Szejk

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330

Polecane posty

czarnyyyy    4

Moim zdaniem to wiele osob odstrasza tym srodkiem. I mozliwe,ze zamysl byl taki,zeby sie w oczy rzucaly,ale jak ktos pare godzin porobi ciagnikiem to bez patrzenia,wie gdzie co jest. Wiec pomysl mieli raczej nietrafiony. Gdyby nie to wnetrze,to mielibysmy bardzo trudna decyzje do podjecia,bo znam dealera Deutza i wiemy,ze maja super obsluge i pewnie bysmy sie skusili na ten ciagnik,ale srodek przekonal nas do JD. Wkoncu cos dla oka tez musi byc,nawet przy ciagniku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zależy kto co lubi, bo jednym nie będzie odpowiadać DF a innym sraczkowate wnętrze JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Środek JD jest bardziej spokojny i elegancki, w DF walą po oczach kolory, tzw rozsypane landrynki, które jak ktoś wspomniał pasują do bardziej do przedszkola niż do ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Co do ceny to na agroshow w tym roku za Same Iron 115 czyli to samo co K610(119KM) w wersji standardowej chcieli 51 tys EURO co po obecnym kursie 3,8zł daje 193 tys zł+VAT cena wyjściowa. Co do wnętrza to dla mnie najważniejsze jest żeby było funkcjonalne a kolory maja mniejsze znaczenie w końcu nie będę nim jeździł do kościoła tylko na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

a przemo ma racje ciągnik to na pole anie na parade. tak na prawde każdy chwali to co ma i jak do tej pory to nie słyszałem żeby kto narzekał na df a w kabinie to jest kolorowo ale bardzo funkcjonalnie wszystko jest rozmieszczone a w jd nie do końca. mam znajomego i ma df a tagrze i jd i jak sam mówi df chodzi 3 rok i praktycznie zero awari a w jd choć ma go 1.5 roku już popsuła sie dźwignia rewesu i ogólnie żałuje ze dal sie na jelonka namówić i jak sam stwierdza oba ciągniki po 130 km i jednak jd pali troch więcej.

 

 

co to znaczy tagrze?? :) panuj nad ortografią i literówkami.polecam mozilla firefox.moderator


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A dla mnie wyglad wnetrza jest wazny. W samochodzie kazdy napewno spedzi mniej czasu niz w ciagniku,a jednak patrzy na wyglad,wiec moim zdaniem w ciagniku wyglad tez jest wazny. @JEDREK dziwne troche,ze jak kolega zadowolony z DF to bral jelonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

No to ja za 6330 comfort z przednim TUZem, obciążnikiem, skrzynią power quad plus 24/24 i paroma jeszcze bajerami na ofercie mam wpisane 185 tyś zł a liczę że jeszcze coś zejdzie przy zakupie ( kurs euro jak brałem ofertę był 3,8 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja za 6330 comfort z przednim TUZem, obciążnikiem, skrzynią power quad plus 24/24 i paroma jeszcze bajerami na ofercie mam wpisane 185 tyś zł a liczę że jeszcze coś zejdzie przy zakupie ( kurs euro jak brałem ofertę był 3,8 )

a gdzie takie prezenty daja??mówisz o cenie netto? nie wydaje mi się abys mógł kupić za taka cenę johna w takim wyposazonku.jak tak to pozazdrościć ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

to cena netto jakom mi gość w sycowie napisał na fakturze. A codo pod wyżek to powiedział że raczej w góre to nie pójdziejak już to troszke w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ofertę mam z 15 listopada 2008 roku a co do podwyżek to rozmawiałem z przedstawicielem JD to mówił że się nie szykuje ponieważ nie mieliby zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faful    0

Też miałem taki dylemat john deere 6330 czy deytz-fahr. Wybór był trudny gdyż posiadam john deera 5720 premium i bardzo go sobie chwale, wybór jednak padł na deutz-fahra K610 mam go od 2 miesięcy i muszę przyznać że zrobił dobre wrażenie. Nie wiem jak z awaryjnością, ale komfort pracy jest wyśmienity. Polecam tą markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A jak myślicie czy JD 6230 Premium dałby radę z 3 obrotową i z wałem na przednim tuzie?Bo zastanawiam się nad kupnem tego oto ciągnika i nie wiem jak by sprawował się na ziemiach IV klasy i piaskach???

Proszę o pomoc ;) Z góry dziękuję ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Myślę że JD 6230 bez problemu da sobie radę z 3 obrotową nawet na zwięzłej glebie. Z tego co wiem to ten JD ma 100 km, a na jedną skibę (na zwięzłych glebach) musi przypadać 30 kM (tak mi mówili przedstawiciele George-Besson), jeśli masz lekkie ziemie to JD z wałem pójdzie bez problemu.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja licze,ze 6230 da rade z czworka obrotowa. Wuja ursusem 912 tez orze 4 i jakos daje rade. Najwyzej wal sobie odpiscimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

musialaby to byc jakas leciutka czworka, no i przedni tuz by sie przydal ;)

jelen chociaz maly to ma rame, wiec nie ma strachu ze peknie obudowa tylnego mostu jak znajomemu w df agrotron 200 - 3 razy ;) podczepial zawieszanego kvernelanda 6 skib

 

i tutaj moze zgrabnie przejde do wlasciwego watku, gdyz autor tematu w jakis sposob uwaza ze licza sie dla niego 3 marki: fendt, jd, df no i jestem ciekawy co df ma takiego czego nie maja inne marki, bo jak dla mnie absolutnie niczym sie nie wyroznia. nie jest pionierem w najnowszych rozwiazaniach, silniki sa ok, ale jak najbardziej normalne, podnosnik, hydraulika, przekladnie wszystko bez fajerwerkow.

kolega kiedys powiedzial, ze df nie moze byc dobrym ciagnikiem, bo podoba sie dziewczyna jako jeden z niewielu ciagnikow (zarcik oczywiscie :) )

na naszym terenie przedstawiciel i serwis nie posiadaja najlepszej opinii, wiec w zasadzie sa spaleni i w efekcie bardzo malo df sie pojawia.

no znam tylko 4 rolnikow co posiadaja traktory tej marki wszystkie sa mega awaryjne - takie sie trafily - z tym ze 2 nic nie przedstawiaja, bo byly kupione jako dojechane uzywki, ale 2 kolejne to funkiel nowki, wszystkie to agrotrony 200, te starsze i te nowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja wybrał bym DF zamiast JD. Poniewaz u mnie serwis JD jest drozszy (85zł/h pracy mechanika JD a DF 55zł/h)a czy dobry jest JD to na ten temat sa rózne opinie a jesli chodzi o DF to nikt sie nie skarzy i sam z własnego doswiadczneie nie zawiodłem sie. w promienu 70km mam 3 serwisy DF a 2 JD. Co do DF to pracuje ich w moim regionie bardzo duzo i u wielko obszarowców jaki indywidualnych od agroplusów po agrotrony seri X. Sa tez JD seri 8020 2 sztuki ale cos pechowe chyba sa w jednym pekł wał (wada fabryczna) w drugim rozsypał sie tłok. oba ciagniki z racji czestych usterek zostały zabrane na testy do serwisu co z tego wynikło nie mam pojecia ale wiem ze lekko nie maja praca 24h na dobe to nie rzadkosc wiem ze jeden 8520 z 2005r ma ponad 8000mtg. moze DF nie zaskakuje inowacjami ale jest solidny i wytrzymały polecam ta marke


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faful    0
to mówisz ze df się lepiej spisuje ? A jak z paliwem i komfortem pracy ???

 

nie wiem jak z paliwem bo jeszcze nie robiłem pomiaru. Jeśli chodzi o komfort mam go w wersji profiline wszystko w podłokietniku więc nie narzekam ;) słyszałem że jest głośno w kabinie ale to nie prawda.

 

U mnie w okolicy jest dużo john deere, ale zaczyna przybywać także deutz-fahrów mój sąsiad ma john deera 6420SE to strasznie narzeka na jego spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
słyszałem że jest głośno w kabinie ale to nie prawda.

owszem odbior halasu jest odczuciem subiektywnym, ale liczby juz nie, a wartosc ponad 73 dB (pomiar dlg 77) to nawet gorzej niz srednio (dla k120) konkurencja schodzi ponizej 70 dB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja w moim agroplus 87 mam na zewnątrz 81db a w środku 76db i w środku wydaje mi się być wmiare cicho choć nie upieram się może inne są o wiele cichsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

deutz fahr wyróznia sie zdecydowanie na plus wobec innych marek udzwigiem, szczególnie 6 cylindrowe modele np.agrotron 150 8,5t w górnym zakresie !!!

 

ten moim zdaniem jest oszczędny na tle konkurencji K120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj