Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czujnik wspomagania to nie raz się wyświetla na desce rozdzielczej taka czerwona kierownica gdy się na maxsa podetnie koła u ciągnika a to jest tylko mała czerwona lampeczka ktura się świeci przy wskażniku od temperatury od czego ona może być?

Opublikowano

moim zdaniem ona soe powinna zapalac jak silnik osiagnie za wysoka teperature.a jesli mowisz ze caly czas sie swieci to moze masz gdzies jakies zwarcie

Opublikowano

Jeśli Ci się zapala przy tych 80-90 stopniach to jest wina na 100 % czujnika. Nie wiem dokładnie gdzie on sie znajduje w tym modelu, ale u mnie w 1221.3 jest wkręcony w obudowe termostatów przy tym czujniku co pokazuje temperature.

Opublikowano

ja zas mam problem ze swoim wskaznikiem albo czujnikiem. Nowy wskaznik stary czujnik. pokazywał ok przez kilka razy. po przekreceniu stacyjki podchodził pod około 40 stopni a teraz jak przekrece stacyjke to pokazuje juz 55-60 stopni. nie wiem czy wskazniki takie d*piate robia bo juz z nim robilem bo cewka sie masowała z obudową.

Opublikowano

U mnie w termostacie tego czujnika nie ma bo już patrzyłem właśnie za tym czujnikiem i nie moge znależć tego czujnika już tak patrzyłam bo jest w głowicy czujnik i to czasem chyba od tego jest chciałem go odkręcić ale nie moge a siłą nie chce go odkręcać bo się ukręci jeszcze i będe miał problem lakierem jest zamalowany a wiadomo jak w głowicy tempeatura jest poważna

Opublikowano

A jeszcze się tak zapytam; przy tym czujniku to ile pinów wychodzi ( 1 czy 2 )? Bo jeśli 1 to musi gdzieś być jakiś ,, przekaźnik '' który zaświecał by tą diodę, w przypadku 2 to ten czujnik miał by 2 funkcję ( pokazywania temperatury i zaświecania diody ) u mnie jest to rozwiązane dwoma czujnikami osobno. I mam rozumieć że ona się zapala w optymalnej temperaturze czyli te 80-90 stopni?

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Co Ty wypisujesz? Jaki przekaźnik?

Opublikowano

Zauważ że przekaźnik napisałem w cudzysłowiu a to dlatego że nie wiedziałem jak konkretnie to nazwać -_- Teraz już wiem że ten czujnik z 2 pinami to jest od temp. i od lampki, to pewnie on taki ma i musiało sie coś w nim popsuć. Koszt 20 zł

Opublikowano

ten czujnik ma dwa wyjścia i może tak jest jak mówisz a ta lampka to mi się świeci gdy zapale ciągnik gdy jest nie rozgrzany nawet i jeszcze jakiś sygnał jest do tego i piszczy mi nad głową dobrze że jest radio bo takto by nie wysiedział a patrzyłem na termostat i jest w porządku wszystko z nim i do chłodnicy czy się płyn przelewa i jest wpożądku chłodzenie cieczy jest więc nie mam obaw że się zagotuje płyn i że dojdzie do jakiegoś uszkodzenia większego musze po kablach przeleciec i to znależć o czym ty właśnie mówiłeś

Opublikowano
Dnia 3.03.2014 o 20:03, kamil496 napisał:

Jeśli Ci się zapala przy tych 80-90 stopniach to jest wina na 100 % czujnika. Nie wiem dokładnie gdzie on sie znajduje w tym modelu, ale u mnie w 1221.3 jest wkręcony w obudowe termostatów przy tym czujniku co pokazuje temperature mi w mtz temperatura nie rośnie wyżej niż 40 stopni złe działa czujnik czy termostat nawalił 

 Mi temperatura nie rośnie wyżej niż 40 stopni złe działa czujnik czy termostat nawalił 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez piterwx2
      Witam jak podłączyć ten wskaźnik czyli ,które to masa a ,które to czujnik. Są dwa wyjścia T, B i +
    • Przez Drak1988
      Witam, przenoszę temat (dubluję, ponieważ zamieściłem go nie w tym dziale, a niestety sam nie mogę tematu przenieść)
       
      Witam serdecznie kolegów.
      Ww moim JD6100 mam następujący problem. Po pewnym czasie zaczął mi szwankować wskaźnik paliwa, aż w końcu przestał zupełnie wskazywać poziom. Prawdopodobnie od początku jak go kupiłem, nie działała pompka paliwa, ale nie jest to pewne, w tej chwili nie działa. Pomyślałem, że pewnie do wymiany wskaźnik + pompka, jednak po zdjęciu dekielka i dostaniu się do złączki od pompki/wskaźnika (złączka 3pin) i pomiarze napięć okazuje się, że na jałowo (po przekręceniu kluczyka) na pompce mam napięcie około 7V zamiast 12. Szukając dalej, udało mi się ustalić, że po przekręceniu kluczyka nie załącza się przekaźnik odpowiedzialny za pompkę paliwa. Na styku przekaźnika jest napięcie 12V (na cewce brak), myślałem, żeby zewrzeć przekaźnik na próbę jakimś drutem, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł bo być może jakiś układ nie pozwala na załączenie się przekaźnika bo wykrywa awarię i po takim zwarciu może być więcej szkody niż pożytku.
       
      Teraz 2 pytania:
      1. W którym momencie powinna załączać się pompka paliwa, czy zawsze po przekręceniu kluczyka, czy tylko po spadku ciśnienia w przewodach paliwowych?
      2. Czy miernik poziomu paliwa (pływak itd) potrzebują zasilania do wskazywania poziomu? Sprawdzałem rezystancje między pinami przy różnych poziomach paliwa i w sumie nie zauważyłem znacznych zmian (max 0.7ohm i to w sumie dość losowo, co bardziej wskazywało na znaczny błąd pomiaru).
       
      Dodam, że po przekręceniu kluczyka, wskazówka wskaźnika paliwa przechodzi z położenia spoczynkowego (poniżej czerwonego pola), na jego początek, więc chyba sam wskaźnik jest OK. Dzisiaj chciałem rozebrać skrzynkę z przekaźnikami i bezpiecznikami, jednak ilość kabli jaka tam dochodzi mnie przeraziła i chwilowo nic nie ruszałem.
       
      PS: Czy po przekręceniu kluczyka do pozycji tzw zapłonu powinna migać żółta kontrolka z wykrzyknikiem? (kontrolka ta gaśnie po odpaleniu ciągnika).
       
      PS2: Przez pomyłkę chyba nie ten dział, jeśli to możliwe to proszę o przeniesienie do głównego działu Ciągniki rolnicze -> John Deere (bo chyba ten będzie najodpowiedniejszy)
       
      Pozdrawiam
      Darek
    • Przez daniello7745
      Pytanie od "świeżego" użytkownika Fendt'a. Gdzie znajdę złącze przewodów elektroniki "E"? W instrukcji, którą posiadam, opisane są konkretne piny, ale nie wiem, gdzie szukać tego złącza. Potrzebuję tego do sprawdzenia ciągłości przewodów od czujnika poziomu paliwa, ponieważ wskaźnik "pływa" od max do min. 
    • Przez arektom
      witam. ostatnio zniknęły mi z wyswietlacza wskazniki temperatury i paliwa. pokazuje caly czas rezerwe. mial ktoś taki problem? zapomnialem dodac ze to ares 715
       
    • Przez kellyq
      cześć
      Znajdzie się jakaś dobra dusza która by zmierzyła jaki jest gwint w czujniku temperatury wody w mtzcie np takim. Chodzi o tą dużą nakrętkę którą przykręca się czujnik.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v