Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deere2140    20

Czy są jakieś korzyści , i jak się orze po gruberowaniu ?

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

deere2140    20

To dobrze , bo u mnie we wsi chodzą jakieś powalone pogłoski że się zapycha itp.. Czyli cała ścierna idzie pod gruber .. Dzięki

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

A co robić jak ma się tylko kultywator z wałkami lekkimi i talerzówkę czym lepiej będzie polecieć. Dodam że będzie leżeć do wiosny a wiosną obornik i orka

Tomek90    213

Chyba oczywiste że w takim wypadku talerzówka, zwykłt kultywator będzie się zapychać i słabo mieszać resztki. Obornik lepiej teraz, tak samo orka chyba że chcesz mieć problem z omacnicą i mizernymi plonami.

deere2140    20

Talerzówka ładnie ci wszystko potnie i będziesz miał równiutkie pole ..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez Michalc355
      Witam!
      Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.
    • Przez Famer21
      Witam. Czy ktoś pracował już z tym agregatem podorywkowym? Gdy kupowaliśmy dziś rozsiewacz nawozów, spytaliśmy o agregaty podorywkowe i pługi. Gość powiedział, że jest coś takiego jak właśnie ten agregat delta flex i jest to maszyna 2in1. Tzn raz sie przejeżdża pole nią i pole jest zarazem spodorowane i zorane, łapki wchodzą 30cm w ziemię, z tyłu posiada wał kolczatkę i raz sie przejedzie i gotowy do siewu niby. Czy ja wiem czy prosto do siewu jak ie raz nim przejedzie.. Ziemia rzeczywiście jest głęboko spulchniona, talerze rozcinają bryły i ta kolczatka równa ziemie, ale ktoś z Was już miał z tym styczność? Podobno potrzebny ciągnik z minimum 120konną mocą..
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło

Wyglądałoby to tak:

ząb by miał jakieś 0,5m .

Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.

Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
    • Przez SZWAGIER1999
      Interesują mnie opinie na temat agregatu firmy staltech orlik ,jak się sprawuje czy zamiast tego polecacie coś innego?I jeszcze jedno co waszym zdaniem jest lepiej wybrać do uprawy pożniwnej  talerzówkę(mój ciągnik dawałby radę dla 4,5 metrowej,gdyż jak pracował z 3 metrową to szalał na największym biegu terenowym prędkość 15 km/h ciągnik ma moc  105km) ,czy taki gruber jak na poniższych zdjęciach (wersja 3 metry z broną talerzową mnie najbardziej interesuje).Brona talerzowa jest co prawda szersza ale i droższa ,a gruber wydaje mi się że lepiej miesza i ta wersja posiada nawet dużą ilość talerzy z tyłu.