Skocz do zawartości

Ceny cieląt 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Bajkopisarz,takie tanie to po co w takich małych ilościach kupować?20 co miesiąc i się rozwiniesz.

Opublikowano

Jutro podam nazwe firmy która wstawia byczki w wadze od 70-120kg bodajże. Cena za sztuke 1700-1800zl szt. Tygodniowo mają na wydanie 1000szt cielaków.

 

 

 

Ostatnio nam przywozili charlolaise 20szt w wadze powyżej 300kg. Cena 3000/szt. A wy mówicie że simki kupujecie po 700zl...

Opublikowano

i do tego w takiej cenie jak ta...

 

A od gospodaza po ile sie kupuje? Bierzcie z firm macie racje...

 

Moj sasiad z sokolowa bierze w tamtym roku przyjechaly z romuni wszystkie chore i faktura po 2 mies przyszla za cielaka mu wyszlo 2300 jaki to sens? Pola ma malo a bykow 20 i zostaly mu dwa beloty sianokiszonki a co dalej?

Opublikowano

16okg. I nie dwa tylko 3 sztuki mnie nie obchodzi czy ty sadzisz czy ty nie sadzisz wazne ze stoja w mojej wlasnej oboze a reszta to mnie wiesz... Ja tez trzymam hf... A sasiad mowi ze hf to dzikusy tylko on musi do sokolowa oddac 20 bykow a ja sprzedam 5 albo 6 i te same pieniadze wezme:) Waza mu te byki gdzies na slasku dopiero to wiecie jak go kroja? A zanim zajada to tez spadnie a na tylu sztukach to dwa w straty...

Opublikowano

a ja kupiłem sobie dziś jałóweczkę dwutygodniową za 520zł......już ją krowa widziała i nie jest źle, od jutra muszę podłączyć ją pod krowę bo nie mam zamiaru doić jej całą laktację, krowa 100% lms, ale cielak nie spija

Opublikowano

160 kg x 7,5 zł daje nam sumę 1200 zł tyle ze takich cen nie ma nigdzie kolego jak już to14zł za kg mnie tez nie obchodzi co ty tam kupiłeś ale nikt ci w to nie uwierzy co piszesz ze 160kg byczka kupiłeś za 1200 zł na dodatek mięsnego .

 

mickas092 ma racje :) poza tym nie obgaduj tak sąsiada bo ci podmieni te simki jak sie dowie ^^

Opublikowano

dazio ty to jakis nie normalny jestes, nawet jesli by ci ten sasiad sprzedał po cenie rzeźnej czyli po 12 zł i zapłaciłbyś za 130 kg bo do tylu rzeźnia zapłaci to 12*130=1560zł a to by juz była za***ista cena jesli chodzi o kupno a nie 1200. tak wiec w kwesti byczków to może daruj sobie juz dodawanie postów, bo i tak juz nikt ciebie nie bierze na poważnie. A tak na marginesie u mnie teraz zostawiłem sobie jednego byczka na rospłodnika ma 3 miesiace no i teraz waży jakieś 160 kg a nie po 2 miesiącach

Opublikowano

nie podmieni... Boli cie to ze w takiej cenie kupiłem? Jak cie boli to trudno masz problem. Ja mam swoje wtyki a wy sobie placcie po ile chcecie i za co chcecie. mickas092 to policz sobie 20x2200=44000 Na lekazy przypuscmy wydal 1000zł Teraz one maja rok za jakis tydzien bedzie musial kupic zboze siano i kiszonke to policz sobie ile wyda do sianokosow i powiec sam oplacilo by ci sie to? Jak nie wiesz jak jest to sie nie smiej bo ja do swoich nic nie doloze a lepiej na tym sto razy wyjde czapisz? A jak tak watpisz w te cieleta to ci moge zalatic jakies ale nie simy bo tu koledze z agrofoto na luty mam 10 znalezc on innych nie chce.

 

A co ja je od sasiada kupuje?

 

ty mickas092 ta twoja C330 to ta nowa technologia uprawy?:) A skad ty kuda? Z rosji? :D :lol:

Opublikowano (edytowane)

Widać że sąsiad cie robi w bambuko odnośnie cieląt. Jak brał z RO to cena koło 1700 za sima. Zależy z jakiej częsci kraju jesteś. A o sąsiada się nie bój i nie licz mu kasy tylko patrz na siebie. I po raz kolejny mówię nie pisz bajek odnośnie cen bo wątpie bardzo aby ktoś 160 kg ciele sprzedawał - ni to od krowy , ni hodowanw. Poza tym jak kolega tu zauważył nikt cie nie bierze poważnie .

 

Tak ciapek to nowoczesna technologia uprawy :) Pokaż co ty masz to pogadamy. W profilu widzę 3512 więc też d*py nie urywa hehe :)

Edytowane przez mickas092
Opublikowano

możesz sobie kupować od samego papieża ale nigdy w takich cenach po drugie rozmawiamy tutaj o konkretach a nie ze sąsiad twój to a tamto kogo obchodzi twój sąsiad on na pewno da se rade a ty tutaj na forum wyjdziesz na idiotę więc lepiej przyznaj ze się wygłupiłeś

Opublikowano

dazio 8008 jedz kupuj jeszcze trochę to będziesz po 500zł 160KG kupował ZASTANÓW SIĘ CO TY WYPISUJESZ NIE TYLKO JA TUTAJ CI MÓWIĘ ZE BAJKI OPOWIADASZ INNI TEZ MAJĄ CIE ZA KOGOŚ KTO Z CHOINKI SIĘ URWAŁ

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Raczo
      Zaciekawił mnie ten sposób hodowli. Czy ktoś z was trzyma cielaczki w iglach? Podobno dzięki temu cielaki są zdrowsze i odporniejsze. Jak to z tym jest ? Z góry dzięki .
    • Przez Ferdek07
      Najbardziej aktualne ceny cieląt przeniesione do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72467-ceny-cielat-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach cieląt w 2013 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72468-ceny-cielat-2013/
       
      Po 8,5zł za byczki około 70kg :angry: :angry: :angry: to zgroza!
      Po ile u Was płacą za byczki i czy zdrożeją czy już tak marna cena dłużej będzie?
    • Przez Bercik92
      Witam. mam 6 małych byczków 1-2 miesiecy u prawie wszystkich cielaków łzawia oczy że normalnie widać ich sciezki...nic nie było widać aby coś tam u nich w oku siedziało(oko tez nie jest zaczerwienione itp.)..problem pojawia sie co jakis czas...raz łzawia raz nie...tak to ogólnie to są zdrowe cielaki...wszystkie maja apetyt nie mam innych problemów prócz tych łzawiacych oczu..dodam ze w chlewni znajduje sie duza ilosc much kilkanascie sztuk potrafi oblezc jednegi cielaka
    • Przez baranek
      Witam. Mam byczki w wieku 3 miesiące, dostają jeszcze mleko dwa razy dziennie po półtora litra, siano do woli, woda do woli i śruta po półtora kg na dzień na sztukę rano i wieczorem po 0.75 kg. Chodzi mi o skład tej treściwej... Jest to na chwilę obecną 50% jęczmień, 50% sucha kukurydza plus do tego Meggi koncentrat dla cieląt plus Dolfos C witaminy. Zmienili byście coś w tej treściwej?
      Zaznaczam, że cielęta zdrowe i przybierają na wadze.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v