Skocz do zawartości

Ceny cieląt 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Simental za 700 ziko?? Dobre :D Widać kolego że dopiero zaczynasz z bydłem :D Za 700 może i tak ale to będzie RW - umaszczenie niemal jak sm ale budowa HF'a :D W wadze z 60 kg. Albo HF za tyle. Cudów nie ma.

Opublikowano

Myslisz ze jak jestes moderatorem to ci wolno wszystko? U nas sa po tyle i wsio...Tylko gorzej zdarzyc z jego kupnem...

Ano Mod zawsze może wiecej jak Ty :lol:

a skora razor ma takie bydło to i na pewno wie jakie są ceny bo cielęta na pewno sprzedaje.

No a że u ciebie takie tanie to tylko siąść i zapłakać :D to jak simental taki tani to pewnie zwykłe byczki oddają za darmo. :rolleyes:

Opublikowano (edytowane)

No zdechle jak chcesz to ci poczta wysle... :lol: CWANIAKI!!! :lol: Szkoda ze przeklinac nie mozna :lol: bym wam k...w nasadził i heja banana :lol: Z bykami mam doczynienia od 12 roku zycia... Jak bede mogł to foty wrzuce...

 

Ludzie czy wy mnie chcecie zdenerwowac, tacy tepi jestescie? Owszem przyjezdzaja od nas ale wy kupujecie je od handlarzy którzy na was taka kase doja ze to poezja... Nigdy w zyciu bym nie kupil cielaka powyzej tysiaca.... Albo hf za 800 :lol: :lol:

 

Moderator ja sie oburzam bo jakies glupie podteksty mi tu wymiatasz... Sprawe mam do ciebie... Nie cierpiaca zwloki... :lol:

 

POL1 my wszyscy mozemy tyle samo tylko konta mozemy szybko stracic :lol:

 

No właśnie widzę, że Masz z "bykami" do czynienia !!!! i radzę Ci się uspokoić z tymi tekstami. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowane przez MAT912
Opublikowano

dazio, jeśli rzeczywiscie u ciebie sa takie tanie po 700 zł simy dwótygodniowe to daj jakis kontakt, albo nawet ty kup a ja ci przyśle kupców dadzą ci po 900zł, bedziesz miał czysty zysk :D

Opublikowano (edytowane)

weż kolego 15sztuk i mlekopanem odpajaj na raz 15 powodzenia zyczę a jak zacznie się biegunka itd to pogadamy ... proponuje zacząć od 5 sztuk

Edytowane przez lesio27
Opublikowano

nie jest tak zle ja odpajalem 40 sztuk przez 3 miesiace

Opublikowano (edytowane)

przy odrobinie wprawy to 40 sztuk 2 razy dziennie po pol godziny(w 2-3 osoby)

Edytowane przez peres100
Opublikowano

Tylko zeby wtopy nie bylo z tymi cietetami. Moge zalatwiac nie ograniczona ilość :lol: Wczoraj znalazlem takego farmera. Numeru napewno wam nie dam... To ja wam moge sprzedac. Mod dzieki za to ostrzezenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: ;[ :wub:

 

Zainteresowanych zapraszam na prv.... Moge zalatwic takie dwumiesieczne....

Opublikowano

jak ktos kupuje od handlarzy to sie nie dziwie ze hf za 800 zł, przeciez oni to kupuja po rynkach i spedach za 400 zł a potem maja czysty zysk, tylko rolnik w balona zrobiony :(

od rolnika kupiłem pieknego simka za 700 zł bez ważenia na wiosne zeszłego roku w sasiedniej wsi, poza tym pełno jest w ogłoszniach w gazecie byczków od 500 zł za hf w gore :)

Opublikowano

Tylko zeby wtopy nie bylo z tymi cietetami. Moge zalatwiac nie ograniczona ilość :lol: Wczoraj znalazlem takego farmera. Numeru napewno wam nie dam... To ja wam moge sprzedac. Mod dzieki za to ostrzezenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: ;[ :wub:

 

Zainteresowanych zapraszam na prv.... Moge zalatwic takie dwumiesieczne....

Konkrety ile sztuk masz na obchniecie jaka lokalizacja (powiat) jaka cena.

Opublikowano

lolek200 powiedz mi gdzie na rykek czy spęd wożą cielaki kilkudniowe lub dwu tygodniowe np ?? a jesli nawet tak jest jak mówisz (w co bardzo wątpie ) to sobie pojedz na ten rynek i tez se kup będziesz miał czysty zysk :P od rolnika za 700 zł simek wątpliwe jak jest konkrety byczek to będzie trzymał sobie a jeśli nie to ci sprzeda ale policzy po 15 zł i zważy na pewno nie sądzę żeby ci sprzedał byle by tylko się pozbyć bo ty chcesz akurat kupić, tyle na ten temat.

PRAWDA JEST TAKA ZA COŚ DOBREGO CAŁE ZYCIE TRZEBA BYŁO DOBRZE ZAPŁACIĆ TAK BYŁO JEST I BĘDZIE

Opublikowano

Nie wiem jak jest w innych rejonach,lecz sądzę że podobnie jest wszędzie. Chandlarze płacą za byczki około 2tygodniowe odpowiednio 11-12 zł za hf i 14-15 zł za mieszańce.-myślę że wszędzie są tacy co odbierają z obór małe około 2tyg cielaczki. Ja biorę [po znajomości od sąsiada i kuzyna] w tych samych pieniądzach i tak po znajomości za hf z białą głową[po montbeliardzie] dałem 700zł cielak 60kg, też bym chciał simka w takiej cenie ,lecz to nierealne bo nikt nie sprzeda taniej niż dają ci co biorą cielaki na eksport. Braciak miał w kojcu mieszańca po Charolezie około 90-100kg-przyjechał pośrednik po małego hf-a dał po 12zł i chciał też wyciągać tego mieszńca-powiedział że zapłaci po 15zł nawet w tej wadze.

Opublikowano

lolek200 powiedz mi gdzie na rykek czy spęd wożą cielaki kilkudniowe lub dwu tygodniowe np ?? a jesli nawet tak jest jak mówisz (w co bardzo wątpie ) to sobie pojedz na ten rynek i tez se kup będziesz miał czysty zysk :P od rolnika za 700 zł simek wątpliwe jak jest konkrety byczek to będzie trzymał sobie a jeśli nie to ci sprzeda ale policzy po 15 zł i zważy na pewno nie sądzę żeby ci sprzedał byle by tylko się pozbyć bo ty chcesz akurat kupić, tyle na ten temat.

PRAWDA JEST TAKA ZA COŚ DOBREGO CAŁE ZYCIE TRZEBA BYŁO DOBRZE ZAPŁACIĆ TAK BYŁO JEST I BĘDZIE

 

mało to razy na rynku cielak był jak to sie mówi "krowie spod ogona wziety" :D ja nie kupuje bo mam własne krowy , wtedy potrzebowałem bo mi cielak zdechł i kupiłem w sąsiedniej wsi sima za 700 zł teraz ma 9 miesiecy, obiecuje ze niedługo wstawie foto bo widze ze nie którzy na prawde nie wierza ze mozna kupic taniej ;)

Ps dzis patrzyłem w gazecie pełno ogłoszenie z hf za 500 - 600 zł

Pozdro

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Dczbcnv
      Witam
      Moj Cielak ma ok 3 miesiące i dzisiaj połknął gumową rękawiczek.  
      Co robic? Czy on zdechnie?
       
    • Przez Agri23
      Witam chciał bym się dowiedzieć czy można kupić cielaki z gór bezpośrednio od rolników nie od handlarzy jeśli tak to jaka jest cena cielaki mięsne albo mieszańce
    • Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez MarcinKoczewski
      Cześć wszystkim 
      Mam dylemat robie remont w oBorze  i  chce  wysłuchać waszych propożycji  
      Jak radzicie mi zrobić kojce dla cieląt z desek   Cży  z rur ?
      Jak wygląda to u was 
      Kojce grupowe czy  osobne 
      Jak grupowe jak  z pojeniem? 
      I czy u was się nie ssą  za uszy i pępki




    • Przez ROLNIKwMarynarce
      witam. mam pytanie jezeli jestem rolbikiem a chce kupic cieleta 300 km od domu to potrzebuje do tego samochod przystosowany w 100 % czy moge kupic dostawczaka i zalozyc wode w nim i to wystarczy ? potrzebuje jakies zezwolenia ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v