Polecane posty

Siema wszystkim, mój problem to klima w 1550, chodzi o to ze nie chodzi:-) gdy w południe temperatura rośnie na termometrach moja klima przestaje mnie ochladzac co skutkuje sauną w kabinie i tak aż do wieczora gdy temp nie spadnie na dworze, proszę o pomoc bo w tr wakacje się ugotujr w twj kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a jak masz ustawiona klime?bo jak jest goraczka a potencjometr jest na maxa na zimno a wiatrak na 1 lub 2 biegu to klima moze po prostu zamarznac tak jest w tych kombajnach.jak by ci klima zamarzala to mozna to latwo sprawdzic gasisz kombajn otwierasz zbiornik tu przy kabinie i na zapalonym zaplonie wlanczasz wentylator z 0 na 1 bieg jezeli usluszysz takie glosne pykniecie to oznacza ze sprzegielko sie zalacza i klima powinna dzialac chyba ze jest wlasnie zamrozona wtedy trzeba calkowicie wylaczyc wentylator zeby sie odmrozila i dobrze codziennie dbac o czystosc chlodnicy

 

sam mam 1470 i u mnie z klima byl problem od poczatku najpierw w upalne dni zaczela zamarzac a potem wogole niedzialala bo niby gdzies mase gubi komputer i teraz mase mam podpieta jeszcze jedna wszystko okaze sie w te zniwa czy bede mial wkoncu spokoj

 

a mam do was takie pytanie a wasze klimy tez maja taki gwaltowny przeskok z ogrzewania na chlodzenie?czy stopniowo dodaja chlodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nic ci nie pomoze podłączanie dodatkowej masy, miałem to przerabiane nic nie pomogło. Cos inzynierowie w brazyli namodzili w sterowaniu tej klimy w nowszych modelach i tak sie rąbie, podobno w starszych typach nie ma takich problemów, wypowie się jakis uzytkownik starszych modeli? Tylko jak to przeobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

mi tez niby serwisant mowil ze w starszych modelach bylo ok.

 

maskin a tobie zamarzala czy nielonczylo?

 

bo mi najpierw zamarzala a potem nielonczylo cos w kompie i podlanczyli dodatkowa mase z bezpiecznikiem i klima dziala a tylko wyjme bezpiecznik i odrazu sie rozlancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

mi słabo chłodziła, przestawiali czujnik w inne miejsce, zmieniali sterownik, dawali drugą masę, coś pogrzebali ze zaczęła dobrze chłodzić czyli normalnie, na wylocie było chyba 9 stopni, wcześniej nie schodziła poniżej 19, lecz niestety zaczęła zamarzać i tak było już do końca. Może za dużo czynnika jest w układzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

to jak bylo 19 to ona wcale ci nie chlodzila

 

a kontrolka wysokiego cisnienia ci sie zapalala?a zamarzala ci w upalne dni czy zawsze?i po ilu godzinach ?

 

mi zamarzala jak bylo upalnie potem chlodzila a potem niedzialala i podlaczyli mase i znowu dziala tylko na jak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to.wtakim razie od czego mam zacząć, może powiecie mi gdzie ta druga masę dołożyć, albo jaki czujnik i gdzie go przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

klima zamarzała po godzinie w upałach ok 30 stopniowych. Czujnik jest w parowniku. U nie masa jest podłączona obok tej klapy we wnęce zbiornikaco sie wsiada do kabiny. Ale do czego podłączyli tą masę nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj