Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam od niedawna dziwny problem ze sprzęgłem w swoim 3p mianowicie po mocnym nagrzaniu ciągnika znika mi 2 stopień sprzęgło mam tak jakby 1 stopniowe a nawet wczoraj znikło całkowicie.

Na drugi dzień to znaczy dzisiaj sprzęgło chodzi jak nowe łopatki wyregulowane prawidłowo luz na cięgnie tak samo miał ktoś taki przypadek?

Opublikowano
strasznie ciężko się wciska sprzęgło zwłaszcza jak ktoś chce włączyć do oporu przy każdej zmianie biegów, i często zgrzyta przy włączaniu walka wom , od czego zacząć ? czy trzeba przedłużyć ramię pociągające cięgno od pedału czy regulacja sprzęgła ?
Opublikowano

Pierwsze zacznij od wyregulowania sprzęgła możesz przesmarować tez wałek po której chodzi tuleja łożyska powinno lekko się wciskać u mnie bez żadnego przedłużania sprzęgło mogę wcisnąć ręką

Opublikowano

Reguluj luz między łopatkami a łożyskiem a cięgno zostaw w spokoju.
Kolejno dla łopatek jazdy luz powinien książkowo wynosić 4mm ja zawsze stosuje 3mm a dla łopatek walka 10mm ksiazkowo ja daje 7mm 

lopatki od jazdy mają takie kapelusze wiec łatwo je odróżnić 

na pedale sprzęgła luz powinien wynosić jakieś 25mm i to na samym końcu możesz sobie podregulować cięgnem 

Opublikowano
ale w każdej 3P sprzęgło lekko chodzi bo w jednej jeździłem, a w dwóch zwykłych c360 już nie było tak lekko,najlepiej było by zamienić takie sprzęgło z perkinsa , winne są mocne sprężyny docisku
Opublikowano

Witam 

Mam problem z ursusem a mianowicie sprzęgło nie rozłącza mi wałka. Wszystkie biegi chodzą bardzo ładnie nic nie zgrzyta a włączanie i wyłączanie wałka działa bez problemu. Gdzie mogę szukać przyczyny

Opublikowano

Od jakiegoś czasu musiałem po trochu skręcać cięgło aby biegi mogły normalnie wchodzić ale doszło do granicy, nie idzie dalej podkręcić a biegi strasznie ciężko wchodzą. Z wierzchu wszystko wygląda ok, nic nie jest odgięte czy nadpekniete. Podpowiedzcie co to może być?

Opublikowano

@Alamo @pawelec1997Dzięki za sugestie, jutro chwila wolnego to zobaczę co i jak. A mam jeszcze jedno pytanie. Przy okazji będę wymieniał uszczelniacze walka na którym osadzony jest pedał sprzęgła. Oryginalnie są tam simeringi 25/35. Myślicie, że jest sens dawać mniejsze 24/35 ? Pomoże to coś? 

Opublikowano

Wałek i tak pewnie będzie nowy bo patrzyłem to z obu stron jest strasznie zbity i widać tylko jakieś resztki zegerow tak jakby ktoś kiedyś robił na siłę więc może będę musiał go przeciac aby go wyjąć. 

Opublikowano (edytowane)

U mnie w C360 jest ciekawa sytuacja gdyż  aby sprzęgło działało prawidłowo tarcza I stopnia musi być założona dłuższym kołnierzem w stronę skrzyni.

Ostatnio wymieniałem z ojcem tarcze + łożysko oporowe i widząc, że zakłada tarczę właśnie w ten sposób mówię mu, że powinno być odwrotnie.

On twierdzi, że odwrotnie się nie da bo tarcza oprze się o wał i nie dojdzie do koła zamachowego. Sprawdziłem i faktycznie tak jest, brakuje ok 1cm a piasta tarczy dochodzi do wału....

Dodam, że w takim ustawieniu traktor chodzi podobno od nowości (1981r), oczywiście tarcze kilka razy były zmieniane ale zawsze kołnierz szedł w stronę skrzyni. Koło zamachowe nie było nigdy toczone, dociski i cała reszta też są oryginalne. Przyjrzałem się nawet wałkom sprzęgłowym czy nie ma jakichś śladów tarcia piasty o wałek II stopnia ale wszystko wygląda dobrze.

Sprzęgło po wyregulowaniu pracuje idealnie.

Nurtuje mnie tylko dlaczego tak jest skoro w C360 powinny dłuższe kołnierze iść w stronę silnika. W 3P tak właśnie idą, z tym, że tam są też inne wałki sprzęgłowe. Nie wiem jak z kołem zamachowym czy jest takie samo, może tu coś jest pomieszane.

Edytowane przez Mariuszr29
Opublikowano

Witajcie koledzy,

Na dniach mechanik będzie mi połówkował c360 celem naprawy sprzęgła - zerwane szpilki i nie można wyregulować tych łopatek 1 i 2 stopnia ( przy okazji skrzynia biegów bo na 5 zgrzyta i nie chodzi wajcha reduktora). Podpowiedzcie ze swojego doświadczenia - co jeszcze warto wymienić dla świętego spokoju jak już będzie rozpołowiony ciągnik? Ostatni remont i połówkowanie było z 10-15 lat temu.

Opublikowano

Jak na 5 biegu zgrzyta to już nie ma igiełek w wałku I stopnia i wał główny się wytarł, bez rozpolawiania na 3 części raczej się nie obejdzie. Zdejmiesz dekiel to będziesz widzieć co jest do wymiany.

Opublikowano (edytowane)

Mowilem mechanikowi o tym 5 biegu i to samo powiedzial. Juz stoi u niego w warsztacie- jutro zaczyna rozbierać. 

 

Z tymi igielkami to mozliwe bo jak spuszczalem olej przekladniowy to tam byly male igielki pociete na 5mm (srednica ok 2mm)

Edytowane przez Celownik07

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez robertrolnik27
      Witam, rok temu wymieniałem sprzęgło w zetorze forterra 11441 teraz czuje że się ślizga jaka może byc tego przyczyna? Nie ma tam żadnej regulacji? 
    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v