Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

krecikuryn    6

cena na dziś w Kazgod - Żyto 330 netto, owies 280 netto śmiech na sali.. dobrze że jest gdzie zsypać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Masakra to jest w zbiorniku po skoszeniu 0,5ha... Słoma jest, kłos jest a ziarna chude. Z 1,5ha (40% 6 klasy) ukosiłem 3t. Rzepaki sypią ale reszta zbóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Panowie bez przesady były lata tłuste teraz zaczynają się chude a średnia nie będzie najgorsza. U nas na kujawach ceny podobne rzepak 1280 pszenica 650 ale żniwa dopiero ruszają i ceny prawdopodobnie jeszcze pójdą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

Podkarpackie okolice Rzeszowa 29.07.2013

Pszenica konsumpcyjna: 600zł/t brutto

Pszenica Paszowa: 550zł/t brutto

Jęczmień : 600zł/t brutto

Rzepak: 1260zł/t brutto

 

Ja sprzedawałem tylko tyle co na paliwo , reszte trzymam , może nadejdą lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

cena ogólnie lipa na maxa... my jeszcze nie kosimy nawet ;/ wjechaliśmy i żyto miało 17 % wilgotności. Ceny to jakaś zmowa, ciekawe jak nawóz będzie :/ a racej nie pójdzie w dół tym bardziej teraz w grupie jak są ...

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Jak mnie uczyli w szkole (dawne czasy) to opłacalność produkcji czegokolwiek powinno obliczać się na podstawie danych z ostatnich powiedzmy 4-5 lat. Nie można obliczać na podstawie 1 roku bo wyjdzie, że w dwóch ostatnich zbiło się kokosy a w tym do gara nie będzie co włożyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

leghorn

 

to jest pierwsza sprawa, druga jest taka ,że to nie sztuka jak ktoś napisał na 50ha wziąść nowy ciągnik na PROW i kredyt , nie spłacając poprzedniego z młodego rolnika , a później głowić się za co zapłacić ratę w banku , i co do garnka włożyć

Edytowano przez WieltonAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

a ja myślałem,że era palenia zbożem w piecu CO już nigdy nie wróci a tu masz babo placek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgenT1224    10

Prezes91wielkop żyto 430zł za gorzelnia Skrzatusz, 470 PZZ wałcz

Brutto?? Te ceny z dzis są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Wiecie może jak kształtują się obecnie ceny strączkowych paszowych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem to cena pszenicy u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

okolice włocławka pszenica konsumpcyjna 720 zł z vat,jęczmien 680zł z vat.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja Koledzy Pale owsem już 5 rok i jestem bardzo z tego zadowolony:):) Pale cały rok w zime normalnie a tak tylko na ciepła wode:) Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

NIe rozumiem tych z was którzy mają produkcje zwierzęcą i cieszą sie z tego że Ci którzy są nastawieni na produkcje roślinną dostają ostro po kieszeni bo zboże z dnia na dzień jest coraz tańsze. Przypominam że jedziemy na jednym wózku. Jeśli za tuczniki będa dobrze płacić przez najbliższe dwa miesiące a zboże nie zdrożeje to zobaczycie jak rynek sie zacznie zapychać tucznikami i spadną poniżej 4 zł za kg. I też będziecie sie cieszyć że swinie po kosztach sprzedajecie.

Jestem z kuj-pom i powiem że nie ma żadnych rewelacyjnych plonów.Z kim bym nie rozmawaił to max pszenica zimowa dała 6,5 t z ha, pszenżyta z biedą 5 ton z ha a żyta na słabszych ziemiach z biedą dobijają do 3 ton z ha.To jest grubo ponad tone mniej w porównaniu do zeszłego roku.Dodam że są to plony ważone a nie na oko policzone według ilości przyczep czy zbiorników z kombajnu.

A co do tych ludzi którzy pobrali nowe sprzęty za kilkaset tyś na parenaście ha to ich sprawa. Ani ja ani nikt z was spłacać ich zadłużenia nie będzie.

U nas pszenica paszowa 580zł

pszenżyto 480 zł

żyto max 400 zł ( choć gorzelni już płacą 370zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pszenżyto 470zł netto, nie oddam choćbym z głodu umierał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

pomyślcie że z roku na rok będzie normalnie czyli własnie pszenica 500-600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Ja się nie ciesze ale korzystam z okazji aby zapełnić magazyny po to aby przez kolejne 2 lata nie kupować zboża . Nikt nie zabrania inwestycji w magazyny do przechowywania zboża w gospodarstwie, rozejrzeć sie po okolicy jak firmy skupowe się rozwijają jak inwestują w magazyny a nie płakać na cenę kiedy zboże można przechować a nie sprzedawać gdy jest duża podaż tylko rozlożyć sprzedaż na cały rok. Tucznik jak urośnie nie wstawię go żywego do magazynu tylko muszę sprzedać, niezależnie czy cena mi odpowiada czy nie. Dlatego zainwestowałem w magazyny do przechowywania ziarna aby obniżyć koszty i wybawić co po niektórych aby plon który ziemia wydała zagospodarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

@ksiaze. Przekaż tą informację "ekspertom" z monsonto i grupy nawozowej :) . Chociaż według nich to plon niski, ponieważ za mało środków stosowano..... . Normalnie będzie, jak tona saletry będzie kosztowała tyle co tona pszenicy, litr ropy - trzy litry mleka itp

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Pewnie że optymalnie jest mieć przygotowaną baze magazynową tak żeby wszystko przechować.Ale nie wszystko da sie zrobić w kilka lat. Ja przez 15 utrzymywałem 35 macior w systemie zamkniętym i po ostatnich 3 latach powiedziałem sobie dość. Także wiem doskonale co to znaczy kupować bardzo drogie zboże paszowe.

Ale jeśli policzysz dzisiaj wszystkie koszty związane z uprawą pszenicy na ha i odejmiesz od tego co dzisiaj jesteś w stanie za nią dostać, nawet jeśli przechować i zyskasz 100 zł na tonie to szału nie ma. Na życie zostaje ale ciężko myśleć o jakiś inwestycjach w budyniki lub maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dokładnie magazyn postawić to potężne koszty czy nawet silosy a jaka pewność, że się zarobi? żadna to kulczyk tylko wykłada 1zł i wie że zarobi 100zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj