lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

bialy2005    582
pedro2 napisał:

Wypożyczalnia sprzętu warsztatowego, ogrodniczego. Można sobie doposażyć gospodarstwo ładnie

PATr napisał:

9 godzin temu, bialy2005 napisał:

To w sumie żona 😃

 

i właśnie wiele tematów zablokowanych przez moją działalność

 

Mobilny serwis, trochę kluczy, gwintowników i innych dupereli i samochód i po kasie

Ja chciałem kupic cos co będzie zarabiało, ale po zmianach w marcu juz nie mogę, nakupic dupereli za 200tys zatrudnić pracownika placic ZUS to tak średnio mi się usmiecha, ten mobilny serwis czytaj autko dostawcze nie głupi pomysl😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

O jakich zmianach mowisz ? Jaka działalność planowałes we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
28 minut temu, bialy2005 napisał:

 

Ja chciałem kupic cos co będzie zarabiało, ale po zmianach w marcu juz nie mogę, nakupic dupereli za 200tys zatrudnić pracownika placic ZUS to tak średnio mi się usmiecha, ten mobilny serwis czytaj autko dostawcze nie głupi pomysl😀

Każdy przypadek inny. Jeśli musi być pracownik to faktycznie bez sensu. Ale na samozatrudnienie bardzo fajny pomysł. 

W wiosce kolegi żona wzięła berlingo i łóżko specjalistyczne na masaże, fitness i takie tam.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
masa24 napisał:

O jakich zmianach mowisz ? Jaka działalność planowałes we wniosku?

W marcu dostali nowe wytyczne widziałem foto tego dokume tu, wykluczyli wszystko co związane z transportem, ja miałem naczepe wywrotkę i wage pod kod magazynowanie i przechowywanie. A w ubiegłym roku spokojnie to przechodziło. Nawet teraz ciągam naczepe która wynajmuje od goscia co kupil ja na ten program ten nowy szary bodex😃


wpisaliśmy na sztukę cos innego zeby tylko wydali decyzję, a teraz muszę coś wymyślić lub odpuścić to.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Przewóz osób na wesela komunie imprezy. Kolega z wioski wziął merca e klasa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

U mnie brat toyote rav na taksówkę . Może jakaś ładowarkę bo tez taki wniosek robiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Samochód mam roczną x5, ładowarkę wlasnie wpisaliśmy na sztukę ale za 200 ciezko cos kupic


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czmielo    0

Hej dostałem pozytywną odpowiedź i mam takie pytanie mianowicie wycena na narzędzia była robiona w tamtym roku teraz okazało się że np w tym już nie ma w sprzedaży tego modelu tylko jest nowy cena przybliżona jak będą pieniądze to kupować inny i potem robić zmiany po całych zakupach czy najpierw to zgłaszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
6 godzin temu, pedro2 napisał:

Przewóz osób na wesela komunie imprezy. Kolega z wioski wziął merca e klasa

Przecież tego typu biznes nie ma żadnej opłacalności. Żeby zarabiać na tym to trzeba dobre vip kursy łapać jakieś lotniska ganiać hotele drogie a nie wesela czy inne tego typu. Jakim cudem dali? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Czmielo napisał:

Hej dostałem pozytywną odpowiedź i mam takie pytanie mianowicie wycena na narzędzia była robiona w tamtym roku teraz okazało się że np w tym już nie ma w sprzedaży tego modelu tylko jest nowy cena przybliżona jak będą pieniądze to kupować inny i potem robić zmiany po całych zakupach czy najpierw to zgłaszać

Ile pkt miales? Zatrudniasz kogos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czmielo    0

Szczerze to nie wiem ile pkt bo list poszedł na wioskę i jeszcze nie przeczytałem ale wiem że pozytywne jutro będę wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Przecież tego typu biznes nie ma żadnej opłacalności. Żeby zarabiać na tym to trzeba dobre vip kursy łapać jakieś lotniska ganiać hotele drogie a nie wesela czy inne tego typu. Jakim cudem dali? 

Jarka będzie woził może 🤭 nie on pierwszy i nie ostatni. Papier wszystko przyjmie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
36 minut temu, pedro2 napisał:

Jarka będzie woził może 🤭 nie on pierwszy i nie ostatni. Papier wszystko przyjmie

Polityków kiedyś woziłem, ale to nie na takiego chłopka biznes, i od tego jak najdalej. To biorę i ja na drugi rok nowa limuzynę co będę jeździł starym wozem jak tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Dnia 15.07.2021 o 13:11, masa24 napisał:

U mnie brat toyote rav na taksówkę . Może jakaś ładowarkę bo tez taki wniosek robiłem 

Sedan/SUV na inny kod niż taxi przejdzie? Na jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
masa24 napisał:

To stawiaj Biny albo hale 

biny mi nie pasują, a za 200 hala to szopka teraz😀

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Cos wiadomo o zwiększeniu budżetu?
Cos wiadomo o zwiększeniu budżetu?
Cos wiadomo o zwiększeniu budżetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davmix    1

Według informacji które dostałem z agencji wszyscy powyżej 4 punktów dostaną premię tylko muszą poczekać na decyzję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
Dnia 15.07.2021 o 13:54, masa24 napisał:

To stawiaj Biny albo hale 

Siema. Kolejne decyzje spływają? Coś wiadomo kiedy reszta dostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbolix88    0

Witam szanownych forumowiczów. Pytanie które tu chyba jeszcze nie padło... Czy po otrzymaniu premi i zobowiązaniu sie do założenia i prowadzenia firmy czy jest możliwość żeby zamienić JDG na spółkę z o.o? Ktoś spotkał się z czymś takim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

99.99% nie to działanie jest dla osób fizycznych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Kase wypłacają równo po 3 miesiącach czy wcześniej?
Kase wypłacają równo po 3 miesiącach czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj