Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamilo2277

problem przekładnia młocarni mf 187

Polecane posty

kamilo2277    1

Witam, mam pytanie czy ktoś miał problemy z przekładnią obrotów młocarni, tej za wariatorem w mf187.

Jeśli ktoś miał do czynienia z jakimś problemem związanym z tą przekładnią to bardzo proszę o kontakt.

Landfarmer    3569

Przekładnia obrotów? nie wiem o co Ci dokładnie chodzi mam MF 87 trochę przy nim robiłem wyjaśnij mi dokładnie to może pomogę

Szef wszystkich szefów  ;)

kamilo2277    1

Chodzi mi o przekładnie obrotów młocarni , taki wariator, ale w mf 87 chyba tego nie ma, tylko jest łańcuch i on napędza młocarnie. Po części problem rozwiązałem bo wymieniłem piasty i tuleje wariatora na których był luz ,ale nadal słychać stuki na trybach w środku, gdzieś musi być luz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Landfarmer    3569

No u mnie to obroty młocarni reguluje się naciągiem pasów jest taki płaskownik z otworami i na nim się ustawia siłe naciągu

Szef wszystkich szefów  ;)

bazalt50    9

Chyba zajarzyłem o co ci chodzi.

Jeżeli masz na myśli wariator, po wymianie łożysk i tulejek nadal słyszysz stuki - to prawdopodobnie masz rozbite frezy na środkowym talerzu wariatora. W takiej sytuacji nic nie zrobisz. Jeśli ustrojstwo działa poprawnie, a drażni cię tylko stukanie, to po prostu zaakceptuj to. Albo wymień cały wariator. Teoretycznie można to zregenerować w jakimś zakładzie, ale z doświadczenia wiem, że takie naprawy są dużo droższe niż nowa część.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bartekk303
      Witam   W zetorze 7441 szybko nagrzewa się olej w skrzyni biegów (10w30 oryginalny Zetora), nowa pompa hydrauliczna. Jakie mogą być tego przyczyny? 
      Pilne! Oczekuję sensownych odpowiedzi  
    • Przez kacper10
      Witam, mam problem z hydrauliką w deutz dx 85 a mianowicie tur bardzo trzęsie i wolno podnosi a na dodatek olej jest jak śmietana. Może miał już ktoś z tym doczynienia. Z góry dziękuję za pomoc??
    • Przez WiktorGorzaa
      Witam, posiada ktoś z was renault 110.54 banalne pytanie, zauważyłem tak jakby mały głośnik pod kierownica tam gdzie bezpieczniki w tym schowku, on powinien działać na zapłonie? 
    • Przez Maniek11001
      Koledzy w Johnie zrobilem kapitalny remont skrzyni biegow Power Quad. Przyczyna remontu bylo salbe cisnienie i tarpiacy wsteczny. Po remoncie jest wszytsko ok ale rewers dalej troche do tylu tarpie. Z noznego sprzegla Nie , ale z reweesu tak. Serwisant uznal ze to tak jest w tych modelach i tak musi byc. A mi to nie daje spokoju. Moze ktos mi podpowiedzieć  badz odp na przykladzie swojego ciagnika czy to faktycznie tak jest czy nie. Rewees mechaniczny na linke. Dziekuje za odpowiedzi
    • Przez Matik7171
      Witam. Byłem ostatnio oglądać ciągnik Renault Ares 540rx. Ciężko wchodzą biegi. Czasami bieg wejdzie dobrze a czasami trzeba wbić na siłę. Czym to może być spowodowane? I czego to może być wina? Pomocy..