Inher414

Kampania Buraczana 2k14/15

Polecane posty

Inher414    0

Witam, jak tam u was z burakami? Zaczeliscie już kopać? Na kiedy macie terminy i ile ha macie buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

polska cerekiew do sudzuker po nowym roku na 8 stycznia masakra a o ile sie jeszcze opozni tego nikt nie wie bo plony sa wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inher414    0

U mnie też już powoli ruszają ludzie z burakami ale tylko jak ktoś ma więcej buraków bo tak to nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

W kujawsko pomorskim buraki w tym roku to jakas masakra. Susza je strasznie wyniszczyła. Doszło do takiej sytuacji że jeszcze nie było oznak chwoscika a najwieksze liście buraków już były suche. W zeszłym roku plon był ok. 60 t z ha a wtym to bedzie ze 30 t. Nawet na drugiej klasie buraki szału nie robią. Niedobór wody jest straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Dokładnie, ja dzisiaj miałem kopane Holmerem i bardzo słaby plon. Liście zawsze były zielone przy kopaniu a teraz już tak suche że ziemia między rzędami odkryta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy a jaka polaryzacja i jaki procent zanieczyszczeń dają

ja mam odstawę 10 października dziś coś tam zacząłem przy  burakach robić 7 ha cukrownia Ropczyce

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

KSC Kruszwica, dopiero co ruszyła, chyba wczoraj, czy przedwczoraj zaczęli wozić, także jaka ogólnie średnio wychodzi polaryzacja jeszcze nie wiem. Ale rzeczywiście na Kujawach w tym roku to wielka porażka z burakami, krótko mówiąc uschły z braku wody, więc o wydajności nie ma mowy i jeszcze ta cena... 137 zł..... hahahaha... W tym roku mam nabrane troszkę środków ochrony roślin i nawozów z cukrowni więc przy rozliczeniu nie wiem, czy nie będzie trzeba dopłacić... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

polska cerekiew  sudzuker termin 4 październik więc powoli trzeba zacząć działać na polu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

A jak tam Pany buraki obrodziły? Bo nie wiem co robić czy kupować cukier po 1.8 nim zdrożeje czy czekać na 1.5zł za kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

U mnie buraki z KWS Primavera plon 69t/ha zanieczyszczenia 8% Cukrownia Ropczyce Sudzucker co do polaryzacji to jeszcze nie znam wyniku bo dziś buraki zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj