mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

ahten    177

Czego są to objawy? Jakaś choroba? Owies siany w połowie marca.

post-85951-0-36812400-1401219875_thumb.jpg

post-85951-0-42042000-1401219886_thumb.jpg

post-85951-0-22428500-1401219899_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@ahten to wygląda na helmintosporiozę owsa ale trudno wyrokować przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jakie mogą być skutki tej choroby? A da się to jakoś zwalczyć? Dopiero kilka dni temu zaobserwowałem takie plamki, w pasie ok 15 metrów przy lesie. Dalej jest praktycznie czysto. Materiał siewny nie był zaprawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak nie widać wiechy to pryskaj, w tamtym roku przez deszcze pryskałem owies jak był w kolana i było ok (pryskałem linturem max dawka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dzisiaj popryskałem owies bo pojawiła się skrzypionka i mszyca, bingo zaczął się wykłaszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja na skrzypionkę pryskałem wczoraj. Z każdym rokiem coraz więcej tego ustrojstwa. Dodałem tez 0,2l moddusa bo owies bardzo bujny i się boje że wyłoży. Liść flagowy wychodzi dopiero, do wiechowania jeszcze trochę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u mnie wiechy na wierzchu już tylko malutkie bo susza . Owies Bingo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

WItam, czy na mieszanke zbozowa owies, jeczmien, mozna dac np mocznika, w fazie pojawiania sie liscia flagowego, czy to cos da? Wczesniej nie bylo danych tam nawozow, tylko po oborniku, miejscami jest mozliwa, a miejscami takie lyse plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja z kolei chętnie bym oddał nasz deszcz kolegom z północy kraju. U nas ciągle leje, boję się o owies (bingo), bo już gdzie nie gdzie zaczyna się przewracac. Opryskany był eksperymentalnie preparatem Medax Top, ciekawe czy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To pole według innych jest 2 tygodnie do przodu bo między lasami jest ciepło. No i nawet jęczmień się trafił tylko ciekawe dlaczego tylko pojedyncze kłosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

coś takiego pojawiło mi sie na liscisch owsa , czy moze ktos wie co to i jak z tym walczyć ????

post-38781-0-43786700-1401892536_thumb.jpg

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja miałem kombajnistę brudasa. Wszystko zanieczyszczone żytem. Dodatkowo wprowadził na pole chwasty, których nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

planuję nawożenie pod owies. Ziemia V-IV. Zastanawiam się czy NPK, polidap 120kg\ha i sól 220kg\ha dać pod orkę zimowa czy przedsiewnie? Drugie pytanie to na wiosnę chcę dać salmag albo saletrzak 300kg\ha w trzech dawkach, czy te nawozy czymś się różnią, wg kart produktów to skład maja taki sam.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

kolego szkoda takiego nawozenia na owies. Siej pszenice. Na 4klasie jak przypilnijesz moze byc niezly plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj