nie pisać o zetorach same syfy :)

raczej nowy max używany do 2006/7 

pracował będzie na 40h 

marka nie ważna,ważne żeby była dobra :)

Edytowano przez kevinsmuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Pronar? A może ursus 9014h/10014H, Podaj jaki masz kapitał na ten cel i w jakie marki oscylujesz bo tak to mozna wymieniać i wymieniać


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie nic kolega nie napisał czy to ma być nowy czy używany jaka kwota jest na to przeznaczona? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez zastanawiam sie wlasnie nad zakupem okolo 100 konnym tylko ja juz marke wybralem john deere ale nie wiem jaka serie 5 czy 6. ktora lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

seria 6 jest na pewno większa i stabilniejsza, pewnie trochę droższa ale na pewno warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

Witam ja również chciałbym podpiąć się pod ten temat. Ponieważ interesuje mnie zakup jakiegoś używanego w dobrym stanie ciagnika o mocy od 90 do 110 KM miałby on zastąpić Ursusa 912 i ewentualnie zetora 7211.
Wymagania stawiane takiemu cięgnikowi to: silnik 4 cilindrowy elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy, przedni napęd oraz możliwość zamontowania na nim 3 letniego TURa z 912 firmy Metal-Fach 1600kg udźwigu.
Planowany koszt zakupu to około 100000zł ewentualnie gdyby znalazł się jakiś z turem już zamontowanym to byłbym skłonny dołożyć te 20 tyś.
Od razu mówię ze byłby to średni ciągnik w moim gospodarstwie ponieważ mam jeszcze ursusa 3512 oraz nowego NH T6 175 wiec nie miał by być uzywany do ciężkiej pracy typu orka czy uprawa. Wykonywał by prace codzienne związane z produkcja mleka czyli dostarczanie paszy, prasowanie słomy prasa zwijającą, siew nawozów, transport z przyczepami do 10 ton, koszenie traw, zwożenie bali słomy i siana itp
Co byście polecali???
Gł chodzi mi po głowie jakiś sprzęt typu: JD, NH, lub Case ale jestem otwarty na wszyskie propozycje. oczywiście nie interesują mnie takie marki jak ursus zetoz czy jakis tam inny Farmtrac....

Licze na Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

John Deere 6200 są niedrogie  a w miarę dobrę jest jeden taki u mnie na wsi i zdaje egzamin


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

JD6200 max 6l na godzine pracy własnie takich jak opisujesz czyli pomocniczych i transport. Jak posiadasz już nowego NH to kup drugiego NH, zawsze coś podobne powinno być, Ja mam też nowego JD6830 i potem też się zastanawiałem może nad używaną Renią ale wybór padł prawidłowy na JD6200, poco mieć całą plejade różnych marek na podwórku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

Właśnie dziś znalazłem ogłoszenie na Smerfa TL 100 A za 2008 rok, prawie 3 tys MTG za 100 tys a w rozliczeniu mógłbym zostawić swojego Ursusa 912. Co Wy na to?
To dobra oferta? Wg jak taki traktorek się sprawuje <Pytam właścicieli>??

jasko1993 akurat tutaj podzielam Twoje zdanie w 100 proc jedynie mój ojciec jako doradca lubi różnorodność :)

Edytowano przez ROLIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

Koledzy mam jeszcze propozycje na NH TS 100A za 110 tyś z męką  ośka z 2005 roku tylko że z prawie 5 tyś przebiegu???

Panowie poradźcie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mało tych godzin ma jak na 10 latka. Jak faktycznie tylko 5 tyś to nawet nie zastanawiaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

No właśnie mi się wydaje ze 5 tys to dużo... Tak wg was to do ilu MTG może on jeszcze pochodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

to są zapewne godziny zegarkowe a nie MTH...  Mth były w ursusach, zetorach itp

jak kupowałem 6200 to miał 13tys godzin i jakoś to nie robiło na mnie wrażenia, ciągnik z 96r.

Edytowano przez jasko1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Połączone

 

 

Witam :)
Z racji że otrzymałem decyzje w sprawie dofinansowania z tytuły młodego rolnika chce zakupić nowy Ciągnik w przedziale od ok 95 do 115 km.
Chciałbym poznać wasza opinie na temat różnych marek pojazdów z tego przedziału, jakie mają zalety i wady oraz przedziały cenowe wraz z wyposażeniem co też dużo pomoże :) Będę wdzięczny za informacje każda :)
 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

sprecyzuj do czego ma byc ciągnik, bo w tym przedziale mocy każy producent ma kilka modeli i kazdy inny i do czego innego dedykowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Praca z ładowaczem czołowym, transport bel, zboża, kosiarka dyskowa 2,60, prasa welger rp200, pomocniczy w polu kawałek mały zaorać brona lekko ruszyc glebe przed uprawa. Kompaktowy.
Mam ursusa 1614, Ursusa c385 i Ursusa c360 :>
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz takie duże traktory to poco ci jeszcze jeden . dobrym rozwiązaniem dla ciebie może być zetor major 80 ktury spadł z ceny a i ruwnierz ma on niskie spalanie
co daje oszczędności . przy mocy 76 km będzie chodzić we wszystkim tylko nie jestem pewien co do tej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

No c385 nie jest duzy i ma 76-78 km zależy jak kto pisze :) wiec major taki mi jest zbedny :)

W prasie nie radzi sobie ursus c385, belki robie 1614 wiec potrzebuje czegoś pomiędzy, tak samo do transportu laweta do bel pronaru sredniej wielkosci bodajze t23 chyba model 2 przyczepy ze zbozem jedna 6ton druga obecnie 4,5 ton w planach druga 6 dlatego chce ciagnik okolo 100km  :>
mam rowniez agregat talerzowy i podorywkowy 3m i tak zastanawiam sie czy podorywke by poradził sobie ciagnik tej mocy by dwoma robic podorywke szybciej uwinąc sie w czasie. Areał łak i ziemi ornej  to 100ha.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Chętnie bym sie skusił tylko jaka jest jego cena ? :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Niestety traktor bez rewersu hydraulicznego do ładowacza to słaby traktor, a jednak ursus trochę chce za swój sprzęt. Gdyby utrzymał jakość z lat 80' 90' chętnie bym go kupił miał wzmacniacz czyli teraz ludzie zwą półbieg rożnie  :P na tamte lata traktor bajka teraz niestety schrzanili. Wiec muszę szukać czegoś innego.

Mam ofertę kuboty M9960 106km za 150tys netto z rewersem hydraulicznym, obciążniki, klima bez ehru bo niestety w tych modelach go nie ma. coo sadzicie o tej ofercie i czekam oczywiście na wasze oferty jakie dostaliście itp :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

ja kupiłlem fendta 309c 99r cały mechaniczny 83tyś brutto plus tur fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj