Skocz do zawartości

Polecane posty

stepek    0

Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.

locke    291

Taka litania na jedną nakrętkę...Dokręć ją i będzie po sprawie.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    522

pewno przelał bak z paliwem albo mu coś innego otłuściło podkładke cierna pod ta nakrętką z zawleczką... trza ją wymyć, odtłuścić i poskładać

lukbold    522

tzn że zgubił zawleczke do tej nakrętki koronkowej

farmtraczek    1

no z tym gazem tak jest w c 360 że choć dokręcisz ona się zaraz poluzuje i gaz będzie opadał dlatego pod nakrętkę daj sobie podkładke spręrzynową i po sprawie :D

GoRAL1    63

To bzdura

Co da podkładka sprężynowa przecież tego nie da się mocno dokręcić, oryginalnie zawleczka albo skontrować dwie nakrętki

izydor6280    631

nakretka z wkladka/ teflonem/samokontrujaca zalatwi sprawe

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

farmtraczek    1
(edytowany)

Tak bzdura Jak by to była bzdura to bym nie pisał <_< , ja tak zrobiłem w swojej c 360 ( pod nakrętke dałem podkładkę sprężynową i zawleczka) i gra, mam tak już ponad rok i gaz nie opada i bardzo dobrze się go reguluje ;)

Edytowano przez farmtraczek

(edytowany)

Witam mam problem.Jak w temacie w moim c 360 3p dżwignia gazu ręcznego jest krzywo.Chodzi o to że ta oto dżwignia powinna być w linni prostej jak dzwignia biegów,a u mnie jest krzywo więc proszę o odpowiedz posiadaczy tych ciągników.

Ps: Zdjęcie nie jest moją własnością tylko dołączone do przykładu !

post-123701-0-74076700-1454764353.jpg

Edytowano przez Ursusc360polska

Karol445    38

I to dla ciebie jest problemem ??? zazdroszczę ci !

Karol445    38

Jak ci to tak bardzo przeszkadza to rozetnij pręt pionowy od dźwigni ustaw ja sobie jak chcesz i zespawaj. Widać ferie sa bo sie nudzi i idiotyczne tematy zakłada.

Adi96    1156

W każdym 3P tak samo w 60-tce inaczej jest  na prosto  głupotami głowę zawracasz zostaw to w spokoju bo ci ojciec jeszcze da 

W każdym 3P tak samo w 60-tce inaczej jest  na prosto  głupotami głowę zawracasz zostaw to w spokoju bo ci ojciec jeszcze da 

To nie jest głupota tylko czysta ciekawość, a ciągnik jest mój to nikt mi nic nie da . :)

Jak ci to tak bardzo przeszkadza to rozetnij pręt pionowy od dźwigni ustaw ja sobie jak chcesz i zespawaj. Widać ferie sa bo sie nudzi i idiotyczne tematy zakłada.

Dzięki za odpowiedź było to tylko pytanie, przecież nie będę niczego robił bo to mi nie przeszkadza . :)

Karol445    38

Napisałes że masz z tym problem więc podsunałem ci rozwiązanie a teraz piszesz że to nie jest problem Zdecyduj się człowieku co piszesz

corrado    359

Co nie którzy to maja problemy. :)

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Teraz jak zaciągniesz ręczny na full to wajchę będziesz mieć na jajach.

Właśnie wiem dlatego nic nie przerabiam  :)

Napisałes że masz z tym problem więc podsunałem ci rozwiązanie a teraz piszesz że to nie jest problem Zdecyduj się człowieku co piszesz

Pytam się ponieważ np. u MafiSolec w 3p z 1989 jest prosto a u mnie krzywo więc mnie to zaciekawiło czemu tak jest  :)

Alvera    2
(edytowany)

Naprawiłem

Edytowano przez Alvera

koksstb    1

Koledzy mam c360 i  też gdy ustawię obroty jakie chcę na ręcznym gazie to wajcha opada i ciągnik gaśnię , czytałem że trzeba dokręcić jakąś śrubę , ale czy możecie mi podpowiedzieć a najlepiej wysłać zdjęcie która to śruba i gdzie się znajduje ?:) będe bardzo wdzięczny , bo nie mogę sobie z tym poradzić dziękuję :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartek5100
      Witam sprzedam roczną pompe wtryskową do ursusa c360 i pochodnych
      w linki wiecej
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-do-c-360-po-regeneracji-idealnie-pracujaca-CID757-IDtFBX7.html
    • Przez kowalc362
      Witam jaki ciągnik kupić mam 8 ha ale mam zamiar dokupić jeszcze 7 ha i zastanawiam się czy kupić usrusa c360 czy zetora 7211 teraz posiadam  ursusa c335m z turem jeśli by ktoś proponował jakiś  inny ciągnik chce coś kupić do 30 tys 

• Przez delta6583
      Witam, dzisiaj podczas koszenia zauważyłem coś dziwnego.
      Gdy mam wciśnięte sprzęgło do oporu coś piszczy, ale jak delikatnie popuszcze wszystko ustaje (delikatnie, że jeszcze wałek się nie włączy)
      Co to może być łożysko oporowe ?
    • Przez krzychu652
      Witam.
      Czym może być spowodowane odchylanie się dźwigienek sprzęgła (łapek) w stronę łożyska oporowego pod wpływem zwiększania prędkości obrotowej silnika? Robiłem remont sprzęgła (nowe tarcze, dociski, śruby, sprężyny główne, sprężyny łapek, kołki w obudowie sprzęgła oraz oczywiście łożysko oporowe - jednym słowem całe sprzęgło nowe) i gdy zwiększam obroty silnika to łapki odchylają się w stronę łożyska oporowego i te od jazdy łapią łożysko, które zaczyna się obracać (mam przedłużoną dźwignię od pedału więc luz ustawiam na ok. 5 mm). Dopiero gdy luz jest około 10 mm to nawet na max obrotach to się nie dzieje. Domyślam się, że to może być wina wadliwych sprężyn od łapek (nowe były założone te niklowane - świecące), sprzęgło jest złożone poprawnie. Podczas kolejnego rozpoławiania ciągnika (4 raz) pewnie założę sprężyny od zetora, ale może spotkał się ktoś z Was kiedyś z takim problemem i ma jaką poradę?
    • Przez grego
      Miał ktoś problem z nierówno opadającym nagarniaczem? Jak postoi jakiś czas to jeden siłownik opada niżej... Opuszczenie i podniesienie to wyrównuje i wtedy podnosi i opuszcza już równo, ale jak się kosi pół dnia to lipa, co trochę trzeba "resetować". Rozdzielacza nie ma co mieszać do tego, problem jest chyba z zapowietrzeniem, albo jakimś innym cudem.  Kiedys udało mi sie to zrobić, ale musiałem zdjąc siłownik i od tego czasu już lipa. Zasada działania jest taka sama jak w claasie, procedure odpowietrzania znam i nic to nie daje. Prawy strona ugina się pod wiekszym naciskiem i za chwile podnosi, lewa stoi twardo, ale jak postoi to właśnie ta lewa opada. Istny cyrk jakiś, a niby budowa tego prosta jak cepa...

Swoją drogą dość dziwnie wykonane są te siłowniki, lewy się rozkręca, ale nie ma tam gumowego uszczelniacza tylko plastikowy biały pierścień, którego nie da się wyciągnąć, a lewy siłownik z tego co widziałem jest nierozkręcalny, zwyczajnie zaspawany i tyle . Ale nic nigdzie się nawet nie poci.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.