Polecane posty

Nikita_Bennet    316
ale co 8 dni dostawa tylko :(
czemu co 8 dni?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

co 8 dni może przyjechać znajomy z białorusi. taki wymysł rządu tamtejszego.

 

zapas mały bo na bierząco wychodzi do samochodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

co 8 dni może przyjechać znajomy z białorusi. taki wymysł rządu tamtejszego.

 

zapas mały bo na bierząco wychodzi do samochodu :(

 

A ile litrów kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zapewne paliwo w bańkach przy przewozie przez granicę podlegało by jakiejś opłacie celnej (chyba), a w samochodzie to nie będą Ci dokładnie sprawdzać ile masz litrów.

@mikic360 a nie myślałeś aby wyrobić sobie wizę i samemu latać po paliwo? Zależy jeszcze jak daleko masz do pierwszego lepszego cpn-u w Białorusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

jednorazowo przywozi 100 litrow w baku passata. + 10 litrów w kanistrze moze przewieżć bez żadnego problemu.

 

prywatnie nie oplaca sie wyrabiać wizy bo kosztuje to sporo kasy a samym paliwem to nawet na zero bym nie wyszedl ze wzglęu na ten przepis 8dniowy. w innym wypadku to spokojni można zainwestowac w wizę. niektorzy zalatwiaja sobię wizę firmową to jakoś inaczej ona jest traktowana przez celników ale trzeba miec dojście :) najbliższy cpn to jakieś 35 km :)

3.9 to tylko ze względu na znajomość ogólnie to olej napedowy z bialorusi to 4,2

Edytowano przez mikic360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Z Białorusi mogą przywieźć zbiornik + 10l w kanistrze. A co do zbiorników w passatach to były modele co miały 70 litrowe i coś koło 100 litrowe zbiorniki po za tym rozdmuchują je i tak udoskonalają zbiorniki żeby nie tworzyła się po zatankowaniu poduszka powietrzna. Ja obecnie po 4.20-4,40 mógłbym kupić spokojnie taką ropę. Zwykle 1 dostawa to 120l. Chociaż są i tacy magicy co i dużo więcej przywożą. Aha mogą też częściej przywozić jeśli ma kartę polaka to nawet codziennie (albo i nawet kilka razy na dzień nie pamiętam dokładnie).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas o 8 gr opuścili paliwo na stacjach i jest po 5.75 ON .

A koledzy jak komuś drogo i nieopłacalne wyrabiać wizę to dobrą opcją jest jeszcze dorwać na granicy kolegę np. Z Białorusi i że on będzie przekraczał granice a my zawsze trochę taniej możemy od niego kupić bez stania na granicy w dużych kolejkach.

U nas teraz mają znieść wizy i zrobić strefę małego ruchu granicznego ale już widzę kolejki na granicach:)

A paliwo from russia nadal 4.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Panowie czytałem ostatnio w Agorze o pewnym rolniku , który robił bio-paliwo z rzepaku litr kosztował go ok 60 groszy.!!!! A wiedz tak kupił sprzęt do tłoczenia i estryfikacji koszt ok 16tyś złotych. Z własnego rzepaku tłoczył, dodawał 10% metanolu i związek chemiczny (wodorotlenek potasu) Gdy jeszcze studiowałem energię odnawialną robiliśmy tak z oleju rzepakowego biopaliwo na zajęciach. Ale wtym artykule nic nie ma opłaceniu akcyzy dla US. Ja myślę tak sobie że dosyć nabijania kasy tym złodziejom!!! niech wszyscy zaczną robić biopaliwo z rzepaku i wykorzystywać u siebie oczywiście nikomu nic nie mówiąc :) Z tego co pamiętam, biopaliwo Bio-100% miało trochę inne właściwości, Np deutz fahr ciągniki mogą pracować na bio100, przy drobnych modyfikacjach myślę że w starego typu kombajnach (bizon) ciągnikach jest szansa aby to zdawało egzamin, będziemy samo wystarczalni w końcu niezależni!!!! Dodam z 1 tony rzepaku wychodzi od 350-430 litrów oleju ( w zależności od systemu tłoczenia)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja nie wiem co ty napisałeś, piszesz litr kosztował 60gr, a z tony rzepaku wychodzi 400litry, a rzepak po ile? np. tona rzepaku 1000zł to juz za sam rzepak na litrę wychodzi 2,5zł !! A jak rzepak po 2000zł to 5zł za litrę, więc gdzie te 60gr?? Do tego koszt zakupu urządzeń, prąd, większe zużycie niż oleju napędowego i w dodatku mniejsza moc, częstsze wymiany olejów silnikowych!

Moja rada, najpierw pomyśl, później się zastanów, bo albo ja nie umiem liczyć albo ty jesteś troche ten tego, to co pisza w gazetach to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić, najlepiej do baku to biopalliwo bedzie :lol:

 

I ty człowieku studiowałeś energię odnawialną!! :lol: :D Skończyłeś?

Jeśli się pomyliłem to wybaczcie, ale jestem w zawodówce :lol:

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
..U nas teraz mają znieść wizy i zrobić strefę małego ruchu granicznego ale już widzę kolejki na granicach:)

A paliwo from russia nadal 4.20

nawet po 4,5 krzykną na NKE

Co do kolejek to zobacz jak jest teraz: http://granica.gov.pl/

A co do tego małego ruchu to powiem Ci że jest jak YETI ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przejdź na VAT, weź zwrot akcyzy a jak będzie Ci mało to wtedy można myśleć o innym paliwie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj