lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

freetaxi    947

Wkrótce.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbark91    0
5 godzin temu, TheEnd napisał:

Panowie, faktura w przypadku zaliczki za maszynę to musi być vat czy proforma też się liczy jako dokument do wniosku o płatność?

Proforma również się liczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek327    1

Ma ktoś sprawdzone info jak to będzie z wymogiem płatności bezpośrednich ? 

Podobno w tym naborze miał być zniesiony ten wymóg. Lecz niedawno udostępniono rozporządzenie proponowanych zmian w którym nic o tym nie wspominają niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z babka z Wawki która ogarnia ten program - nazwijmy to- z pozycji centrali Arimr. Prawdą jest większość stwierdzeń które tu padły- tzn ze pieniędzy nie brakuje, ze jeśli będzie zgoda to dostanie prawdopodobnie każdy kto ma min 4pkt, ze czekamy na decyzje Komisji w sprawie przesunięcia środków. I tu jest słowo klucz- czekamy na "decyzję "... niekoniecznie " zgodę " ... Komisja wcale nie musi wydać zgody! To że do tej pory takie zgody były wydawane to wcale nie przesądza, ze tym razem tez tak będzie...bo Komisja równie dobrze może tym razem odmówić i nic na to nie poradzimy...A dobrze wiecie jakie na dzień dzisiejszy mamy stosunki i jakie są polityczne napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ostatnio dzwoniłem do departamentu działań premiowych z jakimś pytaniem . Poziom wiedzy - brak słów . Na forum są osoby które same sobie robiły wnioski z większa wiedza 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Najpiekniejszy napisał:

Rozmawiałem z babka z Wawki która ogarnia ten program - nazwijmy to- z pozycji centrali Arimr. Prawdą jest większość stwierdzeń które tu padły- tzn ze pieniędzy nie brakuje, ze jeśli będzie zgoda to dostanie prawdopodobnie każdy kto ma min 4pkt, ze czekamy na decyzje Komisji w sprawie przesunięcia środków. I tu jest słowo klucz- czekamy na "decyzję "... niekoniecznie " zgodę " ... Komisja wcale nie musi wydać zgody! To że do tej pory takie zgody były wydawane to wcale nie przesądza, ze tym razem tez tak będzie...bo Komisja równie dobrze może tym razem odmówić i nic na to nie poradzimy...A dobrze wiecie jakie na dzień dzisiejszy mamy stosunki i jakie są polityczne napięcia.

Post żeby siać zament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Nie wróżcie już bo Pawelol zaraz na zawał zejdzie 😁 zawsze jakiś się znajdzie co będzie mędrkować spokojnie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parnasus99    0
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Ostatnio dzwoniłem do departamentu działań premiowych z jakimś pytaniem . Poziom wiedzy - brak słów . Na forum są osoby które same sobie robiły wnioski z większa wiedza 

A ja dla odmiany jak ostatnio zadzwoniłem to nawet z samym naczelnikiem oddziału rozmawiałem. Każdy urząd działa inaczej...

Ale teraz nie o tym. Pytanie za sto punktów:
Czy ktoś kiedyś zmieniał maszynę którą miał wpisaną w biznesplanie na etapie po wypłaceniu pierwszej raty ale przed wypłatą drugiej?
Chodzi mi o sytuację, gdzie dostajemy pierwszą ratę, kupujemy część maszyn i zaczynamy działać ale z czasem okazuje się że te maszyny które jeszcze musimy kupić w ramach biznesplanu nie do końca nam są potrzebne i przydałoby się zmienić na inne. Mówię tutaj o zmianie w ogóle na inną, nie o zmianie parametrów tej samej maszyny.

Edytowano przez parnasus99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetka    0

W proponowanych zmianach nie było nic o zniesieniu wymogu płatności. Tylko opiniowali takie zmiany i był o tym na wiosnę artykuł. Dlatego pytam się czy komuś udało się to obejść ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dość dawna- z różnych względów- temat dotacji nie jest mi obcy. Od dość dawna też obserwuję to forum- choć nie brałem w nim dotychczas czynnego udziału, ale od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem opublikowania tu kilku postów odpowiadających na wiele ważnych pytań jakie tu padały, które nie otrzymały konkretnych odpowiedzi lub odpowiedzi wprost wprowadzały w błąd. Chciałem opisać - jakią forme działalności/ opodatkowania/ubezpieczenia wybrać- szczególnie w kontekście zmian jakie są szykowane w zakresie miedzy innymi składki zdrowotnej...Troche o podatku Vat. Co można zmieniać i kiedy- we wniosku, biznesplanie, sprzęcie- na różnych etapach, co przechodzi a co nie... O wycofywaniu, ponownym skladaniu, odmownej decyzji, odwołaniu...i wiele wiele wiecej . Tematów jest sporo i moim zdaniem przydałoby się to usystematyzować i opisać. Natomiast po odzywkach Pedro2 typu-"zawsze jakiś się znajdzie co będzie mędrkować". Czy Pawelo- że moj post jest-  "żeby siać zamęt". To już mi się odechciało...Z pewnością i Pedro i Pawelo bez siania zamętu i bez medrkowania podzielą sie wiedzą i w pełni profesjonalnie i merytorycznie odpowiedzą na wszystkie pytania... A co do mojego pierwszego posta to oczywiście nie chodziło mi o to żeby kogoś straszyć czy " siać zamęt " a jedynie zwrócić uwagę na możliwy inny scenariusz. Na tym więc kończę moje "medrkowanie" na tym forum. Jeśli coś tam u kogoś jednak "zasiałem" to przepraszam- proszę skosić lub prysnać Roundup-em może nie wykiełkuje. 3majcie się.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Co za gość, rozpisać się czego to by nie mógł zrobić i na koniec dać znać, że wszystko przepadło bo poczuł się urażony. Normalnie jakbym widział moją 3letnią córkę. Co za dziecko

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Nick mowi sam za siebie. Najpiękniejszy - zabrakło miejsca na dopisanie - i najmądrzejszy
Nick mowi sam za siebie. Najpiękniejszy - zabrakło miejsca na dopisanie - i najmądrzejszy
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Czy to aby znowu nie ten artysta co wszystkich nas tu zwyzywał i do masy na priv jakieś durnoty wypisywał... 🤔😋 

Ja jak coś wiem to się dzielę, nie jednemu coś pomogłem i nie jeden mi tu pomógł i nikt się z tym nie obnosi. Takich paniczów nam tu nie trzeba... 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Pewnie to ten sam . Ja uważam ze jesteśmy tu prawie w większości rolnikami i trzeba sobie pomagać i mówić jak coś się wie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nieźle dali mi popalić z tą fakturą, planowałem zmienić biznes plan jeżeli chodzi o maszyny ale w agencji twierdzą że takie zmiany mogą odrzucić, a mi po prostu po prawie roku czasu od pisania tego biznesplanu udało się przetestować w praktyce kilka innych maszyn i zmianę uważam za konieczną. I tu pytanie, jest to kwestia uzasadnienia czy tylko ich dobrej woli żeby taką zmianę zaakceptować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Słyszał ktoś coś na temat kontroli jeszcze przed wypłatą premii? Takie info dostałem w agencji od osoby sprawdzającej wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie. Normalna sprawa. Sprawdzą dokumenty, które złożone były z wnioskiem. Nie ma się czego obawiać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
4 minuty temu, freetaxi napisał:

Nie ma się czego obawiać

A w przypadku gdy się coś zgadzać nie będzie? np z maszynami które miałem na dzień składania biznesplanu  i są tam ujęte a dziś ich nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprawdzają raczej dokumenty składane z wnioskiem o pierwszą ratę.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0

Witam. Czy ktoś się może orientuje co z " podwójnym KRUS " od 2022 r ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj