Polecane posty

smile    0

Witam,

Stoje przed podjeciam decyzji o zakupie ciągnika. Do tej pory bylem posiadaczem c330 ale teraz zamarzylo mi sie wiecej mocy i chcialbym przesiasc sie na cos wiekszego o mocy do 60km. Po intesywnych poszukiwaniach krag zainteresowan zawezyl sie do jd1140 i ursusa 3512/2812. Stoje przed wyborem jednego z tych ciagników i chcialbym uslyszec opinie o tych traktorach ktory jest godny polecenia. Chialbym dowiedzec sie cos o jd poniewaz jest ich stosunkowo malo na rynku i nie mialem jeszcze sycznosci z tanim traktorem . Ktory wybrac? Ktory lepszy? Czekam na komentarze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Moim zdaniem ja bym wybrał większy ciągnik około 80 koni . Podobna sytuacja była u mego kolegi też miał ciapka i kupił c 360 . Okazało się ,że to był błąd i dokupił belarusa z przednim napędem . Maszyny od c 330 będą za małe do twojego wybranego ciągnika a za jakiś czas uznasz ,za będzie ci potrzebny ciągnik większy o większej mocy i koniecznie z przednim .

Ja osobiście mam john deere 2850 i jestem na razie zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile    0

W moim przypadku ciagnik do 60km da sobie spokojnie rade poniewaz nie posiadam zbyt ogromnego arealu a c330 ktora wczesniej posiadalem miala za malo mocy i czesto traktor dostawal troche w d*pe dlatego rozgladam sie za wiekszym ale nie chce tez przesadzic z wielkoscia poniewaz co za tym idzie zwieksza sie i spalanie. Wedlug mnie ciagnik o ok. 50km da sobie spokojnie rade i niebedzie zbytnio przeciazony. I napewno o wiele lepiej bedzie sie nim pracowalo i polepszy sie zarazem konfort pracy. Ciagnik 80km z 4 banaikami to juz za wiele.

Skoro juz sie pochwaliles ze posiadasz jelonka to moze powiesz cos wiecej o tej marce jak te traktorki sie spisuja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Każdy traktor jest dobry jak się nie psuje . Mój szwagier szukał ciągnika i też oglądał jelonka lecz się wystraszył ,że może nie będzie części chociaż ciągnik był stary to przy -20 zapalił za pierwszym razem i praca silnika była bardzo dobra . Mój też pali przy dużych mrozach od sztycha a średnia spalanie to 7 litrów na mg . Skręt przednich kół jest podobny przy manewrowaniu jak przy małym ciągniku ( koła przy skręcie częściowo się kładom ) Mam jeszcze mf - 235 i c - 330 i białoruś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile    0

Ja slyszalem wiele opini i to bardo roznych . Jedni zachwalaj drudzy oradzaja. Faktem jest ze czesci sa drogie tego nie da sie ukryc ale z koleji czy te ciagniki sa az tak awaryjne?? slyszalem ze takiemu ciagnikowi to nie straszne nawet 20000h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja mam 17 tyś . Do japońskich samochodów części też są drogie ale jak się mało psują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

To że się mniej psują nie znaczy że taniej wychodzi. Ja wolę coś naprawić 3x w roku po 5zł niż raz na 3 lata za 5000zł. Jd jest 3x trwalszy ale 15x droższy. Wiem po kombajnie jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile    0

Widze ze kolega na wyrobione zdanie na temat jd i nie jest ono najlepsze :)

 

Ja osobiscie jetem pozytywnie zaskoczony jakoscia wykonania oraz zastosowanymi rozwiazaniami w jd wydaja mi sie one na porzadne w koncu to firma z wieloletnia tradycja . Jestem ciekawy ja by sie spisywal ten traktor poniewaz wczesniej nie mialem stycznosci z ta marka. Mysle ze w pelni spelnil by moje oczekiwania ale jak to mowia trzeba sie przekonac na wlasnej skorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ja tylko mówię żeby nie było że nikt nie powiedział jak przy kasie będzie płacz bo wypadną oczy ze ździwienia. Jd chodzi dobrze tylko te ceny części. Tarcza sprzęgła 1050zł, zamiennik włoski 310zł, idą 2 szt. Bizon 50-60zł. Przegub kulowy 195zł, bizon 25zł, palce nagarniacza za 5szt można wymienić cały w bizonie. Ot drobnostki. Ja nie odradzam ja za części płacił nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Mój jelonek od 6 lat nie miał poważniejszej awarii a sąsiad przy swoim zetorze ciągle grzebie i cały czas jest ulany . Gdy trzeba zarabiać okazuje się ,że trzeba naprawiać tego bizona . W Polsce takie części jak tarcze sprzęgłowe to nabijają nowe okładziny regenerują części . Gdyby tak było jak kolega Rolnik pisze to by nikt tego nie chciał wziąć do ręki .

Ja myślę ,że jak się trafi na awaryjny sprzęt to każdy będzie nie dobry . Polacy zakładają przednie napędy , turbiny , wspomagania to nie będzie do nich trudna naprawa jelonka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile    0

Mysle ze z czesciami nie bedzie wiekszego problemy ale jesli chodzi o cene to fakt rachunek bedzie o wiele wiekszy przy zakupach do jd. Widze ze przekonam sie dopiero na wlasnej skorze co do jd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Przy zakupie nie trzeba kupować taniego tylko trochę przepłacić . Ja za swojego przepłaciłem ale przez te lata nic nie dołożyłem i koniecznie musi być sprowadzony i najlepiej z turem bo takie małe moce przeważnie wykorzystują do paszo wozów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam, waham się przed zakupem właśnie john deera 1140 i mam pytanie o części cena wiadomo wysoka ale jak z ich dostępnością i gdzie by ich szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj