Zaloguj się, aby obserwować  
ciosany

Renta Chorobowa- KRUS- A posiadana Ziemia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciosany    0

Witam wszystkich, jestem nowy. Mam do Was pewne pytanie a że sprawa jest hmm pilna i szukam odp lecz nie mogę znajść precyzyjnej odpowiedzi to pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

 

Sprawa polega na tym że Babcia z Dziadkiem przepisali gospodarstwo na syna. Babcia była na rencie CHOROBOWEJ. Po paru latach Syn i Dziadek zmarł (10 lat temu). Gospodarstwo to sprawą spadkową Sąd podzielił na Babcię i jej Córkę. Babcia otrzymała 0,93 ha Córka 1,2 ha.

 

Czy BABCIA powinna zgłosić do KRUS fakt że posiada ziemie na siebie. Czy mogą jej zatrzymać rentę z tego powodu? Ma 74 lata i jest cały czas na rencie chorobowej.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak 10 lat nie zgłaszała to poco to teraz robić jak powieszchnia działki nie przekracza 1ha przeliczeniowego to nie powinni zabrać jej renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Babcia jak ma 74 lata to ma emeryturę nie rentę [może nawet nie wie] a 93 ary to działka nie gospodarstwo i zgłaszać nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciosany    0
Napisano (edytowany)

Yhy, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź i za pomoc.

Edytowano przez ciosany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez barczjano1988
      Witam 
      Małe pytanie do ilu lat wstecz krus może żądać spłaty składek. Brat mojej Mamy posiada gospodarstwo razem z żoną jakieś 10 lat temu żona go wypisała ponieważ pracował za granicą, w sumie wyszło tak że trochę pracował trochę nie nie był ubezpieczony. Teraz chcą przepisac gospodarstwo na syna ale boją się ile lat wstecz krus każe płacić składki?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj