Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Czy ktoś miał styczność z tym ciągnikiem? Czy może nawet jeździł nim? Jakie macie wrażenia? Czy podoba wam się on? Czy URSUS powinien wprowadzić go do produkcji seryjnej??? Jakie jest wasze zdanie
Opublikowano

O i tu się milanreal1 mylisz

robili części na bakier??

a to czemu oryginał tyle wytrzymywał

a jak zrobisz remont to ani połowy

teraz to jest dopiero złom

z tą modernizacją to fakt nie było tak jak powinno być ale części do składania były dobre

moim zdaniem dobrym traktorkiem

na owe koniec lat 80-ych byłby c-362 3p

Opublikowano

@dodi Ale 1 dzień to chyba za wcześnie za odświeżenie tematu. Zresztą sam nie wiem niech modzi to sami oceniają.

 

Chodzi mi o to że ciągniki robili na bakier. Byle szybciej byle zrobione było a jakość była słaba. U mnie w okolicy facet ma c-360 która miała być na export ale jakoś tam nie trafiła. No i była lepiej wykonana. W większości 60 po 200-300mth zwolnice zaczęły wyć a w tej zwolnice wyć zaczęły po 2 tys mth.

Opublikowano

zazwyczj wyje atak a nie zwolnice

a wycie jest spowodowane nie słabą jakością detali owych czasów

lecz ułożeniem trybów

są za proste

ukośny tryb lepiej tłumi odgłosy

i jest mocniejszy (trwalszy)

Opublikowano

moim zdaniem ursusa 362 powinni produkować zamiast 360 i 3p z

silnikami 4 i 3 cyl perkinsa takie jak montowali w 4512 i takie jak w 3p

powinien byś dostępny w wersjach 4x4 i 4x2 z miękkim lub sztywnym przodem

Opublikowano

Odświerzam temat. Czy w kabinie c-362 jest wyraźnie ciszej niż w  360 czy podobnie ? Czy można włączyć wałek bez włączania pompy lub używać podnośnika bez kręcenia wałkiem ? Chodzi mi oczywiście o wałek i podnośnik niezależny a nie przez skrzynię.

Opublikowano
Dnia 5.07.2020 o 21:13, seba2017 napisał:

Odświerzam temat. Czy w kabinie c-362 jest wyraźnie ciszej niż w  360 czy podobnie ? Czy można włączyć wałek bez włączania pompy lub używać podnośnika bez kręcenia wałkiem ? Chodzi mi oczywiście o wałek i podnośnik niezależny a nie przez skrzynię.

Tak jest ciszej. W takiej kabinie

U mnie nie ma grodzi i równej podłogi ale most i podnośnik jest zakryty.

Opublikowano

atak jest skośny, jak w każdej eksportówce

w kabinie oczywiście będzie ciszej, w końcu posiada ona podłogę

co do podnośnika zależy do roku produkcji, zwykle te starcze nie miały niezależnej hydrauliki

Opublikowano (edytowane)

Mam 362 bez niezależnej hydrauliki. Jest z 1984roku. W kabinie jast ciszej. Można usłyszeć słowa drugiej osoby bez nadmiernego krzyku. Zmierzę decybele telofonem kiedyś. A tak z innej beczki to ktoś ze zgromadzonych posiada może w swoich annałach jakąś literaturę do C-362. Nabyłem instrukcję ale jest parszywa jakość. Jakieś schematy elektryczne czy naprawy. Bo mam trochę grzebania przy ciągniku. Ktoś potrafi rozszyfrować poniższy twór? 

   

IMG_20200719_221633.jpg

Edytowane przez PisiekPL
Dodatkową treść
Opublikowano

halo, czy temat żyje? mam pytanie: czy c 362 miał wał z ostrówka z frezem czy zwykły na wpust pod klin, wiem że miał pompe hydrauliczną napędzaną z wału korbowego i sam bym coś takiego chciał zrobić, ale niewiem czy orginalny wał i koło pasowe dadzą rade

Opublikowano
1 godzinę temu, happygreenpl napisał:

halo, czy temat żyje? mam pytanie: czy c 362 miał wał z ostrówka z frezem czy zwykły na wpust pod klin, wiem że miał pompe hydrauliczną napędzaną z wału korbowego i sam bym coś takiego chciał zrobić, ale niewiem czy orginalny wał i koło pasowe dadzą rade

Wał na frez, w c360 taka pompa z przodu bardzo lubi klin wybijać. U nas oryginalne koło pasowe w c362 też miało już trochę luzu. Tylko jakbyś robił pompę hydrauliczną napędzaną z wału to jako łącznik między pompą a kołem pasowych zrób na jakimś przegubie/krzyżaku. Jeśli nie będzie wszystko idelanie w osi to jakiś sztywny łącznik wybije luz, tak było w c362 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba1998
      Witam. Mam tura 3 sekcyjnego przy c360 i problem jest z podnoszeniem np ciężkiej beli podnosi do połowy chywatkiem i dalej nie chce słychać tylko przy rozdzielaczu tura syczenie wymieniłem na drugi rozdzielacz dalej jest to samo, zmierzyłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z plecaka pokazuje 170bar gdy na podnośniku podniosę kosiarkę pokazuje wtedy 110 bar, a jak przechyle chwytak z bela do siebie (czyli siłowniki sie chowają)  jak tur jest w połowie to wtedy po dodaniu gazu podniesie do góry ale tylko ruszę joystickem zeby podnieść to samo znowu mi opada do dołu dodam ze oleju mam prawie pod górna kreskę w skrzyni. Jak podnosze suche lekkie bele to bez problemu podnosi. Miałby ktos pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez DSzymczyk
      Stan bardzo dobry. W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

    • Przez Jeffer
      Witam mam pytanie do posiadaczy ciągników c360. Otóż chodzi mi po głowie zakup agregatu uprawowo-siewnego znalezionego na olx. W ogłoszeniu pisze że jest bardzo lekki ale mam obawy czy c360 da radę go unieść. Siewnik z jakim by współpracował to unia poznaniak 2.5 m 330 o wadze około 510 kg plus materiał siewny to razem gdzieś około 710 kg. Razem z agregatem pewnie będzie ważył w granicach 900 kg i boję się aby mi plecak nie strzeli albo coś innego. Czy ktoś z was ma może taki zestaw i powiem jak sprawa wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez Filip12345
      Niedługo będe robił kapitalny remont silnika c360. Mam wszystko tylko wału nie mam. Niewiem tylko jaki wybrać. Andoria, Pom Tyczyn, Ostróda czy jakis inny godny polecenia.
    • Przez TheRolnik1992
      Witam, mam problem z podnośnikiem w ursusie. Mianowicie zakupiłem używany, kompletny podnosnik. Stary plecak pękł, nowy przeczyszczony, wydmuchany, wymyty, i założony. 
      I teraz problem polega na tym: 
      Jeśli dźwignią rozdzielacza  jest przełączona na pozycyjną(P) to podnośnik dziala tylko do połowy,
      Jeśli przełączę na siłową (S) to podnosi na maksa do góry az pompa dusi, 
      Jeśli przełączę na środek (Jeśli tak w ogóle może być) to działa normalnie, tylko po dwóch podnoszeniach przełącznik wskakuje na P samoistnie i problem wraca. 
      Pytanie co może być przyczyną?
      Nie szukam konkretnej odpowiedzi ( ale było by fajnie) ale żeby wiedzieć od czego zacząć. 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v