Poznaniak

wałek biegu wstecznego - wymiana jak?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Poznaniak    6

W 7245 Wyskakiwał wsteczny i rychotał, zdjąłem kape z góry i widzę ze igiełki na tym krótkim wałku od biegu wstecznego musiały wylecieć bo cały lata,

Proszę o poradę w jaki sposób go zdemontować? Będzie trzeba gdzies rozpołowic i wyjać tryby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

będzie trzeba rozpołowić między skrzynią a tylnym mostem a do wyjęcia samego wałka i koła wstecznego biegu nie musisz demontować innych kół ( aby być precyzyjnym :)  : poza tymi które zdemontujesz przy rozpoławianiu  ;) )

Edytowano przez pawel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

post-10211-0-74635000-1415814964_thumb.jpg

 

Nie do końca rozumiem mam rozpołowić traktor ale nie trzeba demontować innych trybów? To po co rozpołowiać?

 

Póki co próbuje bez rozpoławiania przebić ten wałek i spróbować go górą wyjąc razem z kołem wstecznym taki mi majster mówił ze w 60 robił ale nie wiedzieć czemu przez 3 godziny ruszył mi się tylko ze 3 cm bo za bardzo nie ma jak młotem go uderzyć tylko takie poklepywanie, mysle aby kupić jakiś rozpierak hydrauliczny .

 

 

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie zmieści się   :P...i dlatego potrzebujesz rozpołowić  :D  ...ale do wszystkiego dojdziesz sam ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Odbezpieczyłes ten wałek przed wybijaniem wałka? 

Z boku od zewnatrz skrzyni jest sruba wykręć ją.   

Pewnie trzeba będzie odjechać tyłem i wyjąć wałek główny i wtedy będzie należyte dojście.  

W tym wałku wstecznego biegu jest wykonany gwint w który wkreca się nagwintowany pręt(ściągacz)  wyciska i wałek wychodzi do tyłu przez obudowę skrzyni. 

Trzeba uważać na łożyska igiełkowe jak się rozpadną to dobrze pozbierać wszystkie igiełki bo narobią bałaganu.

 

A czy rozbierzesz tak jak teraz to sam jestem ciekawy.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

śrube z boku odbezpieczyłem była trochę ułamana i wałek był lekko już wysunięty i myśle ze albo jakies pozostałości jej blokują albo ten wałek sie stoczył i  sie wstawia, bo majster mówił ze u 60 to lekko idzie,  z tyłu jest gwint może i na sciagacz  ale do tego przy zjechanym nie ma miejsca on mi poleciał wkrecic tam srube 12 i po niej bic ale nie ma dojścia zresztą nie był pewny czy to 12 i zwykły gwint. Stad mój pomysł na taki rozpieracz jeśli by wszedł http://allegro.pl/rozpierak-hydrauliczny-4t-rozpieraki-super-zestaw-i4733846500.html.

A igiełki jak poleca to chyba wystarczy dolna kape odkrecic?

A jakby co to jak sie zabrać do rozpołowiania miedzy skrzynia a tylnym mostem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

będziesz potrzebował wózka...musisz rozłączyć instalację, przewody do nagrzewnicy, odkręcić przednie podparcie kabiny i ją podeprzeć... odkręć podłogę w kabinie z lewej i prawej strony i będziesz miał pełny widok na pozostałe elementy na społowieniu skrzynia -most które potrzebujesz odkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

wiec nie wiem czy przejdzie górą bo wałka nie szło wybić tak się zakleszczył i zetor poszedł do mechanika ten rozpołowił zetora na 3 części skrzynie wyjął i wszystko zdemontował , Miał powymieniać co trzeba aby za chwile tam znowu nie zagladac .ostateczny koszt 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

:ph34r:  skąd ja wiedziałem że tak będzie  ...  :D  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1992
      Witam koledzy , mam pewien problem w moim Zetorze 7245 z 90r , otóż od pewnego czasu zaczął dziwnie klekotać (podobnie jak c330) początkowo tylko na wyższych obrotach , natomiast dziś przy pokładzie coraż bardziej było słychac ten klekot , praktycznie cały czas m czy to no wolnych obrotach , czy srednich , czy wysokich (tu troche mniej bo go silnik zagłuszał) , nawet gdy stał w msc a dodawałęm gazu to też klekotał... Nie klekotał tylko wtedy gdy go na jałowym biegu zostawiłem na tych samych obrotach (przy dodawaniu gazu a i jakże też klekotał , dopiero gdy utrzymałem okreslona ilość gazu wtedy dźwięk byłczysty) Dodatkowo wydawało mi sie jakby spadła mu moc , otóż przy dość płytkim pokładzie , 3 skibowym pługiem na równym polu pod koniec nie dawał sobie rady na 3 biegu , musialem go na obrotach puszczać w ruch...
       
      Mi osobiscie wydaje się że to może być problem z jednem z cylindrów , tak jakby pracował na 3 a nie na 4... Powiedzcie mi prosze co to waszym zdaniem może być , i jak sie zabrac do naprawy tego.
    • Przez garos
      Witam słyszałem że w ww modelu jeśli jest sprawna pneumatyka to można z jej pomocą załączać wom. Tzn te sprzęgło (dżwignia po lewej stronie) co jest można ją podnosić 1 palcem a nie jak mam teraz że musze użyć dość dużo siły aby naciągnąc to sprzęgło. Bo jeśli to prawda to bd całą naprawiał a jeśli nie to nie bd robił. ktoś cos słyszał też o tym czy nie bardzo i czy to w ogóle prawda?
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, posiadam prase Metal-Fach Z562 i narazie chodzi ona z ursusem C-360, ciągnik radzi sobie całkiem dobrze lecz zamieżam kupić do niej jakis większy ciągnik. Prosze o wasze opinie na ten temat.
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, zamierzam kupić używanego Zetora 7745 lecz nie ma on zrobionej instalacji pneumatycznej, jest tylko kompresor.

      Orientuje sie ktoś z was jaki byłby kosz takiej całej instalacji?
    • Przez adikpl1
      Witam. Czy stosował ktoś wydajniejszą pompę hydrauliczną np. 42l/min zamiast standardowej 32l/min?
      Są dostępne różne wydajniejsze pompy z dedykacją dla Zetorów np. Hylmet http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-zetor-1070114610wal-premium-zawor-bezpieczenstwa-7011-4610-p-390.html
      albo waryński https://jacekmocny.pl/warynski-agro/ciagnik-rolniczy/pompy-hydrauliczne/w-70114610/pompa-hydrauliczna-5211-7745-wzmocniona-42lmin-zetor-warynski
      Może ktoś się podzielić spostrzeżeniami z eksploatacji tych pomp?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj