Skocz do zawartości

Polecane posty

stepek    0

Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.

locke    291

Taka litania na jedną nakrętkę...Dokręć ją i będzie po sprawie.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    485

pewno przelał bak z paliwem albo mu coś innego otłuściło podkładke cierna pod ta nakrętką z zawleczką... trza ją wymyć, odtłuścić i poskładać

farmtraczek    1

no z tym gazem tak jest w c 360 że choć dokręcisz ona się zaraz poluzuje i gaz będzie opadał dlatego pod nakrętkę daj sobie podkładke spręrzynową i po sprawie :D

GoRAL1    63

To bzdura

Co da podkładka sprężynowa przecież tego nie da się mocno dokręcić, oryginalnie zawleczka albo skontrować dwie nakrętki

izydor6280    609

nakretka z wkladka/ teflonem/samokontrujaca zalatwi sprawe

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

farmtraczek    1

Tak bzdura Jak by to była bzdura to bym nie pisał <_< , ja tak zrobiłem w swojej c 360 ( pod nakrętke dałem podkładkę sprężynową i zawleczka) i gra, mam tak już ponad rok i gaz nie opada i bardzo dobrze się go reguluje ;)

Edytowano przez farmtraczek

Napisano (edytowany)

Witam mam problem.Jak w temacie w moim c 360 3p dżwignia gazu ręcznego jest krzywo.Chodzi o to że ta oto dżwignia powinna być w linni prostej jak dzwignia biegów,a u mnie jest krzywo więc proszę o odpowiedz posiadaczy tych ciągników.

Ps: Zdjęcie nie jest moją własnością tylko dołączone do przykładu !

post-123701-0-74076700-1454764353.jpg

Edytowano przez Ursusc360polska

Karol445    38

Jak ci to tak bardzo przeszkadza to rozetnij pręt pionowy od dźwigni ustaw ja sobie jak chcesz i zespawaj. Widać ferie sa bo sie nudzi i idiotyczne tematy zakłada.

Adi96    1093

W każdym 3P tak samo w 60-tce inaczej jest  na prosto  głupotami głowę zawracasz zostaw to w spokoju bo ci ojciec jeszcze da 

W każdym 3P tak samo w 60-tce inaczej jest  na prosto  głupotami głowę zawracasz zostaw to w spokoju bo ci ojciec jeszcze da 

To nie jest głupota tylko czysta ciekawość, a ciągnik jest mój to nikt mi nic nie da . :)

Jak ci to tak bardzo przeszkadza to rozetnij pręt pionowy od dźwigni ustaw ja sobie jak chcesz i zespawaj. Widać ferie sa bo sie nudzi i idiotyczne tematy zakłada.

Dzięki za odpowiedź było to tylko pytanie, przecież nie będę niczego robił bo to mi nie przeszkadza . :)

Karol445    38

Napisałes że masz z tym problem więc podsunałem ci rozwiązanie a teraz piszesz że to nie jest problem Zdecyduj się człowieku co piszesz

corrado    341

Co nie którzy to maja problemy. :)

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Napisałes że masz z tym problem więc podsunałem ci rozwiązanie a teraz piszesz że to nie jest problem Zdecyduj się człowieku co piszesz

Pytam się ponieważ np. u MafiSolec w 3p z 1989 jest prosto a u mnie krzywo więc mnie to zaciekawiło czemu tak jest  :)

koksstb    1

Koledzy mam c360 i  też gdy ustawię obroty jakie chcę na ręcznym gazie to wajcha opada i ciągnik gaśnię , czytałem że trzeba dokręcić jakąś śrubę , ale czy możecie mi podpowiedzieć a najlepiej wysłać zdjęcie która to śruba i gdzie się znajduje ?:) będe bardzo wdzięczny , bo nie mogę sobie z tym poradzić dziękuję :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benyk123
      Siemanko. W moim ursusie ost myslalem ze padly akumulatory i z ciekawosci zmierzylem ładowanie które ciagle rosnie i dochodzi do 17V  Nw czemu tak ale regulator mam od poloneza jezpol 12v i pisze na nim 14.4V, jest on dobrze przymasowany i nw skad takie duze ladowanie  Czy przez takie ladowanie  mogłyby  paść  akumulatory? z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkowników agrofoto
    • Przez rolnik_na_renowce
      Mam do sprzedanie rozsiewacz do nawozów, rozrzut 15m w skrzynię spokojnie 600kg saletry wchodzi, rozsiewacz jest szczelny , dodaję do niego wałek odbioru mocy cena 1800zl okolice lublina nr 79301198
    • Przez Sadownikx2
      Mam takie pytanie dlaczego większość C360 kopci na czarno,szczególnie jak orzą albo robią coś w polu?
      Niektóre to tak kopcą,że... czarno jest?
      Nie mówcie,że to taki silnik,bo to nie prawda.
      Widziałem dwa egzemplarze C360 (nie 3-P) ,które nie kopciły nawet przy oraniu.
      Ktoś coś wie?
    • Przez Karol_rolnik
      Witam mam taki problem iewiem gdzie  znaleść bezpieczniki w ursusie 7514 
    • Przez Axd529
      Witam,zrobiłem remont silnika Ursusa c360 i założyłem termostat,chciałbym się dowiedzieć przy jakiej temperaturze się otwiera żeby woda krążyła w chłodnicy.
      Obecnie ciągnik w sobotę pracował na biegu jałowym bo jest na dotarciu 2 godziny i się nie otwożył chłodnica była u góry ciepła na dole zimna dodam że zalany płynem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.