Polecane posty

MartineZ    14

Witam,

 

czy ktoś z Was suszył bądź zna kogoś kto próbował suszyć kukurydzę w silosach typu BIN? Konkretnie chodzi o silos typu BIN60. Znam gościa, któremu udało dosuszyć się rzepak stąd taki pomysł. Zdaje sobie sprawę, że to inny kaliber wilgotności ale na razie jestem na etapie zbierania opinii na ten temat. Jeśli chodzi o wyposażenie silosu, to oczywiście w grę wchodzi wentylator 7,5 kW, nagrzewnica, wielopunktowa sonda temperatur, czytnik temp na odpowiednich poziomach i sterownik, który będzie włączał nagrzewnice i wyłączał w zależności od temperatury. 

 

Wiem, że kukurydzę suszy się wysokotemperaturowo i sposobem opisanym wyżej nie uzyskam tych 100-110 stopni ale może da się niskotemperaturowo...?

 

Pozdrawiam i chodź do Świąt jeszcze daleko to Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzę już dziś  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

można suszyć ale będzie dużo pracy bo trzeba mieszać dodatkowo w silosie jest problem z wilgocią która wydostaje się przez daszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj