p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesiek63zmc    1049
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jak może podbijać ten kto wcześniej dzierżawil?? Wgl po co przetarg skoro ten co dzierzawil dalej chce ją obrabiac??

Ja 2 rok z rzędu pisze pismo i umorzona część szalonego czynszu 😂

bo dzierzawa  jest na x lat i po wygaśnięciu procedura jest od nowa Czego tu nie rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
10 godzin temu, michalcium napisał:

Byłem z wnioskiem o kupno ziemi

Jak teraz wygląda sprawa kupna ziemi? cena z gusu? do ilu ha możńa kupić?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@Bartek933Kupno ziemi od prywatnej osoby o pozwolenie byłem bo 5 lat gospodarstwo na siebie minęło w styczniu a kupowałem na jesieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

długo Ci zeszło z papierami ja w październiku składałem a kupiłem w styczniu ale pewnie dużo zależy do oddziału kowr i na kogo trafisz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w 2018 roku kupowałem to na drugi dzień miałem zezwolenie z KOWR. Jednego dnia zawiozłem papiery, a na drugi dzień o 10:00 gość dzwoni z wojewódzkiego aby przyjechać po odbiór.

A i jeszcze przy składaniu czegoś mi tam brakowało, to emailem mu wysłałem wieczorem, a na następny dzień wziąłem z sobą ten oryginał do wglądu dla KOWR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się przy odbiorze go zapytałem że tak straszyli że tyle czekać trzeba będzie. A on mi odparł że oni widzą kto rolnik a kto udawacz z miasta i że rolnicy czekać nie muszą, a miastowi to w ogóle nie zawsze takowe pozwolenia dostaną. 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Ja się przy odbiorze go zapytałem że tak straszyli że tyle czekać trzeba będzie. A on mi odparł że oni widzą kto rolnik a kto udawacz z miasta i że rolnicy czekać nie muszą, a miastowi to w ogóle nie zawsze takowe pozwolenia dostaną. 😅

I że niby lokowanie kapitału w gruntach rolnych przez mieszczuchów skończyło się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli nie jesteś rolnikiem to trzeba spełnić kilka rzeczy aby kupić pole. Z tego co na szybko pamiętam to zobowiązać się do prowadzenia gospodarstwa przez 5 lat, ukończyć szkołę rolnicza, meldunek w gminie gdzie ma się jedno z pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wie ktos jakie sa wymogi w kowr lublin na udzial w przetergu ograniczonym na dzierzawe. Ile przed trzeba zglosic kandydature? I czy moze wziasc udzial tylko jedna osoba w przetargu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

wie ktoś może? czy jak ktoś ma wzięty kredyt hipoteczny to czy może ta osoba wydzierżawić część pól ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Oczywiście, że tak. Jest właścicielem w księdze wieczystej, więc może. Nie ma nic do tego, że jest wpisany także bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZKOW    1

Dziś moja mama była na przetargu w gminie i ktoś dał 200 dt pszenicy za 4,05 ha. U was też zdarzają się takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

5t za 1 ha x 600 =3000  czysta głupota


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Na tą chwilę cena agencyjna pszenicy to nie  będzię bliżej 900zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Podejrzewam ze ktos to planuje za rok czy dwa kupic i dlatego taki czynsz zeby miec prawo pierwokupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZKOW    1

Może 900 zł przesadziłeś, ale nie wiem jak im się to kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Kilometr odemnie 65 ha poszło po stawce średnio 5,3 tony z ha podzielone na 5 działek także takie czynsze mnie już nie dziwią 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj