p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Agrest    25649
9 minut temu, atom2 napisał:

Na czym polega Twoj sekret ? Splacasz 22 tys /ha rocznie ?

 

Ja jestem wrecz zwolennikiem aby rozmawiac o finansach i kondycji naszego gospodarstwa.To powod do dumy a nie wstydu gdy ktos jesr zaradny.

 

Jak slysze ze ktos wychodzi na uprawie 1 tys/ha to sie dziwie czemu nie kosi raz w roku na doplaty.

Żaden sekret. Na 4,5ha jest porzeczka. Kupiłem zaniedbaną, ale starą plantacja z potencjałem do odmłodzenia. W pierwszym roku uzyskałem od 1,5 do 6t z ha. Przyłożyłem się do plantacji bo wiedziałem że za rok może być lepiej I opłaciło się. Na najlepszym kawałku w tym roku dała 15t po 4zł, a średnio po 10t.

Edytowano przez Agrest
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
5 minut temu, przemek28_28 napisał:

W latach 90 to wiesz….. kupić dziś. 
🤣

No Tak.... Tyko wtedy nikt tyz nie śmierdział groszem i się nie rwał bo po co? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Gdybym miał ten rozum w latach 90 to bym teraz miał dużoooooooooooooooo więcej,wtedy nie było sprzętu żeby samemu dużo obrobić, byłem naauczony nie brać kredytów i to mi zostało,raz w  życiu wziołem preferencyjny ale wtedy , na lokacie było więcej niż koszty tego kredytu ,dlatego był wzięty

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

co się ludzie z wami dzieje? Tylko mieć więcej i mieć więcej. Też taki byłem ale powoli m przechodzi. wole być dobrym człowiekiem niż bogatym sk...m. Po co wam coraz więcej ziemi? nie macie co jeść? a może ktoś pomyśli że jest 100ha i z tego mogą Wyżyc 2-3 rodziny, ale nie, bo przez czyjąś chciwość w łapach jednego gościa bywa po 300-400ha i po co to? do grobu to weźmiecie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie miez innych swoją miarą... Ziemia to warsztat pracy i tyle... i każdy ma tyle na ile go stać i na ile rozum mu pozwala... 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

I zabijać się nocami? Albo dorabiać się cudzą krzywdą? Nie, dziękuję za takie coś

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Przy dobrym sprzęcie nocami, chyaba jak była 60 dziesiątka i 30 HA to ojciec po nocach orał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2267

Nocą czasami lepiej jak w dzień co słońce smali chyba że kto ma rolety 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

A ja zarzuce inny temat:

Dostajecie propozycje - dzierzawa 12 ha 3a - 3b w dobrej kulturze rolnej.Blisko waszego gospodarstwa.

Doplaty bierze wlasciciel, podatek na siebie.

2000 zl /ha dzierzawy i....

Slucham Panstwa !☺

 

Dlaczego tak ? Dlaczego nie ? Jakie sa wasze wyliczenia ?

Dzierzawa 10 lat wraz  z mozliwoscia przedluzenia.

 

Oczywiscie to wy macie dzierzawic od kogos.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, atom2 napisał:

A ja zarzuce inny temat:

Dostajecie propozycje - dzierzawa 12 ha 3a - 3b w dobrej kulturze rolnej.Blisko waszego gospodarstwa.

Doplaty bierze wlasciciel, podatek na siebie.

2000 zl /ha dzierzawy i....

Slucham Panstwa !☺

 

Dlaczego tak ? Dlaczego nie ? Jakie sa wasze wyliczenia ?

Dzierzawa 10 lat wraz  z mozliwoscia przedluzenia.

 

Oczywiscie to wy macie dzierzawic od kogos.

 

a na co po tyle jak taniej można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
10 minut temu, atom2 napisał:

A ja zarzuce inny temat:

Dostajecie propozycje - dzierzawa 12 ha 3a - 3b w dobrej kulturze rolnej.Blisko waszego gospodarstwa.

Doplaty bierze wlasciciel, podatek na siebie.

2000 zl /ha dzierzawy i....

Slucham Panstwa !☺

 

Dlaczego tak ? Dlaczego nie ? Jakie sa wasze wyliczenia ?

Dzierzawa 10 lat wraz  z mozliwoscia przedluzenia.

 

Oczywiscie to wy macie dzierzawic od kogos.

 

Napisz jeszcze po ile chodzą dzierżawy u Ciebie w okolicy, bo to też jest istotne. Z  tym okresem dzierżawy to bym się tak nie wiązał, bo właściciel zawsze może zmienić zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

Wiecie jak to jest z dzierzawa.

Jak agencja robi przetarg to w 60 letnich dziadkach budzi sie 20 letni prawiczek i ceny sa kosmiczne.

Bardziej mnie interesuje wasze zdanie i wasza perspektywa czy startujac z -2000 zl/ha widzicie w tym potencjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
7 minut temu, jacor73 napisał:

Napisz jeszcze po ile chodzą dzierżawy u Ciebie w okolicy, bo to też jest istotne. Z  tym okresem dzierżawy to bym się tak nie wiązał, bo właściciel zawsze może zmienić zdanie.

a co ma do rzeczy po ile chodza dzierżawy w okolicy? 

NIE OPŁACA SIĘ


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2267

Rzepak słonecznik kukurydza suszarnia kombajn z przystawka do zbioru i siewnik to mozna coś probwiac wyciągać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wkład w ostatnich 5 latach do tyłu na hektar pszenicy to 2,5 tyś+2 tyś to 4.5 tys.Zboże srednio po 800zł tona to przy 7 tonach coś by zostało z tego

Aktualnie wkład na hektar jak liczyłem 4.5 tyś+2tys to 6.5 tyś .Jak zostaną obecne ceny zboża to coś zostanie a jak wrócą stare ceny zbóż i środków to też coś zostanie ale mało.Jak masz czym robić i blisko domu to ja bym brał

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

Ja bym nie wziął bo zbyt ryzykowne takie gospodarzenie to po pierwsze. Po drugie ja aż tak tej ziemi nie potrzebuję żeby płacić za dzierżawę. Wolę nawet drogo, ale kupić.

W dobre lata zysk z hektara wychodził do 3tys zł. Ten rok wyjątkowy i nie należy go uwzględniać w statystyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
Przed chwilą, hardkor113 napisał:

Wkład w ostatnich 5 latach do tyłu na hektar pszenicy to 2,5 tyś+2 tyś to 4.5 tys.Zboże srednio po 800zł tona to przy 7 tonach coś by zostało z tego

Aktualnie wkład na hektar jak liczyłem 4.5 tyś+2tys to 6.5 tyś .Jak zostaną obecne ceny zboża to coś zostanie a jak wrócą stare ceny zbóż i środków to też coś zostanie ale mało.Jak masz czym robić i blisko domu to ja bym brał

dokładnie coś koło 1/1,5 powinno zostać nie mniej jednak ja wolałbym kredyt spłacać niż gibać na ziemi z której ktoś 3 tys bierze za nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
2 minuty temu, Agrest napisał:

Ja bym nie wziął bo zbyt ryzykowne takie gospodarzenie to po pierwsze. Po drugie ja aż tak tej ziemi nie potrzebuję żeby płacić za dzierżawę. Wolę nawet drogo, ale kupić.

W dobre lata zysk z hektara wychodził do 3tys zł. Ten rok wyjątkowy i nie należy go uwzględniać w statystyce.

Dlatego ja przyjąłem średnio 800zł.Ogólnie jak blisko domu to bym wziął ale jak miałbym jezdzić po 30 km czy wiecej do tego to szkoda roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Przy dobrym sprzęcie nocami, chyaba jak była 60 dziesiątka i 30 HA to ojciec po nocach orał

W okolicy młodzi gniewni walczą o pola i nocami tyrają a jak się z nimi rozmawia to czasu nie maja. Więcej pola po to żeby kupić lepszy sprzęt. kupi jakiś sprzęt to za chwile chce więcej pola bo jakas działka do kupienia, to znów wiecej bo znów jakis sprzet i tak tyraja cały czas cągle chca wiecej i więcej a dla sebie z tego nic nie maja tylko brak czasu. na wczasy nie pojedziie bo czasu nie ma, samochodu nie kupi bo w gospodarstwo trzeba ładować  po co to?

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2267

Przy produkcji roślinnej nie mieć czasu na wakacje i dla siebie czy rodziny to coś nie tego już. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544
13 minut temu, Agrest napisał:

Ja bym nie wziął bo zbyt ryzykowne takie gospodarzenie to po pierwsze. Po drugie ja aż tak tej ziemi nie potrzebuję żeby płacić za dzierżawę. Wolę nawet drogo, ale kupić.

W dobre lata zysk z hektara wychodził do 3tys zł. Ten rok wyjątkowy i nie należy go uwzględniać w statystyce.

u nas widać ludzie nasadzają znowu porzeczki trochę :D

sąsiad wyrwał sad wiśniowy bo już się "wyrodził" kupił działkę przez miedzę i teraz coś będzie nasadzał nowego tylko najpierw robi zadaszenie na całym polu

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dajmy na to masz 20 ha swojego gdzie zysk wychodzi jak kolega napsał 3 tys (razem z dopłatami) to rocznie masz 60 tyś czyli 5 tys miesięcznie. mozna wyzyć i mieć duzo czasu? nawet na pracę zawodową

masz 60 ha z kiepską umowa dzierżawy i zostaje ci 1 tys rocznie. oczywiśce w dobrym roku. zostaje ci tyle samo a ile wecej roboty?

dlatego lepiej miec mniej z dobrą umowa lub swojego a nie pchać sie w kiepskie umowy po to tylko żeby mieć więcej. kto liczy swoje godziny pracy?

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649
3 minuty temu, XTRO napisał:

u nas widać ludzie nasadzają znowu porzeczki trochę :D

sąsiad wyrwał sad wiśniowy bo już się "wyrodził" kupił działkę przez miedzę i teraz coś będzie nasadzał nowego tylko najpierw robi zadaszenie na całym polu

Wszędzie nasadzili. Ponownie koniec tego biznesu na co najmniej 10lat.

Wysokie daszki? Gęsto rzędy?

Gęsi się trzymasz czy zarzuciłeś ten biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj