Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Rabe werk 3x30 na lekkei ramie

 

Myślałem o 2x35 rabe ale tu nie dołożę 3 skiby a na nie których polach będzie to mało. Czasem jak orałem to pod górkę bym na 3 skiby spokojnie orał. Z górki na 4.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Aha Rabe werk to dobre pługi będzie na ramie z płaskowników :) zależy jak masz dużo kamieni to będzie Ci go wybijało z ziemi :) wiem coś o tym


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Do 3512 minimum 6t autosana. Mam taką i jak nie ma wolnego innego ciągnika to i c330 daje rade, nawet pod większe wzniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja swoim 3512 ciągam przeważnie 2 przyczepy 4 tonowe D44b i meprozet kościan T058. Z obstawkami wchodzi 12t zboża na obie i ciągam je około 10km po drodze asfaltowej, pełne przyczepy daje radę wyciągnąć z pola ale bez zawracania i górek, a największa przyczepę jaką ciągnął to ruską z 15 tonami zboża. Myślę że te 8-9 ton to wystarczająco jak na taki ciągnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

ja raz ciągnołem ursusem 3512 2 przyczepy jedna z cementem druga z piaskiem radził sobie dobrze tylko jest bardzo lekki i jak jechałem z góry nie było chyba powietrza w hamulcach przyczepy zaczeły wyprzedać ciągnik, wszystko skończyło się w rowie koło drogi przewróciło ciągnik i przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Toś niezły kierowca z ciebie. Ja nie używam hamulców i jakos nie wpadłem do rowu z przyczepą ani z dwoma.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

jechał mój tata ale jak sie pisze to ze ja, ale to była duża góra nie wiem czy będziesz kojarzył ale to było jak sie zjeżdza z koniuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

Ja orze 3512 2 skibowym ale skiby są zarąbiście duże. Orka na 2H to jest śmierć dla tego ciągnika. Orkę powinno wykonywać się na wysokich obrotach ale na niższym biegu, jeszcze do tego Perkins 3. Ja orkę wykonuje na 1H praktycznie zawsze a jak jest górka to na 4L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja ma mf235. podpinam do niego grudziądza 3x35 i orze na 1H na 20-25cm. i nie mam problemów na żadnej górce


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.na wiosne mam zamiar kupic ursusa 3512 oraz opryskiwacz pilmet 615xl i zastanawiam sie czy podczas pracy nie bedzie podrywało przodzu.ciagnik ma standardowo 100 kg obciaznikow na przodzie z mozliwoscia dolozenia kolejnych 100kg.z gory dzieki za wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeżeli masz masz możliwości to dołóż kolejne 100kg gdyby te standardowe okazały się mało. Mi się wydaje, że powinny starczyć te standardowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Raczej poderwie ale jak będzie 200 kg z przodu to powinno być OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja zakładam siewnik do nawozu [Amazone ZAU1800 z plandeką] który waży 350 kg i sypie 500 kg nawozu to go podrywa, ale nie mam obciążników, jak założę 100 kg to już da rady tak sobie jechać.Ale siewnik jest dużo dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Jak będziesz umiejętnie jeździł to przodu nie będzie podrywać a dodatkowe obciążniki zawsze się przydają na przodzie, przynajmniej nie będzie ściągało ciągnik podczas zawracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A Ja bym dał 50kg tylko wysunięte tak z 25-30cm przed standardowe obciążniki u nas na wiosce koleś tak ma i mówił, że go jeszcze nigdy z niczym podczepionym na podnośnik nie poderwało


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

Ja się z wami nie zgodzę i uważam, że go nie poderwie choć wersja z 18 metrową belka waży na sucho 470 kilo + 600 litrów. Wystarczy w zupełności standardowe 100 kilo na przodzie. Opryskiwacz nie jest daleko od ciągnika wiec i ciężar nie będzie aż tak odczuwany, no tyl;ko dla pompy ;[ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche będzie Ci z tym pełnym opryskiwaczem tańcować bo URSUS 3512 ma udźwig podnośnika 1330kg w razie czego załóż obciąźniki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Sąsiadka ma ursusa 3512 i opryskiwacz Pilmet 600l wogóle nie ma obciążników i przodu nie podnosi tylko przy skręcaniu sa małe problemy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

no ja też widziałem na allegro ursusa 4514 za tą cenę co ten no i ten ciągnik ma 68 km a nie 47 no a wracając do tematu to przy napełnionym opryskiwaczu to na wszelkie górki nierówności trzeba uważać


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

3512 zawiesiłem 800 hermes krukowiak belka 15 przód w górze ,to samo z rozsiewaczem mx39 700kg nawozu i pod górkę przód w górze:/

Dlatego 3512 poszedł do żyda w naszym terenie bezużyteczny ciągnik. Zostawiliśmy 3514 i wymiata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj