Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

mikic360    16

co 8 dni może przyjechać znajomy z białorusi. taki wymysł rządu tamtejszego.

zapas mały bo na bierząco wychodzi do samochodu :(

Piotruniu25    1059

co 8 dni może przyjechać znajomy z białorusi. taki wymysł rządu tamtejszego.

zapas mały bo na bierząco wychodzi do samochodu :(

A ile litrów kupujesz?

danielhaker    827

Pewnie cały zbiornik. Zależy jakim samochodem znajomy przyjeżdża. Podobno stare Passaty mają duże zbiorniki.

danielhaker    827

Nie wiem czy można coś jeszcze poza zbiornikiem samochodu wieźć czy nie ale niektórzy przerabiają samochody, że paliwo ciągną ze zbiorniczka od spryskiwaczy B) Ruskie też są cwane :lol:

coolman111    54

Zapewne paliwo w bańkach przy przewozie przez granicę podlegało by jakiejś opłacie celnej (chyba), a w samochodzie to nie będą Ci dokładnie sprawdzać ile masz litrów.

@mikic360 a nie myślałeś aby wyrobić sobie wizę i samemu latać po paliwo? Zależy jeszcze jak daleko masz do pierwszego lepszego cpn-u w Białorusi.

mikic360    16

jednorazowo przywozi 100 litrow w baku passata. + 10 litrów w kanistrze moze przewieżć bez żadnego problemu.

prywatnie nie oplaca sie wyrabiać wizy bo kosztuje to sporo kasy a samym paliwem to nawet na zero bym nie wyszedl ze wzglęu na ten przepis 8dniowy. w innym wypadku to spokojni można zainwestowac w wizę. niektorzy zalatwiaja sobię wizę firmową to jakoś inaczej ona jest traktowana przez celników ale trzeba miec dojście :) najbliższy cpn to jakieś 35 km :)

3.9 to tylko ze względu na znajomość ogólnie to olej napedowy z bialorusi to 4,2

Edytowano przez mikic360

kokoman0    59

Z Białorusi mogą przywieźć zbiornik + 10l w kanistrze. A co do zbiorników w passatach to były modele co miały 70 litrowe i coś koło 100 litrowe zbiorniki po za tym rozdmuchują je i tak udoskonalają zbiorniki żeby nie tworzyła się po zatankowaniu poduszka powietrzna. Ja obecnie po 4.20-4,40 mógłbym kupić spokojnie taką ropę. Zwykle 1 dostawa to 120l. Chociaż są i tacy magicy co i dużo więcej przywożą. Aha mogą też częściej przywozić jeśli ma kartę polaka to nawet codziennie (albo i nawet kilka razy na dzień nie pamiętam dokładnie).

Edytowano przez kokoman0

U nas o 8 gr opuścili paliwo na stacjach i jest po 5.75 ON .

A koledzy jak komuś drogo i nieopłacalne wyrabiać wizę to dobrą opcją jest jeszcze dorwać na granicy kolegę np. Z Białorusi i że on będzie przekraczał granice a my zawsze trochę taniej możemy od niego kupić bez stania na granicy w dużych kolejkach.

U nas teraz mają znieść wizy i zrobić strefę małego ruchu granicznego ale już widzę kolejki na granicach:)

A paliwo from russia nadal 4.20

MarekUA    16

Panowie czytałem ostatnio w Agorze o pewnym rolniku , który robił bio-paliwo z rzepaku litr kosztował go ok 60 groszy.!!!! A wiedz tak kupił sprzęt do tłoczenia i estryfikacji koszt ok 16tyś złotych. Z własnego rzepaku tłoczył, dodawał 10% metanolu i związek chemiczny (wodorotlenek potasu) Gdy jeszcze studiowałem energię odnawialną robiliśmy tak z oleju rzepakowego biopaliwo na zajęciach. Ale wtym artykule nic nie ma opłaceniu akcyzy dla US. Ja myślę tak sobie że dosyć nabijania kasy tym złodziejom!!! niech wszyscy zaczną robić biopaliwo z rzepaku i wykorzystywać u siebie oczywiście nikomu nic nie mówiąc :) Z tego co pamiętam, biopaliwo Bio-100% miało trochę inne właściwości, Np deutz fahr ciągniki mogą pracować na bio100, przy drobnych modyfikacjach myślę że w starego typu kombajnach (bizon) ciągnikach jest szansa aby to zdawało egzamin, będziemy samo wystarczalni w końcu niezależni!!!! Dodam z 1 tony rzepaku wychodzi od 350-430 litrów oleju ( w zależności od systemu tłoczenia)

rafalkom555    13

Ja nie wiem co ty napisałeś, piszesz litr kosztował 60gr, a z tony rzepaku wychodzi 400litry, a rzepak po ile? np. tona rzepaku 1000zł to juz za sam rzepak na litrę wychodzi 2,5zł !! A jak rzepak po 2000zł to 5zł za litrę, więc gdzie te 60gr?? Do tego koszt zakupu urządzeń, prąd, większe zużycie niż oleju napędowego i w dodatku mniejsza moc, częstsze wymiany olejów silnikowych!

Moja rada, najpierw pomyśl, później się zastanów, bo albo ja nie umiem liczyć albo ty jesteś troche ten tego, to co pisza w gazetach to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić, najlepiej do baku to biopalliwo bedzie :lol:

I ty człowieku studiowałeś energię odnawialną!! :lol: :D Skończyłeś?

Jeśli się pomyliłem to wybaczcie, ale jestem w zawodówce :lol:

Edytowano przez rafalkom555

Nikita_Bennet    100
..U nas teraz mają znieść wizy i zrobić strefę małego ruchu granicznego ale już widzę kolejki na granicach:)

A paliwo from russia nadal 4.20

nawet po 4,5 krzykną na NKE

Co do kolejek to zobacz jak jest teraz: http://granica.gov.pl/

A co do tego małego ruchu to powiem Ci że jest jak YETI ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu