akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556

Propozycja posrednika za jałowke kapitalna BB+Lm waga ok 550 kg -6.7 zł moja cena 7+vat transakcji nie było!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

dziś sąsiad sprzedał byka mieszańca 800kg brutto po 7.2zł netto.dziś byłem pytać się o nawozy to babka mi powiedziała że przychodzą nowe oferty i wszystko do góry ,nasiona ,opryski i oczywiście nawozy.

Cena nawet przyzwoita, kto odbierał? U nas byk max 7,5 tyle że brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

dziś sąsiad sprzedał byka mieszańca 800kg brutto po 7.2zł netto.dziś byłem pytać się o nawozy to babka mi powiedziała że przychodzą nowe oferty i wszystko do góry ,nasiona ,opryski i oczywiście nawozy.

 

z tymi nawozami to nie wierz bo rozmawialem z przectwicielka jednej z firm proponowała polifoske 6 polska w cenie 1530 zł a mocznik 1340 zł przy gotowce (juz dawno w takich cenach nie kupowałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

fartom nie wiem(y) gdzie jest  "u nas". nawet zumi ma problem...

U nas w małopolsce. Jak zmienili wygląd strony to zgineło wiekszośc informacji w moim profilu, teraz dopiero zauważyłem, bedzie trzeba uzupełnić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.70 z VAT za HF. Ja bym proponował zablokować ZM, bo to one są głównie odpowiedzialne za takie ceny. Na kilka dni się rozłożyć przed bramami, nie wpuszczać ani nie wypuszczać żadnych samochodów, niech i oni wreszcie poczują co to znaczą straty w produkcji. A nie my tańczymy tak jak oni zagrają. Czy ktoś w kraju ma tak dobrze jak zakłady mięsne, że mogą sobie sami ustalać ceny na to co kupują i na to, co sprzedają? Dlaczego rolnik nie może sobie ustalić, że kupuje koncentrat za 1500 zł i ch*j go to obchodzi, czy paszarnia chce drożej, on za tyle bierze i oni muszą się słuchać. Kto dał zakładom takie prawo? Jeśli strajki mają wyglądać tak, ze się rozkładamy z ciągnikami pod jakimś urzędem i tam bezczynnie stoimy, to nigdy nic z tego nie wskóramy. Jeśli mamy tak robić, to tylko blokując zakłady mięsne. Chciałbym stanąć na czele tej 'rewolucji', ale wybaczcie mi Panowie, znając Polaka, nie będziemy potrafili się zmobilizować...

akurat tak jest w Holandia i w Niemczech ze rolnicy blokują całe ZM i dostają co chce i nikt z nich nie możne wyjechać ani wjechać ale tam można takie coś zrobić ale w Polsce kto zrobi jak rolnicy nie są zjednoczeni z sobą każdy sam sobie radzi z wszystkim. musimy my rolnicy się zjednoczyć i zrobić coś z tym bo nikt za nas tego nie zrobi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

pierwsza klasa od 600kg w góre w dobrej kondycji po 7.30 ,po nizej 600kg druga klasa 6.80 ,ja sprzedawalem simentala rano ponad 900 kg z przelewem na konto do 14 dni ale pieniadze miałem tego samego dnia po południu i to mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

dzisiaj ogladali bydlo i cena za hf 6,20, jalowki mieszance 6,50  + VAT odbior po niedzieli do biernackich, a mialem dwa mieszance to chcial dac 7,20 + VAT

 

To suuper Ci proponował za hf ja mam na sprzedaż hf ponad 700 każdy i powiedział mi maź 5,8,- netto i radził się wstrzymać z ich sprzedażą więc tylko dlatego poszły mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

No to powiem ci że ja akurat jestem z Limanowej i troche się dziwie że handlarze od nas lepiej płacą za bydło u was niż u nas na miejscu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

a nawet po 3,5

bo jak sie wybije poniżej 45% to porażka

sprzedałem dziś za 3.7 niepoubojowo, niedało się wydusić więcej. Bo wątpie by się wybiła na 45% chociaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

na poniedziałek umówione 5 sztuk 

2 hf po 6.5 

2x hf po 7  i jeden mieszaniec po 7 zł z vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

No to powiem ci że ja akurat jestem z Limanowej i troche się dziwie że handlarze od nas lepiej płacą za bydło u was niż u nas na miejscu :blink:

Kolego, wszyscy tak robią. Pod domem płacą słabo, czym dalej tym cena lepsza. Głupie to ale tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

coś się zaczyna dziać w dobra stronę. Od poniedziałku podwyżka o 20gr na bykach u biernackich.

 

to jest magia swiąt :) zboze drożeje i żywiec wołowy tak jak przewidywałem a te podwyzki są wywołane przerwa świateczna i noworoczną i popytem na naszym lokalnym rynku polskim. jak coś dobrze sprzedac to tak poczekac jeszcze do 5 grudnia myśle bo pózniej rynek sie nasyci i po świetach ceny w dół. ta podwyżka przed swiąteczna jak co roku od 3-4 lat jest najwyzsza pózniej to juz groszowe sprawy raczej. w moich rejonach o wołowine w sklepie dalej ciezko- wniosek to co sie sprzedaje idzie na eksport ale ceny nie zachęcają do sprzedaży ale pośrednicy pekają bo jest zapotrzebowanie u przetwórców i oni tez podnoszą ceny aby zabezpieczyc sie towarem na ten okres. uwazam że te 20 gr to na początek jakby tak troche sie jeszcze wstrzymac to jeszcze skoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Dzisiaj sprzedawałem Hf - 700 kg, cena 6.80 strączka 7% okolice Buska Zdroju woj. świętokrzyskie

 

Kolego możesz napisać kto Ci tyle zapłacił?


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

WOŁOWINA ruszyla do Japoni ale bez odp..certyfikatow..wiec cena moze lekko podskoczy a potem spadnie bo nie wiadomo czy polska nie zawali spawy w odpowiednich normach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj