Polecane posty

deere2140    21

Czy są jakieś korzyści , i jak się orze po gruberowaniu ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

To dobrze , bo u mnie we wsi chodzą jakieś powalone pogłoski że się zapycha itp.. Czyli cała ścierna idzie pod gruber .. Dzięki


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A co robić jak ma się tylko kultywator z wałkami lekkimi i talerzówkę czym lepiej będzie polecieć. Dodam że będzie leżeć do wiosny a wiosną obornik i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Chyba oczywiste że w takim wypadku talerzówka, zwykłt kultywator będzie się zapychać i słabo mieszać resztki. Obornik lepiej teraz, tak samo orka chyba że chcesz mieć problem z omacnicą i mizernymi plonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Talerzówka ładnie ci wszystko potnie i będziesz miał równiutkie pole ..


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez Kopek
      Chciałbym się coś dowiedzieć na temat sprężyn ślimakowych. Czy zdają w polu egzamin i jak się zachowują podczas pracy. Odrazu dodam, że mam pola bardzo ciężkie w uprawie dużo kamieni itp. Czy warto kupować grubera na takich łapach
    • Przez massey6475
      Witam poszukuje grządzieli, słupicy, bez redlicy oraz resora do agregatu ścierniskowego, pisze tutaj ponieważ nigdzie nie mogę dostać tego typu, jeżeli ktoś posiada coś takiego to poprosze o kontakt. Poniżej zamieszczam zdjecię. Z góry dziekuję za odpowiedź.




    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj