sygi100

Zetor Major czy Proxima 70 czy Farmtrac 675dt czy nowy Ursus C380

Polecane posty

adikpl1    257

Ursus C-382 ma udźwig podnośnika 3100 kg więc do prac wymienionych w pierwszym poście w zupełności wystarczający. Deutz w Majorze ma bardzo małą pojemność i CR więc trzeba ostrożnie z paliwem. Proxima to trochę wyższa klasa i jej konkurentem będzie C-392 i C-3102.

 

Co do Ursusa C-382 to ostatnio wprowadzili nową wykładzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a nie myślał nikt o tych ursusach z turcji? 8014-10014.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja nawet myślałem o zmianie mtz 82 bo szukałem czegoś do cięższej pracy (orka, uprawa) i od tego roku dochodzi transport, czytałem trochę o serii H i rozmawiałem z kilkoma właścicielami to tak, niektórym dość fajnie się sprawował i nie mięli większych problemów, jakieś drobne rzeczy ale kilku miało trochę większe problemy i to praktycznie od nowości, to coś z rewersem, to sprzęgło, kilka przecieków - więc pewnie ogólnie jak trafisz. Ogólnie to jest w całości Hattat z turcji tylko z naklejkami ursusa. A kosztuje też nie mało. W podobnych pieniądzach kupisz choćby NH td5.85 i większe więc też nie jest specjalnie tańszy od "zachodnich". Ja zrezygnowałem, stwierdziłem że mtz do orki i uprawy pozostanie bo mamy go od nowości i zrobił tylko niecałe 3 tyś mth i poza przeciekami sprawuje się świetnie, na komfort nie zwracam aż takiej uwagi. Postanowiłem tylko zamienić starą c360 na jakiegoś mocniejszego pomocnika z turem i dlatego myśl nad c380 i majorem. Chociaż ostatnio sam zastanawiam się nad c382 bo lepszy podnośnik, szybka skrzynia też by się przydała do transportu a w przyszłości może i zamieni mtz-a jeśli by się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Ja mam Zetora Proximę 7441 (czyli obecnie 80), jak na razie pracuje na podobnym areale jak u kolegi jako główny ciagnik i nic się nie dzieje, a kilka lat już jest, polecam. Dla mnie Proxima jest lepiej w środku wykończona. Wykonanie kabiny Ursusa jest podobne jak Zetora Majora, jak dla mnie troszkę gorsze od Proximy. Jedź sobie do dealera Zetora i obejrzyj go także w środku. Po negocjuj cenę to może wyjdzie podobnie. Ale gabarytowo to c380 jest odpowiedni do Majora, Proxima jest większa, więc lepiej się nadaje do cięższych prac. Proximy mają oryginalny silnik Zetora. Tylko obecnie oferują już tylko Proximę 90 i wyżej, Proximy 70 i 80 to już tylko te co są w zapasie. Do ładowacza to weź skrzynię 12/12 bo standard w Proximie to 10/2.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiście postawił bym na Ursusa. Oglądałem c-380, mieliśmy go kupić ale nie dogadaliśmy się z bankiem (za duże odsetki) i jednak zrezygnowaliśmy ale ciągnik moim zdaniem wart polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Noo wygląda dobrze, gorzej z plastikami, miałem krótką jazdę kilka miesięcy temu i na każdej dziurze coś skrzypiało ale wtedy na podłodze jeszcze nie było takiej wykładziny, być może coś zmienili z wykończeniem. A nie wiecie czy C380 jest rejestrowane na 2 osoby albo jest taka opcja (jakoś nie znalazłem informacji) ? Bo to wgłębienie w plastiku z lewej strony chyba siedzeniem nie jest, czy się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Witam, a może NH T4.75? cena netto ok 110tyś katalogowa w podstawie. Fakt, że troszkę lekki (2800 kg bez obciążników>TUZ 2600kg) ale jako pomocnik do lekkich prac? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Niedawno jechałem  proximą 90 plus i w kabinie jest głośno i taki metaliczny głos silnika, a gaszenie silnika na linkę, za te pieniądze wolałbym kupić używany zachodni, komfort o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bael    0

Witam wszystkich.

Również zastanawiam się nad C-382. Myślicie, ze dał by radę z agregatem uprawowym 2,5m z siewnikiem ? Agregat np. Tolmet, siewnik Agromasz. Ciągnik by był z turem, a może założenie szerszych opon by pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

W c380 silnik bardzo cichy, nic nie skrzypi ? Albo mówimy o innym ciągniku albo wyciszenie i wykończenie kabiny poprawiło się znacznie pod koniec roku bo trochę wcześniej na jeździe próbnej taki cichy nie był, to już kioti RX7320 był znacznie cichszy i ogólnie inne na common railu również. Pracy skrzyni rzeczywiście nie słychać ale silnik nie był aż tak cichy a plastiki na prawdę skrzypiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No ja jeszcze czekam na decyzję i za jakiś miesiąc będę jeździł do dilerów różnych marek po jakieś konkretniejsze oferty to dokładnie zobaczę. Jeśli jest tak jak piszesz to jeszcze lepiej z ursusem. Generalnie to w tej mocy i pieniądzach ciągniki jakoś bardzo się nie różnią, żaden się specjalnie nie wybija ponad inne więc pewnie zadecydują poszczególne oferty i jakość serwisu. Bo na tańsze części za bardzo nie liczę. A właśnie - wiecie jak to wygląda w porównaniu do np. NH T4, Deutza agrolux-a czy innych "zachodnich". Wiadomo że to nie to co starsze ursusy ale ceny części podobne czy można liczyć że będą trochę tańsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tyle że T4 to klasa kompakt dobrze wyposażona a Agrolux to taka nowa 60tka z kabiną w opcji, bardziej pasuje seria 5D czy jak to tam się teraz zwie w DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ale agrolux 320/410 - ten już z rewersem, szybką skrzynią spodobał mi się tylko szkoda nadal tej dokładanej kabiny bo za cicho tam nie jest. Wielkościowo na pomocnika by się nadał. 5D już kosztuje więcej, jak dobrze kojarzę to 120 netto dopiero się zaczynają chociaż nie wiem dokładnie.

Edytowano przez Kris94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Seria 5c od 5g jak się nie mylę to różni się silnikami tylko. W 5g mamy 3 i 4 cylindrowe jednostki oraz 3 rozmiary LD MF oraz HD co przekłada się na wielkość i rozstaw kół.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Miałem taki kłopot pół roku temu, co wybrałem zobacz w mojej galerii. Jest to typowy pomocnik jak ktoś tu fajnie napisał przynieś wynieś pozamiataj, do roboty jest 6 garowe 140km
Po kilkunastu godzinach pracy jestem zadowolony.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Kabina w Ursusie jest na bieżąco poprawiana. Plastiki nie skrzypią i trzymają się dobrze. Wyciszenie jest na dobrym poziomie. W podobnym przedziale cenowym inne marki też nie zachwycają wykończeniem. W Ursusie mogą pojawić się jakieś niedociągnięcia, ale raczej niewielkie, bez większego wpływu na prace ciągnika. C-382 jest dość niewielki, bo ma opony jak Ursus 4514 (66 KM). Dobrze by było dołożyć mu szerokie ogumienie. Seria H jest droższa, ale ciągnik jest właśnie pokroju Proximy. W mojej wsi jest jeden 9014 H i właściciel sobie chwali. Żadnych awarii nie miał, komfort znacznie wyższy od Pronara 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

widziałem wczoraj na placu jak stały obok siebie ursus h8004 i c382 to ten c382 to był malutki przy hatonie ni to do tura (za mały) do pługa może jakiś lekkiego porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

yacenty widzę zdecydowałeś sie na kubote, jak możesz napisac dlaczego ? jakie argumenty zaważyły i czy rozważałeś zakup jakiejś używki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

yacenty ... Chodzi ci o tą Kubotę M7060 z galerii ? Też się zastanawiałem ale jednak kosztuje sporo więcej, chociaż z drugiej strony jest znacznie lepiej wyposażony w podstawie. Tak z ciekawości ile zapłaciłeś na tą kubotę i z jakimi dodatkami ? Ceny katalogowe znam ale ciekawe jakie rabaty mogą zaoferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuboty odradzam, słabe materiały zwłaszcza w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj