PanPawel

Agregat ścierniskowy z siewnikiem poplonów

Polecane posty

PanPawel    306

Witam.

Chciałbym sięgnąć waszej porady...

Chciałbym kupić agregat ścierniskowy z siewnikiem do poplonów 2.6 m ciągał by to Fiat 1180 DT. I o to moje pytanie: jak taki zestaw się sprawuje czy poplon dobrze wschodzi? Jak tym się robi i czy mój ciągnik by sobie z tym poradził? Ziemie mam dosyć ciężkie borowiny i także przeważnie pod górę. Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja chciałem się dowiedzieć jak to pracuje z siewnikiem poplonów a nie kupować. Kupić to ja kupie ale nowy. Chce tylko porad w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Gorczyca w polonie prawie zawsze wzejdzie  chyba, że jest bardzo sucho to będzie rzadsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam ja mam taki agregat z siewnikiem siewnik jest z silnikiem elektrycznym, robie nim juz cztery lata nie żałuje zakupu , wschody sa wrecz idealne, nigdy mi sie niezdazylo zeby gorczyca slabo powschodziła jedynie  moze wyrosnac mniej lub bardziej ale to juz zalezy od ilosci opadów na jesien, takze jesli moge ci cos doradzic to to tylko zakup takiego agregatu a niebedziesz żałował, co do uciągu to ja ciągnikiem 80 konnym pracuje z gruberem 2,1 m i na ciężkiej ziemi ma co robic, jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michalc355
      Witam!
      Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.
    • Przez deere2140
      Czy są jakieś korzyści , i jak się orze po gruberowaniu ?
    • Przez Kopek
      Chciałbym się coś dowiedzieć na temat sprężyn ślimakowych. Czy zdają w polu egzamin i jak się zachowują podczas pracy. Odrazu dodam, że mam pola bardzo ciężkie w uprawie dużo kamieni itp. Czy warto kupować grubera na takich łapach
    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?
       
    • Gość
      Przez Gość
      Mam stary już od paru lat nie używany agregat ścierniskowy. Myślę by może odjąć wał i może kilka redlic oraz noże boczne i używać do głęboszowania. Jak myślicie? Czy jest w tym sens, czy to jednak byłaby zbyt słaba konstrukcja? 130 KM by to ciągnęło. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj