Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam od niedawna dziwny problem ze sprzęgłem w swoim 3p mianowicie po mocnym nagrzaniu ciągnika znika mi 2 stopień sprzęgło mam tak jakby 1 stopniowe a nawet wczoraj znikło całkowicie.

Na drugi dzień to znaczy dzisiaj sprzęgło chodzi jak nowe łopatki wyregulowane prawidłowo luz na cięgnie tak samo miał ktoś taki przypadek?

Opublikowano
strasznie ciężko się wciska sprzęgło zwłaszcza jak ktoś chce włączyć do oporu przy każdej zmianie biegów, i często zgrzyta przy włączaniu walka wom , od czego zacząć ? czy trzeba przedłużyć ramię pociągające cięgno od pedału czy regulacja sprzęgła ?
Opublikowano

Pierwsze zacznij od wyregulowania sprzęgła możesz przesmarować tez wałek po której chodzi tuleja łożyska powinno lekko się wciskać u mnie bez żadnego przedłużania sprzęgło mogę wcisnąć ręką

Opublikowano

Reguluj luz między łopatkami a łożyskiem a cięgno zostaw w spokoju.
Kolejno dla łopatek jazdy luz powinien książkowo wynosić 4mm ja zawsze stosuje 3mm a dla łopatek walka 10mm ksiazkowo ja daje 7mm 

lopatki od jazdy mają takie kapelusze wiec łatwo je odróżnić 

na pedale sprzęgła luz powinien wynosić jakieś 25mm i to na samym końcu możesz sobie podregulować cięgnem 

Opublikowano
ale w każdej 3P sprzęgło lekko chodzi bo w jednej jeździłem, a w dwóch zwykłych c360 już nie było tak lekko,najlepiej było by zamienić takie sprzęgło z perkinsa , winne są mocne sprężyny docisku
Opublikowano

Witam 

Mam problem z ursusem a mianowicie sprzęgło nie rozłącza mi wałka. Wszystkie biegi chodzą bardzo ładnie nic nie zgrzyta a włączanie i wyłączanie wałka działa bez problemu. Gdzie mogę szukać przyczyny

Opublikowano

Od jakiegoś czasu musiałem po trochu skręcać cięgło aby biegi mogły normalnie wchodzić ale doszło do granicy, nie idzie dalej podkręcić a biegi strasznie ciężko wchodzą. Z wierzchu wszystko wygląda ok, nic nie jest odgięte czy nadpekniete. Podpowiedzcie co to może być?

Opublikowano

@Alamo @pawelec1997Dzięki za sugestie, jutro chwila wolnego to zobaczę co i jak. A mam jeszcze jedno pytanie. Przy okazji będę wymieniał uszczelniacze walka na którym osadzony jest pedał sprzęgła. Oryginalnie są tam simeringi 25/35. Myślicie, że jest sens dawać mniejsze 24/35 ? Pomoże to coś? 

Opublikowano

Wałek i tak pewnie będzie nowy bo patrzyłem to z obu stron jest strasznie zbity i widać tylko jakieś resztki zegerow tak jakby ktoś kiedyś robił na siłę więc może będę musiał go przeciac aby go wyjąć. 

Opublikowano (edytowane)

U mnie w C360 jest ciekawa sytuacja gdyż  aby sprzęgło działało prawidłowo tarcza I stopnia musi być założona dłuższym kołnierzem w stronę skrzyni.

Ostatnio wymieniałem z ojcem tarcze + łożysko oporowe i widząc, że zakłada tarczę właśnie w ten sposób mówię mu, że powinno być odwrotnie.

On twierdzi, że odwrotnie się nie da bo tarcza oprze się o wał i nie dojdzie do koła zamachowego. Sprawdziłem i faktycznie tak jest, brakuje ok 1cm a piasta tarczy dochodzi do wału....

Dodam, że w takim ustawieniu traktor chodzi podobno od nowości (1981r), oczywiście tarcze kilka razy były zmieniane ale zawsze kołnierz szedł w stronę skrzyni. Koło zamachowe nie było nigdy toczone, dociski i cała reszta też są oryginalne. Przyjrzałem się nawet wałkom sprzęgłowym czy nie ma jakichś śladów tarcia piasty o wałek II stopnia ale wszystko wygląda dobrze.

Sprzęgło po wyregulowaniu pracuje idealnie.

Nurtuje mnie tylko dlaczego tak jest skoro w C360 powinny dłuższe kołnierze iść w stronę silnika. W 3P tak właśnie idą, z tym, że tam są też inne wałki sprzęgłowe. Nie wiem jak z kołem zamachowym czy jest takie samo, może tu coś jest pomieszane.

Edytowane przez Mariuszr29
Opublikowano

Witajcie koledzy,

Na dniach mechanik będzie mi połówkował c360 celem naprawy sprzęgła - zerwane szpilki i nie można wyregulować tych łopatek 1 i 2 stopnia ( przy okazji skrzynia biegów bo na 5 zgrzyta i nie chodzi wajcha reduktora). Podpowiedzcie ze swojego doświadczenia - co jeszcze warto wymienić dla świętego spokoju jak już będzie rozpołowiony ciągnik? Ostatni remont i połówkowanie było z 10-15 lat temu.

Opublikowano

Jak na 5 biegu zgrzyta to już nie ma igiełek w wałku I stopnia i wał główny się wytarł, bez rozpolawiania na 3 części raczej się nie obejdzie. Zdejmiesz dekiel to będziesz widzieć co jest do wymiany.

Opublikowano (edytowane)

Mowilem mechanikowi o tym 5 biegu i to samo powiedzial. Juz stoi u niego w warsztacie- jutro zaczyna rozbierać. 

 

Z tymi igielkami to mozliwe bo jak spuszczalem olej przekladniowy to tam byly male igielki pociete na 5mm (srednica ok 2mm)

Edytowane przez Celownik07

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez matimariusz
      Witam. Rozebrałem sprzęgło w renault 113.14 i nie zwróciłem uwagi jaki jest kierunek tarczy sprzęgła. Tą dłuższą częścią flanszy do koła zamachowego czy do skrzyni biegów?
    • Przez Przemek2175
      Witam , chciałem zapytać czy wymieniał ktoś tarczki sprzęgła w Case 4210  ? trzeba ściągać  kabinę I rozpołowić ciągnik ? Jakieś wskazówki ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v