Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
ciosany

Renta Chorobowa- KRUS- A posiadana Ziemia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciosany    0

Witam wszystkich, jestem nowy. Mam do Was pewne pytanie a że sprawa jest hmm pilna i szukam odp lecz nie mogę znajść precyzyjnej odpowiedzi to pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Sprawa polega na tym że Babcia z Dziadkiem przepisali gospodarstwo na syna. Babcia była na rencie CHOROBOWEJ. Po paru latach Syn i Dziadek zmarł (10 lat temu). Gospodarstwo to sprawą spadkową Sąd podzielił na Babcię i jej Córkę. Babcia otrzymała 0,93 ha Córka 1,2 ha.

Czy BABCIA powinna zgłosić do KRUS fakt że posiada ziemie na siebie. Czy mogą jej zatrzymać rentę z tego powodu? Ma 74 lata i jest cały czas na rencie chorobowej.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc.

marekfarmer    6616

jak 10 lat nie zgłaszała to poco to teraz robić jak powieszchnia działki nie przekracza 1ha przeliczeniowego to nie powinni zabrać jej renty.

Kto drugiego łaje, niech sam przykład daje

Głupiemu ustąpić, sto dni odpustu dostąpić.

Głupi  marzy  o bogactwie, a mądry  o  szczęściu

Szymi40    483

Babcia jak ma 74 lata to ma emeryturę nie rentę [może nawet nie wie] a 93 ary to działka nie gospodarstwo i zgłaszać nie musi.

Wiadomość z agroFakt.pl

ciosany    0
Napisano (edytowany)

Yhy, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź i za pomoc.

Edytowano przez ciosany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Hubert21
      Witam szukałem takiego tematu ale nic nie znalazłem więc postanowiłem napisać nowy temat a teraz do żeczy chodzi mi o to że do września byłem ubezpieczony ze szkoły ale teraz skończyłem edukacje i nie mam ubezpieczenia i niewiem czy musze się ubezpieczyć w krusie czy mogę być ubezpieczony przy rodzicach
    • Przez mariusz27
      Witam szukalem ale nie widzialem niczego co mnie nurtuje jesli nie trafilem z tematem przepraszam . Mianowicie co myslicie o krusie jak tak naprawde powinien wygladac ten system co powinno sie zmienic apstarch*jac o zmianach wprowadzonych przez ten ,,wspanialy rzad,, jak do sie powinno uszczelnic by byl naprawe odzwierciedlenie prawdziwych rolnikow ich iloscia i pozwalajacy w przyszlosci zapewnic byt tym ktorzy karmia ten kraj i wynagrodzeniem za trudy wieloletniej pracy ,,,, pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
    • Przez mumio
      Zdarzył się wypadek (dość głupia sytuacja), rolnik zostal uderzony przez koguta w żylaka. Żylak pękł, rozlał się i leczenie już trwa ogólnie drugi miesiąc. KRUS został powiadomiony na drugi dzień jednak to jest hodowla do własnych celów (dwa koguty i kilka niosek) i nie jest zarejestrowana. KRUS na podstawie tego odmawia przyjęcia wniosku o odszkodwanie. Czy można jakoś jeszcze dochodzić odszkodowania w tej sprawie? Rolnik ubezpieczony jest także w drugim ubezpieczycielu i tam bez problemu wypłacą odpowiednią kwotę na podstawie dokumentów.
    • Przez Bartekj1994
      Witam.
      Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam
    • Przez mariuszk988
      Witam.
      Mam gospodarstwo rolne, powyżej 3 ha przeliczeniowe, opłacam krus. W sierpniu wziąłem ślub, żona jest zarejestrowana w PUP. Żona nie chce opłacać KRUSu, bo wtedy nie będzie już bezrobotną, poza tym, przy ewentualnym dziecku bardziej opłaca się być bezrobotnym niż opłacać krus. Byliśmy dwa razy w KRUS. Za pierwszym razem, pani numer 1, powiedziała, że żona musi napisac pisemko, iż zrzeka się opłacania składek + nie będzie chciała z tego tytułu w przyszłości żadnych rozczeń. Napisaliśmy to pisemko, poszliśmy drugi raz i pani numer 2 zwyczajnie nas zjechała od dołu do góry, że jak to w ogóle możliwe, że nie chce płacić składek. Żona się zdenerwowała, powiedziała, że ostatnio nie było problemu, jest pisemko, miało być ok, a teraz ktoś coś narzuca. Oprócz tego powiedziała, że zwyczajnie nie opłaca się jej opłacać tych składek, bo z pup, ma za darmo ubezpieczenie i szanse na dofinansowanie studiów podyplomowych i innych, a krus chce tylko brac pieniądze, które jej nic nie dadzą.
      I teraz pytanie... co robić, by żona nie musiałą opłacać krusu?
      Nie jest dopisana do gospodarstwa, żadne z nas nie zmieniło również adresu zameldowania.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.