Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
ciosany

Renta Chorobowa- KRUS- A posiadana Ziemia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciosany    0

Witam wszystkich, jestem nowy. Mam do Was pewne pytanie a że sprawa jest hmm pilna i szukam odp lecz nie mogę znajść precyzyjnej odpowiedzi to pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Sprawa polega na tym że Babcia z Dziadkiem przepisali gospodarstwo na syna. Babcia była na rencie CHOROBOWEJ. Po paru latach Syn i Dziadek zmarł (10 lat temu). Gospodarstwo to sprawą spadkową Sąd podzielił na Babcię i jej Córkę. Babcia otrzymała 0,93 ha Córka 1,2 ha.

Czy BABCIA powinna zgłosić do KRUS fakt że posiada ziemie na siebie. Czy mogą jej zatrzymać rentę z tego powodu? Ma 74 lata i jest cały czas na rencie chorobowej.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc.

marekfarmer    5800

jak 10 lat nie zgłaszała to poco to teraz robić jak powieszchnia działki nie przekracza 1ha przeliczeniowego to nie powinni zabrać jej renty.

Jan Kochanowski

Modlitwa o Deszcz

Wszego dobrego Dawca i Szafarzu wieczny,
Tobie ziemia, spalona przez ogień słoneczny,
Modli się dżdża i smętne zioła pochylone,
I nadzieja oraczów, zboża upragnione.

Ściśni wilgotne chmury świętą ręką swoją,
A ony suchą ziemię i drzewa napoją
Ogniem zjęte; o, który z suchej skały zdroje
Niesłychane pobudzasz, okaż dary swoje!

Ty nocną rossę spuszczasz, Ty dostatkiem hojnym
Żywej wody dodawasz rzekom niespokojnym.
Ty przepaści nasycasz i łakome morze,
Stąd gwiazdy żywność mają i ogniste zorze.

Kiedy Ty chcesz, wszytek świat powodzią zatonie,
A kiedy chcesz, od ognia jako pióro wspłonie.

Szymi40    413

Babcia jak ma 74 lata to ma emeryturę nie rentę [może nawet nie wie] a 93 ary to działka nie gospodarstwo i zgłaszać nie musi.

Wiadomość z agroFakt.pl

ciosany    0
Napisano (edytowany)

Yhy, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź i za pomoc.

Edytowano przez ciosany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jarekvip99
      Chcialem zapytac czy ktos z was lub waszych rodzicow posiada rente chorobowa z krus od niedawna? ile ona wynosi? Pytam bo ojciec ma przeszlo 30 lat skladkowych w Krus gospodarstwo jest wspolwlasnoscia razem z mama. Tata jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym czeste zawroty glowy nie moze sie przychylic i wstac raptownie problemy z chodzeniem. ma dopiero 55 lat czy moze ubiegac sie o rente chorobowa? czy wtedy by musial przepisac gospodarstwo czy poprostu byloby ze mama prowadzi wraz ze mna jako domownikiem? czy po ukonczeniu 65 lat czy tam 67 by mogl z renty przejsc na emeryture bo ona na pewno by byla wyzsza.
    • Przez avatarzaq12wsx
      Witam mam pytanie do was w tym miesiącu skończyłem technikum i moje pytanie jest następujące czy będę otrzymywał jeszcze rentę przez wakacje??
    • Przez przem159
      Witam, moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 10 ha, i chcą mi dać polę w dzierżawe abym miał powierzchnię gruntów rolnych do młodego rolnika, i teraz mam pytanie czy musi rodzicom zostać 1ha pola aby byli ubezpieczeni?, jeśli tak to musi być to hektar przeliczeniowy czy fizyczny, bo już sam nie wiem
    • Przez jjacekk4
      Witam

Pierwszy raz wziąłem zwolnienie l4 dostałem na 7 dni i wiem że kolejnego nie będzie, wziąłem tylko dlatego że musze usprawiedliwić egzamin na uczelni
      Moje pytanie czy musze to zwolnienie dostarczyć do krus ,
    • Przez pablo190293
      Witam , Dwa lata temu Ojciec przepisał mi gospodarstwo i wziąłem premie na Młodego rolnika , teraz skończyłem szkołe rolniczą i zdecydowałem sie zacząć nauke w szkole Haering'a . Tam jest część nauki i praktyk i podpisuje się umowe o prace i będe ubezpieczony w zusie . Chciałbym sie dowiedzieć jak to będzie wyglądało , czy będę musiał płacić krus i zus czy tylko zus . Może miał ktoś taką sytuacje i wie jak to wygląda ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.