Skocz do zawartości
nikonn21

glebogryzaka podkoronowa w jagodowych

Polecane posty

Zygar    0

Witam. Znalazłem przypadkiem ten temat więc pomyslałem, że coś dorzucę od siebie. Niektórzy znajomi też zastanawiają się na użyciem płytko pracującej glebogryzarki pod gałęziami krzewów aby obniżyć użycie środków chwastobójczych. Nie stosowałem u siebie ale też nad tym się zastanawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

nikonn21    0

mechaniczne niszczenie chwastów, przez co ograniczyc ilość zabiegów herbicydów i dodatkowo poprawic strukture gleby

skubiii    1

Witam. Mam plantację malin i też zastanawiam się nad kupnem glebogryzarki. Zastanawiamsię tylko, którą wybrać? Unię czy Bomat? Proszę o informację, która jest praktyczniejsza i wytrzymalsza?

skubiii    1

Raczej myślę o tradycyjnej. Ponieważ nie podjadę pod korony malin hehe;)  Mam zamiar wchodzić w ekologię, wiec stosowanie różnego rodzaju oprysków na chwasty, będę musiał ograniczyć do minimum (o ile nie w ogóle). Czy też do przemieszania nawozów zielonych z glebą.

Sytuacja wygląda też następująco, że chwilowo w międzyrzędziach mam "gołą" ziemie i planuję zasiać trawę z koniczyną, ale wcześniej planuję zasiać zielone nawozy.

Mam też ziemię, którą szykuję pod maliny i tam też mam w planach wapnowanie, a później zielony nawóz. I chociażby do takich rzeczy przydałaby mi się glebogryzarka. Czy może jesteście innego zdania??

I mam też pytanie odnośnie tej trawy w międzyrzędziach? Co myślicie na temat zasiania trawy z koniczyną? Czy też może samą koniczynę (bo słyszałem takie opinie że lepiej samą koniczynę)? I czy w ogóle robić coś takiego?

Pozdrawiam 

marian7k    5

Myślałem nad czymś podobnym w porzeczce (na zasadzie pielnika mechanicznego rotacyjnego jak firma Jagoda). Zacząłem coś podobnego robić ale dzisiaj poszedłem z gracą w porzeczki i zauważyłem że korzenie są bardzo płytko w związku z tym mam wrażenie że można tym zrobić sporo złego przez przesuszenie gleby i naruszenie korzeni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się