Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    6

a ajk rozpoznac ta faze 1 kolanka ? a co do lancetu czyli ze jak w ciagu dnia jest np ponad 10 stopni a w nocy schodzi ponizej 0 to ome byc opryskane ?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziken    0

Stosuje pierwszy raz środek tego roku Lancet plus na pszenżyto i mam pytanie jak jest skuteczny w zwalczaniu miotły zbożowej i chabru bławatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przez ostatnie 2 lata doskonale poradził sobie z miotłą, chabrem i przytulią, troszkę gorzej z przetacznikiem ale musi być ciepło i żadnych przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

a ja mam takie pytanie czym moge popryskać jeszcze na chwasty jeżeli lancet nie przyniesie pożądanych efektów jest zimno a po oprysku miną tydzień i efektów nie widać bardzo proszę o opinie w pogodzie miało być ciepło a jest inaczej szczególnie w nocy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie panikuj

 

 

W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka Lancet Plus 125 WG jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5 oC) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet do 6-9 tygodni. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 oC. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.
Edytowano przez razor275

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Wiecie może jak ten środek działa na rumian i dodatkowo czy można go mieszać ze środkami grzybobójczymi? Szukałem na instrukcji ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do lancetu plus a konkretnie jak długo musi być włączone mieszadło opryskiwacza żeby dobrze wymieszać ten środek wraz z dassoilem. dodam że poj. opryskiwacza to 400l.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Witam, miał ktoś z was problem w uprawach następnych po zastosowaniu środka Lancet? Jak można zneutralizować jego działanie?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Wczoraj pryskalem Lancetem pszenice. Musialem to robic innym ciagnikiem niz zwykle i troszke za malo wypsikalem ( o jakies 10%). Zadziala? Ma ktos doswiadczenia? Niby pogoda sprzyjajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaJurga    0

Mąż zastosował Lancet plus i przez ok 48h temperatura była powyżej +8'C ale na trzecią noc już był przymrozek i ta pogoda tak faluje . Mamy stresa czy wogule zaskutkuje jeżeli ma ktoś jakas praktykę proszę się podzielić wiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez claas4
      Cześć Mam do was pytanie Czy pryskaliście ziemniaki Denar na chwasty po wschodowo metrybuzyną ?   Na necie piszą że jest średnio wrażliwą odmiana i nie wiem czy mogę użyć Sencora czy muszę się zaopatrzyć w inny środek ? Pozdrawiam 
    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj